Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Jautājumi un atbildes

parādīt neatbildētos jautājumus

Māris Arājs, ginekologs un auglības speciālists

Specialitāte:

Kontaktinformācija:: MY CLINIC RIGA Tērbatas 30, 5. stāvs (ieeja no Lāčplēša ielas) Riga, Latvia, LV-1011 Ph. +371 62666222 Mob. +371 26351850 www.myclinicriga.lv

 

Jautā speciālistam par ginekoloģisko izmeklēšanu, neauglības ārstēšanas iespējām un olšūnu donorēšanu

* uzdod jautājumu šim ekspertam

 • Vai iespējama grūtniecība?

  Jautājums:Labdien, gribēju pajautāt, man dzimumakts notika pirms 2 mēnešiem, pēc tā mēnešreizes nav kavējušās un cikls iet kā parasti, arī tests uzrada negatīvu rezultātu, bet man ir dīvainas sajūtas vēderā un dažreiz nelabums no rīta, tas sāka izpausties pēdējās 4 dienās, bet man vajadzētu sākties mēnešreizēm pēc apmēram 5-6 dienām, tas varētu būt pirms mēnešreižu sindromu un vai tiešām ir iespējams tā, ka menstruācijas notiek, kā ierasts, un tests rada negatīvu, un es varētu būt stāvoklī?

  Atbilde 2012-01-05 19:00:02: Māris Arājs, ginekologs un auglības speciālists

  Precīzi uz Jūsu jautājumu par iespējamo grūtniecību varēs atbildēt asins analīzēs noteiktais HCG (grūtniecības hormons) līmenis.

  Lasīt vairāk

 • Izsargāšanās grūtniecības laikā

  Jautājums:Labdien, man ir jautajums: vai grutnecibas laika ir jaizsargajas,ja velas mileties?Esmu 5menesi un aptuveni 2vus menesus neesmu milejusies ar miloto virieti,jo esam katrs sava valsti, bet mans galvenais jautajums ir par to vai mums ir jalieto prezervativi kad milejamies?
  Paldies jau ieprieks.

  Atbilde 2012-01-05 18:56:57: Māris Arājs, ginekologs un auglības speciālists

  Jāizsargājas papildus nav! Prezervatīvus var nelietot, ja nav risks inficēties ar seksuāli transmisīvām slimībām. Noderīgus rakstus lasi arī - http://www.mammamuntetiem.lv/articles/section1/grutnie

  Lasīt vairāk

 • Kavējas mēnešreizes. Tests negatīvs

  Jautājums:Labdien, esmu neizpratnē. Ir tā ka dažas dienas man kavējas mēnešreizes. Uztaisīju grūtniecības testu (ir pamats domāt, ka iespējams esmu stāvoklī), bet tests bija negatīvs. Tagad jau otro dienu urīns ir drusku sarkans bet asiņošana nav. Ko tas varētu nozīmēt?

  Atbilde 2012-01-05 18:53:53: Māris Arājs, ginekologs un auglības speciālists

  Ieteiktu Jums veikt urīna analīzi, lai precizētu iespējamās izmaiņas analīzēs un saņemtu pareizu ārstēšanu.

  Lasīt vairāk

 • Grūtniecība pēc 40

  Jautājums:Labdien! Tikko man palika 40 gadi! Man jau ir divi bērni – dēls (18 g.) un meita - (11 g.)! Vēlētos vēl vienu bērniņu! Kā es varu zināt, vai mana veselība atļauj vel dzemdēt? Jo man jau 40!!

  Atbilde 2012-01-05 18:01:21: Māris Arājs, ginekologs un auglības speciālists

  Četrdesmit gadi nav šķērslis grūtniecībai, taču jāņem vērā palielinātu risku ģenētiskām saslimšanām jaundzimušajam. Jums vajadzētu pieteikties pie sava ginekologa, lai veiktu veselības pārbaudes.

  Lasīt vairāk

 • Vai tas ir spontānais aborts?

  Jautājums:Labdien! Vēršos pie Jums ar loti lielu problēmu... Pašlaik atrodos ārzemēs un esmu stāvoklī! Pirmo grūtniecības testu uztaisīju 14. novembri, vēlāk 18. novembri uztaisīju testu, kurš parāda kurā grūtniecības nedēļa ir iestājusies - man parādīja 4-5 nedēļas. Diemžēl, nezinu, kad man bija pēdējās mēnešreizes, jo man tas bija neregulāras, nepierakstīju! 7. decembrī apmeklēju ginekologu, veica ultrasonogrāfiju, bet bērniņu neredzēja...Teica, ka bērniņš varbūt vēl pārāk mazs, lai redzētu... Pēc tā ginekologa apmeklējuma sakas tādi viegli brūni-sarkanas krasas smērējumi, kas turpinājās nākamā dienā. Vēlāk parādījās sāpes... Devos pie ģimenes ārsta, kurš mani nosūtīja uz slimnīcu uz pārbaudēm... Tur veica asinsanalīzes - HCG līmenis 6000, ultrasonogrāfijā atkal neko neredzēja, bet it ka jau noteikti vajadzētu redzēt... Šodien sākās asiņošana tā kā uz mēnešreizēm, parādījās arī lielākas sāpes vēdera lejasdaļā - arī tā kā uz mēnešreizēm! Bet pašlaik sāpes pieaug! Ļoti sāp! Zvanīju dakterei - teica, ka iespējams tas esot spontānais aborts! Teica, ka viss, ko varu darīt -ir gaidīt. Vai tiešām tas varētu liecināt par spontāno abortu?

  Atbilde 2012-01-05 17:57:19: Māris Arājs, ginekologs un auglības speciālists

  Šādā situācijā ir jāizslēdz ārpusdzemdes grūtniecība. Ieteiktu Jums atkārtot HCG asinīs. Ja HCG samazinās, tad tas ir bijis spontāns aborts.

  Lasīt vairāk

 • Pēc ķeizara balta svītra uz punča

  Jautājums:Labdien! Pēc ķeizara pagājuši trīs mēneši un vienu dienu ievēroju, ka man uz punča virs ķeizara rētas ir tāda kā balta horizontāla līnija (nedaudz tā kā izvirzīta uz āru, bet pamanāma tikai kārtīgi ieskatoties), kuru paspaidot sāp. Pamanīju pavisam nesen, pie ginekologa iešu tikai janvārī. Kas tas ir un cik nopietni tas ir?

  Atbilde 2012-01-05 17:44:27: Māris Arājs, ginekologs un auglības speciālists

  Rētaudi veidojas ķeizargrieziena vietā, bālākā krāsā un sākotnēji pēc operācijas ir sāpīgi. Aptiekās ir pieejams dažādu kompāniju silikona geli, kurus uzklājot uz ādas samazina rētaudu veidošanos.

  Lasīt vairāk

 1. 1
 2. 2
 3. »

 

LAPAS KARTE