Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Jautājumi un atbildes

parādīt neatbildētos jautājumus

Māra Grieze, sertificēta vecmāte

Specialitāte:

Kontaktinformācija:: E-pasts: maruzhina@gmail.com. Pieteikties uz vizīti var: "Stārķa Ligzda", Lāčplēša 62/66, tel. 29282149.

 

Speciālistes kompetencē ir jautājumi par grūtniecību un dzemdībām, psiholoģiskas dabas jautājumi grūtniecības un pēcdzemdību periodā, jautājumi par sievietes veselību, ģimenes plānošanu, pēcdzemdību periodu un zīdīšanas jautājumiem.

* uzdod jautājumu šim ekspertam

 • Spirale un pozitivs tests

  Jautājums: Labdien! Man ir parasta spirale, jau vairak ka 2 gadi, pirms menesha biju pie arsta teica, ka stav labi, somenes menesreizes nav, bet cikla 16 diena sakas neliela smereshanas... sodien 2 testi uzrada pozitivu... ka pareizak rikoties lai saglabatu grutniecibu?

  Atbilde 2013-12-24 09:18:14: Māra Grieze, sertificēta vecmāte

  Labdien, apsveicu Jūs ar grūtniecību! Kā zināms, neviena no kontracepcijas metodēm negarantē 100% drošību, ka neiestāsies grūtniecība, arī spirāle nav izņēmums. Ja 2 testi bijuši pozitīvi, tad grūtnie

  Lasīt vairāk

 • Mazuļa retardācija

  Jautājums:Sveiki!
  Esmu 37. grūtniecības nedēļā,jau pēdējās USG atklājās,ka mazulim aug viss līdz ar nedēļām,tātad galviņa,kājas un pārējie orgāni atbilst grūtniecības laikam,taču iepaliek vēders.Iepriekš vēderiņš bij ar 2 nedēļu starpību,nu jau tās ir trīs nedēļas.Šodien mani pieslēdza pie sistēmas.Ievadīja fizioloģisko šķidrumu un dzelzi.Kādas sekas ir šādai problēmai?Internetā meklējot,atrodu dažādus gadījumus par retardāciju,bet neatrodu manējo.Daktere teica,ka tā nav lieta par ko ļoti satraukties un tomēr,esmu uztraukusies.
  Paldies par atbildi jau iepriekš :)

  Atbilde 2013-12-13 07:08:36: Māra Grieze, sertificēta vecmāte

  Sveiki, augļa augšanas aizturei jeb retardācijai var būt vairāki iemesli (gan mammas, gan bērna, gan placentas), viens no iemesliem varētu būt arī anēmija, tāpēc Jums ievadīja dzelzi. Tā kā esat jau t

  Lasīt vairāk

 • Brūni izdalījumi grūtniecības sākumā

  Jautājums:Labdien,
  Man rit grūtniecības 7.nedēļa un ir parādījušies nedaudz brūni izdalījumi. Vienu dienu bija nedaudz no rīta,tad pāris dienu nebija un atkal parādījās vakar vakarā un šodien jau praktiski atkal nav.Kādi varētu būt iemesli?Neatrodos LV un šeit man nekādas pārbaudes neveic,ārsts vienkārši aizsūtīja mājās un gaidīt, bet vienkārši gaidīt un neziņā var sajukt prātā :(

  Atbilde 2013-11-25 07:01:29: Māra Grieze, sertificēta vecmāte

  Labdien, brūngani izdalījumi grūtniecības sākumā ir sastopama daļai grūtnieču, tomēr iznākumi mēdz būt dažādi. Ieteiktu Jums pārbaudīt progesterona līmeni asinīs, iespējams, nepieciešams medikamentozs

  Lasīt vairāk

 • Pirmās grūtniecības pirmie jautājumi (1)

  Jautājums:​Labdien, esmu 23 gadus veca un kopš pēdējo mēnešreižu pirmās dienas ir pagājušas jau 43 dienas, parasti mans cikls ir regulārs (+/- 26 d.). Esmu izmēģinājusi Līgo un Maria Express grūtniecības testus un abi bija pozitīvi, kaut gan neesmu 100% pārliecināta, ka pratu tos pareizi izlietot, jo darīju to pirmo reizi. Nekad iepriekš neesmu arī apmeklējusi ginekologu, tāpēc man ir ļoti daudz neskaidrību par to kā rīkoties tālāk. Un tā kā lasīju, ka ar šo jaunumu paziņošanu citiem steigties nevajadzētu, tad par to informēju tikai savu puisi (24).
  Pēc maniem aprēķiniem šobrīd rit (7.) 5. grūtniecības nedēļa. Man nav nelaba dūša, tikai reizēm viegli sāp galva un īslaicīgi iesāpas vēders, līdzīgi kā menstruāciju laikā. 
  Kad būtu laiks apmeklēt kādu speciālistu? Vai sākumā jādodas pie ģimenes ārsta?
  Kad jāstājas grūtniecības uzskaitē?
  Kādi vispār ir sievietes pienākumi un nepieciešamības, kas jāveic pirmajās grūtniecības nedēļās?

  Nesen uzsāku darbu jaunā darbavietā, tāpēc pārbaudes laiks beigsies tikai pēc pusotra mēneša. Kad par grūtniecību būtu jāinformē darba devējs? 
  Šobrīd strādāju darbu maiņās, kurā man maksā par stundām - 5, 6, 8 vai pat 11h dienā. Reizēm sanāk daudz sēdēt pie datora, taču nereti sanāk arī celt/pārvietot dažādus smagumus. (pat līdz 30kg)
  Šobrīd jūtos pietiekami labi, lai turpinātu veikt savus darba pienākumus, tomēr, kad man slodze būtu jāsamazina lai nekaitētu bērniņam?

  Paldies jau iepriekš! :)

  Atbilde 2013-11-21 22:28:05: Māra Grieze, sertificēta vecmāte

  Labdien! Pirmkārt, apsveicu ar to, ka kļūsiet par māmiņu! Ja divi grūtniecības testi bija pozitīvi, tad esat stāvoklī! Jūs varat izvēlēties pie kā vēlaties novērot savu grūtniecību: to var darīt pie v

  Lasīt vairāk

 • Vai tas ir spontānais aborts?

  Jautājums: Sveiki! Esmu 5. grūtniecības nedēļā, bet man šodien sākās asiņošana, kas pastiprinājās. Asinis no sākuma tumšas, brūnas, vēlāk nedaudz sārtākas. Esmu Anglijā. Biju slimnīcā, mani atsūtīja mājās un lika atpūsties, un pēc nedēļas jāiet pie ģimenes ārsta. Es nesaprotu – vai sācies spontānais aborts un notiek? Cik vispār ir liela iespējamība, ka viss būs kārtībā un tas nav SA? Man pateica, ka ja bērniņš izies, tad izies šonedēļ, bet varbūt viss būs labi... Dīvaini tie ārsti Anglijā... Man vēl vesela nedēļa jāgaida un tad jāiet vienkārši pie ģimenesārsta... Ne ginekologs pārbaudīja, tikai analīzes noņēma. No sākuma vēl teica, ka neesmu stāvoklī, bet pēc tam, kad uztaisīja vēl vienu testu, teica, ka tomēr esmu.

  Atbilde 2013-11-18 21:21:29: Māra Grieze, sertificēta vecmāte

  Sveiki! Diemžēl nevaru izteikt ļoti optimistiskas prognozes, jo asiņošana ir ļoti nopietns simptoms, kurš patiešām agrīnā grūtniecības laikā nereti beidzas ar spontānu abortu. Tik mazā grūtniecības

  Lasīt vairāk

 • Pēc diviem abortiem neiestājas grūtniecība

  Jautājums:Labdien! Manai meitai ir jau 9 gadi, ar tagadējo vīru vēlamies tikt pie bērniņa, bet nu jau vairāk nekā divus gadus nesanāk. Pēc meitas piedzimšanas man ir bijuši divi aborti, pēc tam piecus gadus spirāle, jo bija bail, ka atkal palikšu stāvoklī no iepriekšējā vīra. Biju pie dziednieces, viņa teica, ka man esot tālu dzemde. Vai tas varētu būt par iemeslu, un kā to risināt? Varbūt jāsāk interesēties par mākslīgo apaugļošanu? Kā jūs ieteiktu man rīkoties? Paldies jau iepriekš!

  Atbilde 2013-11-18 21:16:28: Māra Grieze, sertificēta vecmāte

  Labdien! Jums dzīvē nav klājies viegli - nācies vairākkārt pieņemt nopietnus lēmumus. Lai arī tie, protams, var atstāt iespaidu uz šī brīža situāciju, tomēr no sevis vainošanas vajadzētu izvairīties.

  Lasīt vairāk

 1. « 
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5
 7. 6
 8. 7
 9. 8
 10. 9
 11. 10
 12. 11
 13. »

 

LAPAS KARTE