Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Jautājumi un atbildes

parādīt neatbildētos jautājumus

Ilze Sokolova, otolaringologs

Specialitāte:

Kontaktinformācija:: Veselības centra 4 filiāle Bērnu veselības centrs, Kr. Valdemāra ielā 100, Tālr.: 29188623, 67517530, 67517531

 

Speciāliste atbildēs uz jautājumiem, kas saistīti ar bērnu ausu, kakla un deguna veselību.

* uzdod jautājumu šim ekspertam

 • Klepus un klepus

  Jautājums:Labdien! Manam dēliņam ir trīs gadiņi, un bieži slimojam ar klepu, kas tik pat bieži tiek ārstēts ar antibiotikām, jo bez tām nekādi no klepus vaļā netiekam. Reizēm ir pat tik nopietni, ka beidzas ar kārtīgu pneimoniju. Esam gulējuši pat slimnīcā. Mazais iet arī dārziņā. Nedēļu dārziņā, un atkal mēnesi ārstējam savu klepu. Pēc izveseļošanās padzīvojas pa māju, un it kā viss ir labi, kā sākam iet dārziņā, tā atkal sākas viss no jauna. Abi ar dēliņu no tā visa esam noguruši. Nezinu, ko darīt un pie kādiem ārstiem griezties?

  Atbilde 2012-08-03 22:44:48: Ilze Sokolova, otolaringologs

  Labdien! Ja ir problēmas ar klepu un bijušas atkārtotas pneimonijas, vislabāk būtu griezties uzreiz pie alergologa-pulmanologa, kas konsultē tieši bērnus, lai veiktu tālāku izmeklēšanu.

  Lasīt vairāk

 • Bērnam aizsmacis kakls

  Jautājums:Labdien, ko man darīt - man 3gadīgam dēliņam ir aizsmacis kakls, jo esmu sabijusies. Februāra sākumā un marta sakumā pabijām slimnīcā ar akūtu laringītu. Bet pēc slimnīcas mēs aizgājām pie dakteres, daktere mūs nosūtīja uz rentgenu un izradās mans bērns ir saslimis ar plaušu karsoni. Ko man darīt? Ludzu jums padomu?

  Atbilde 2012-08-03 22:43:00: Ilze Sokolova, otolaringologs

  Kakla aizsmakuma gadījumā, īpaši, ja tas progresē, vajadzētu nekavējoties griezties vai nu pie ģimenes ārsta vai ORL speciālista, lai nozīmētu adekvātu terapiju. Mājas apstākļos - jādzer daudz siltu š

  Lasīt vairāk

 • Jocīgas iesnas

  Jautājums:Draudzenes dēlam nu jau 2 nedēļas iesnas - diezgan lielas, zaļiem punķiem. Ārsts sākotnēji domāja, ka alerģija, tomēr neesot. Bijām ciemos. Manam dēlam (1,7 gadi) nākamā dienā pēc ciemošanās (šodien otrā diena) arī parādījās iesnas uzreiz ar zaļiem puņķiem. Vai tas ir kāds īpašs vīruss? Un kā zināt, kurā brīdī vest pie ārsta uz deguna tīrīšanu? It kā degunu šņaukt māk.

  Atbilde 2012-08-03 22:40:46: Ilze Sokolova, otolaringologs

  Labdien! No zaļajiem puņķiem jau pašu iesnu sākumā nevajadzētu baidīties, īpaši, ja bērns ir tik liels, ka pats māk visu dabūt ārā. Ja deguns neelpo, var sapilināt ar kādu no anemizejošiem deguna pili

  Lasīt vairāk

 • Vilka rīkle

  Jautājums:Labdien! Vai zīdainim (kuram jāsāk uzņemt pirmā cietā barība - banāns un kuram ir vilka rīkle mīkstajās un daļēji cietajās aukslējās) ir speciālas ēšanas karotītes? Kur tās var iegādāties?

  Atbilde 2012-08-03 22:37:19: Ilze Sokolova, otolaringologs

  Labdien! Jautājumos par šādu bērniņu ēdinašanu vajadzētu griezties lūpu, augsleju un sejas skeleta centrā Dzirciema ielā 20.

  Lasīt vairāk

 • Regulārs klepus

  Jautājums:Mana meita sāka iet šogad pirmo gadu skolā un ļoti bieži saķer klepu... Sākas kā sauss, kairinošs, tad dodu regulāri siltas tējas, medu un medu ar glicerīnu, ko var šeit nopirkt aptiekās, pie ārsta, kad ejam, tas tik izraksta antibiotikas, bet pēc antibiotikām viņa vēl ātrāk saķēra klepu! Ne es, ne viņa naktis nevaram gulēt normāli, jo klepo... Gribētos zināt, kāpēc tik bieži saķer klepu, un kā es varētu palīdzēt? P.S. Nedzīvojam Latvijā.

  Atbilde 2012-08-03 22:35:22: Ilze Sokolova, otolaringologs

  Labdien! Ja klepus ir tik bieži, noteikti jums ietektu griezties pie alerologa-pulmanologa, lai izslēgtu kādas alerģiskas reakcijas. Iespējams, ka skolā ir kaut kādi putekļi, ķīmiskas vielas utt., kas

  Lasīt vairāk

 • Ausu tīrīšana

  Jautājums:Labdien. Mans puka (1,8) visu laiku staigā netīrām ausīm. Ne tāpēc, ka mēs nemazgātu, bet tāpēc, ka nesanāk iztīrīt. Ausu dziļumā pat redzams sērs. Kad dēlam saku, izmazgā ausis, viņš pat to dara :), bet cik nu labi sanāk... Mans pirksts ir par resnu viņa austiņai, ar vares kociņiem baidos. Kā rīkoties?

  Atbilde 2012-05-16 13:08:46: Ilze Sokolova, otolaringologs

  Labdien! Bērniem ausis drīkst mazgāt tieši tik, cik vara ar savu pirkstu vai dvieļa galu tikt klāt. Vates kociņus pilnīgi noteikti nedrīkst lietot, jo var satraumēt gan ārējo auss eju, gan bungplēvīti

  Lasīt vairāk

 1. 1
 2. 2
 3. »

 

LAPAS KARTE