Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Jautājumi un atbildes

parādīt neatbildētos jautājumus

Līga Giniborga, dūla, zīdīšanas konsultante

Specialitāte:

Kontaktinformācija:: liga.giniborga@inbox.lv, www.dulas.lv, www.paradizesdarzs.blogspot.com

 

Grūtniecības norise, sagatavošanās dzemdībām, dzemdību norise un būtība, pēcdzemdību periods, dabiska mazuļa kopšana, zīdīšana un tās veicināšana - šie ir temati, par kuriem tu vari jautāt dūlai un zīdīšanas konsultantei Līgai Giniborgai!

* uzdod jautājumu šim ekspertam

 • Ārstniecības nolūkos ginekologs izraksta hormonālās tabletes.

  Jautājums:Labdien! Pirms 23 dienām ginekologs man izrakstīja hormonālās tabletes Diana 35 ar domu dzert tās 3 mēnešus saregulēt manu sistēmu un palikt stāvoklī. Pašlaik man ir pirmais mēnesis - 21 diena es beidzu dzert tabletes un gaidu mēnešreizes, es saprotu, ka viņām ir 7 dienas laika sākties un beigties, tomēr pirmajā dienā tas nenotika ir sākusies otrā - nekas nenotiek. Tātad mans jautājums - KAD IR JĀSĀKAS MĒNEŠRIEZĒM , KAD ES BEIDZU DZET HORMONĀLĀS TABLETES?
  p.s. Ginekoloģe pirmās divas nedēļas ieteica izsargāties papildus (ko arī ievēroju). Savā dzīvē pirmo reizi dzeru hormonālās tabletes, jo neuzskatu, ka šis ir pats labākais kontracepcijas veids.

  Atbilde 2011-12-08 10:35:27: Līga Giniborga, dūla, zīdīšanas konsultante

  Sākumā mēnešreizes var nesakrist ar tām 7 dienām, kad tabletes nedzerat. Ar katru nākamo ciklu tās noregulēsies arvien precīzāk (parasti tas notiek apmēram pēc 3 tablešu lietošanas cikliem). Galvenais

  Lasīt vairāk

 • Sāpoši krūšu gali grūtniecei

  Jautājums:Vai ir normāli, ja grūtniecības trešajā mēnesī ļoti sāp krūtis? Dažreiz sāpes ir neciešamas, sajūta ir tāda, it kā uz krūtīm būtu uzlikts liels ledus gabals, un spiestu. Ko var darīt, lai sāpes mazinātu? Varbūt ir kādas zāles vai ziede, ko varu lietot? Pēdējā laikā man šīs sāpes ir gandrīz katru dienu, pat pa divām reizēm dienā, sāpes ilgst īsu laika sprīdi, apmēram 30 minūtes, bet sāpes ir ļoti stipras.

  Atbilde 2011-12-04 09:09:53: Līga Giniborga, dūla, zīdīšanas konsultante

  Grūtniecības pirmajā trimestrī krūtis palielinās apmēram par vienu izmēru, bet kopumā grūtniecības laikā par diviem. Mainās arī areolas, pigmentētas josliņas ap krūšu galiem. Tās kļūst lielākas un t

  Lasīt vairāk

 • Palikšana stāvoklī pēc aborta

  Jautājums:Sveiki! Man pirms 4 mēnešiem bija aborts, jo bērniņu nevēlējāmies. Tagad pirms pāris dienām mums bija sekss, bet ne tāds, kā pirms aborta veikšanas. Es savam draugam neļāvos tā īpaši, un sekss mums ilga kādas 2-3 min un viņam pat negribēja noiet un arī nenogāja. Vai šādā veidā arī var palikt stāvoklī, ja nekas nav nogājis un palicis meitenes vagīnā? Esmu uztraukusies, jo neesmu gatava mazajam un viņš tāpat. Gaidīšu jūsu atbildi! Palīdziet!

  Atbilde 2011-12-04 09:04:45: Līga Giniborga, dūla, zīdīšanas konsultante

  Nevaru jums garantēt, ka nepaliksiet stāvoklī, izmantojot pārtraukto dzimumaktu. Tā patiešām nav visdrošākā metode. Noteikti iesaku izvēlēties drošu kontracepcijas metodi, piemēram, prezervatīvu.

  Lasīt vairāk

 • Sāpoša mugura grūtniecības laikā

  Jautājums:Sveicināti. Man naktīs ļoti sāp mugura. Precīzāk vairāk labā puse. Sāpes ir neizturamas. Esmu 35. grūtniecības nedēļā. Spilvens zem vēdera nepalīdz. Varbūt var lietot kādu gēlu? Man liekas, ka mazais guļ kaut kā citādāk, tāpēc sāp, ko lai es tad daru?

  Atbilde 2011-12-04 09:00:03: Līga Giniborga, dūla, zīdīšanas konsultante

  Iesaku jums griezties pie osteopāta. Tas ir ārsts, kurš neizmanto zāles vai ķirurģiju, un viena vai dažu seansu laikā novērš slimības iemeslu. Osteopātu instruments ir rokas, kas ir īpaši jūtīgas un

  Lasīt vairāk

 • Iekaisušas, sāpošas olnīcas

  Jautājums:Labdien. Gribu pajautāt, vai drīkst ieņemt bērniņu, ja sāp labā olnīca? Un ja ir ieņemts, vai tas neietekmēs bērniņa veselību un attīstību?

  Atbilde 2011-11-25 13:33:04: Līga Giniborga, dūla, zīdīšanas konsultante

  Vienmēr ir labāk ieņemt bērnu, kad sieviete ir vesela. Tomēr, ja tas noticis, tad kopīgi ar ārstu- ginekologu izlemsiet, ko noteikti vajag ārstēt, kādiem līdzekļiem un ko pagaidām atlikt. Grūtniecībā

  Lasīt vairāk

 • Viesības un bēbis

  Jautājums:Labdien! Mūsu ģimenē ir mēnesi vecs mazulis un vēl pēc mēneša priekšā ir svarīgs notikums, manas labākās draudzenes kāzas. Bēbi plānojam atstāt vecmāmiņas gādīgajās rokās. Šim notikumam par godu esmu sākusi atslaukt un uzglabāt pieniņu. Kad būsim kāzās, bēbim būs iekrājumi jātukšo. Bet jautājums sekojošš - kāzās, protams, būs bagātīgs galds ar visādiem ''sliktajiem'' ēdieniem, kurus barojošai māmiņai neiesaka, kā arī noteikti tiks iztukšota kāda vīna/šampanieša glāze. Pēc cik ilga laika šīs ''kaitīgās'' vielas iziet no piena sastāva, respektīvi - pēc cik ilga laika es mazuli atkal varu zīdīt ar krūti?

  Atbilde 2011-11-25 13:30:34: Līga Giniborga, dūla, zīdīšanas konsultante

  Ēdienus noteikti varat baudīt, tie maz ietekmēs piena sastāvu, tie vairāk ietekmēs jūs pašu. Kaitīgās vielas uzkrāsies jūsu organismā, ne pienā. Ja būsiet ēdusi svešzemju augļus vai ēdienus, kur nav

  Lasīt vairāk

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. 10
 11. »

 

LAPAS KARTE