Kas ir čika laiks?

 05. augusts 2009 10:30 Emuāri

Ezotēriskās periodikas cienītāji būs ievērojuši apzīmējumu „čika laiks”. Kas tas ir?
Pats apzīmējums „čika laiks” radās pirms kādiem desmit gadiem, kad man bija jāveido publikācijas par šo tēmu. No svešām valodām burtiski pārņemtie tulkojumi man nepatika, un tad radās doma lietot šo no pasakas ņemto jēdzienu.
 
Bet tagad pie lietas.
Astroloģija, lai gan atvērta visam jaunajam, progresīvajam, lielā mērā tomēr balstās uz gadu tūkstošos pārbaudītām dogmām. Viena no tādām uzskata, ka zodiaka zīmes tiek ļoti konkrēti un strikti viena no otras nodalītas. Tikai populārajā, diletantiskajā līmenī kāds var spriest apmēram šādi: esmu dzimis (dzimšanas kartē mana Saule atrodas), teiksim, Auna zīmes beigās, tad jau būšu līdzīgs Vērsim vai, ja esmu dzimis Auna zīmes sākumā, tad esmu līdzīgs Zivīm. Jāteic, ka tā nebūs gan… Patiesība ir tā, ka zodiaka zīmes, ar robežām, lai gan neredzamām un netaustāmām, ir pilnīgi suverēnas* no blakus esošajām zodiaka zīmēm. Astrologi, kuri seko klasiskās astroloģijas nostādnēm, vienmēr to atceras. Taču kopš Keplera** laikiem daudzi Rietumu astrologi ir sākuši izturēties pret zodiaka zīmju robežām diezgan pavirši, par prioritāti izvirzot leņķiskos attālumus starp planētām.
 
Savā praksē līdz šim esmu pārliecinājies, ka zodiaka zīmju robežas ir ļoti svarīgs faktors, tāpēc vienmēr ņemu to vērā. Zodiaka zīmes ietvaros valda noteikti likumi. Tos diktē planētas, kurām ir kāds īpašs statuss šajā zodiaka zīmē. Tā, piemēram, Merkura principi dominē Jaunavas zīmē*** utt. Planētas pārstāv Dzīves Principus. Šie Principi ir suverēni un, protams, komplementāri ar citiem Principiem. Tā kā tas ir fizioloģijā, piemēram, Jupitera Princips materializējas aknu darbībā, bet Veneras Princips nieru darbībā. Tie reizē ir nodalīti un saistīti orgāni, lai gan pakārtoti caur citiem principiem. Taču, tā kā mēs tagad runājam par noteiktā laika sprīdī (čika laikā) iespējamiem notikumiem, tad, turpinot līdzību, patlaban interesēsimies par konkrēti aknu vai nieru darbību lokāli laikā un telpā.
 
Aplī (arī zvēru aplī — zodiakā) ir 360 grādu. Katra zīme ir 30 grādus gara. Tiek uzskatīts, ka planēta, kā arī Saule un Mēness ieiet konkrētajā zodiaka zīmē brīdī, kad tās centrs šķērso zīmes robežu. Tagad mums pašiem nav jānodarbojas ar astronomiju un matemātiku, lai konstatētu šo faktu. Mums ir tabulas, un mums ir datorprogrammas, kur šo informāciju atrodam. Čika laiks ir vistiešākajā veidā saistīts ar zodiaka zīmju robežām, vēl konkrētāk — ar Mēness pāriešanu no vienas zodiaka zīmes otrā.
 
Sena dogma apgalvo: var prognozēt jebkura procesa norisi un rezultātu, ja ir zināms tā sākuma brīdis. Mēs nevaram droši iepriekš pateikt, vai process sāksies (arī brīvā griba!), taču, ja tas ir sācies, mēs varam prognozēt tā norisi.
 
Tāpat dogma teic, ka procesa prognozējamība attiecas uz posmu, kamēr planēta (šajā gadījumā Mēness) atrodas konkrētajā zodiaka zīmē.
 
Astroloģijā jau sen saprot, ka laiks ir relatīvs. Ir trīs atšķirīgi enerģētiskie modi: pamata (izpaužas Auna, Vēža, Svaru, Mežāža zīmē) laiks rit visātrāk, mainīgajā (izpaužas Dvīņu, Jaunavas, Strēlnieka, Zivju zīmē) laiks rit vidēji ātri, pastāvīgajā (Vērša, Lauvas, Skorpiona, Ūdensvīra zīmē) laiks rit vislēnāk. No tā izriet fakts, ka notikumiem, kuri sākušies tad, kad Mēness (un planētas) atradās pamata zīmēs, būs sekas stundu, dienu un nedēļu laikā. Mainīgajā modā tiem būs sekas dienu, nedēļu un mēnešu laikā. Savukārt pastāvīgā moda laikā tapušām idejām, iniciatīvām, darbībām būs sekas nedēļu, mēnešu un gadu laikā.****
 
Klasiskajā astroloģijā izmanto piecas redzamās planētas un divus spīdekļus — Sauli un Mēnesi.***** Tāpat tiek izmantoti pieci leņķiskie attālumi starp šiem objektiem, kuri veido attiecīgu procesa norises fonu — divi attālumi (60 un 120 grādu) veido harmonisku fonu, divi (90 un 180 grādu) veido disharmonisku fonu un viens (0 grādu) jauktu.
 
Tiek uzskatīts, ka notikums var notikt tikai tad, ja planētas mijiedarbojas, ja starp tām notiek energoapmaiņa (leņķiskais attālums). Ja enerģija neplūst, nenotiek nekas jeb notiek NEKAS. Šis nekas tad arī ir tas čiks.
 
Mēness ir tas, kas vada enerģiju tur, kur kaut kam jārodas, kaut kam jānotiek, gluži kā dabā (arī mūsu organismā) tas pārvalda ūdeni, bez kura nevar rasties neviena dzīvība (materializēties ideja). Tieši Mēness mūs interesē visvairāk tad, kad mēģinām prognozēt, kā kāds jauns pasākums izdosies.******
 
Brīdī, kad Mēness pāriet nākamajā zodiaka zīmē, visi iepriekšējie noteikumi vairs neeksistē, spēkā stājas jauni. Tas ir gluži tāpat kā tad, kad šķērsojam kādas valsts robežu, kur ir citi likumi. Čika laiks ir posms starp brīdi, kad Mēnesim bija pēdējā energoinformatīvā apmaiņa ar kādu planētu, līdz brīdim, kad tas šķērso zodiaka zīmes robežu. Čika laika iedarbība sākas pakāpeniski, bet beidzas precīzi noteiktajā mirklī.
 
Klasiskajā astroloģijā šo posmu apzīmē arī kā „Mēnesi bez kursa”, „Mēnesi dreifā”, iespējams, eksistē vēl kādi sinonīmi apzīmējumi. Kursu Mēnesim dod planēta, ar kuru tas mijiedarbojas. Ja tam nav mijiedarbības ne ar vienu planētu, tam nav kursa. Tas ir tāpat kā cilvēks, kurš dodas kaut kur bez mērķa — vienkārši tāpat. Man pašam vislabāk patīk šā laika apzīmējums — tāpat... Ja man nav konkrēta mērķa kaut ko sasniegt vai izdarīt, es varu pavadīt laiku tāpatās.
 
Tātad — ja gribam sasniegt kādu rezultātu, mums jāizvairās no čika laika. Lielākoties cilvēki izvēlas laiku kāda mērķa labākai sasniegšanai, tas ir dabiski. Ja process tiek sākts čika laikā, tas biežāk beidzas ar neko. Bieži ir tā, ka tas vienkārši izrādās bezjēdzīgi, tikai to uzzinām vēlāk. Piemēram, šādā laikā iegādātā manta mums var nostāvēt skapī nelietota vai mazlietota. Noslēgts līgums neko nemainīs — viss var palikt kā līdz šim. Bieži pasākumi šādā laikā ir formāli. Šiem projektiem trūkst dzīvības, trūkst saiknes ar realitāti.
 
Nekas pasaulē nav lieks vai nevajadzīgs. Čika laiks ir labi izmantojams, ja vēlamies, lai rezultāta nebūtu. Piemēram, tiek ieteikts nodot dažādus pārskatus čika laikā, kas palielina varbūtību, ka neviens tos nepārbaudīs…
 
Mūsu skrienošajā, uz rezultātu orientētajā laikā reti var pavadīt laiku tāpat, bez mērķa. Te nu mums debesis piedāvā dažas stundas ik pa pāris dienām pavadīt vienkārši tāpat…
 
Modernajā Rietumu astroloģijā izmanto arī tālās, ar aci neredzamās planētas. Tās atbild par transcendentāliem procesiem. Laika gaita esmu nonācis pie atziņas, ka izmantot tās attiecībā uz čika laikiem nav pareizi, jo čika laiki attiecas uz praktiska, taustāma rezultāta sasniegšanu, ko vienmēr dod Mēness kombinācijā ar redzamajām planētām. Tādēļ čika laiku tabulās, kuras regulāri publicēju, izmantoju tikai redzamās planētas. Protams, garīgajā līmenī jebkurš laika sprīdis ir svēts un jebkurai domai, nemaz nerunājot par lēmumiem, ir sekas vienmēr…
 
* Protams, viss ar visu kartē ir saistīts, taču šā raksta tēmā tas tā nav.
 
** Astrologs un astronoms, kurš ieviesa minora aspektus.
 
*** Merkurs pārvalda Jaunavas zīmi. Astroloģijā izglītotāki lasītāji zinās, ka pastāv vēl arī eksaltācijas izraidījuma un krišanas dominantes.
 
**** Tiek uzskatīts, ka viens zodiaka grāds atbilst vienai laika vienībai.
 
***** Arī Mēness mezglus.
 
****** Protams, astrologi ņem vērā visas planētas.
 
Autors: Andris Račs, astrologs un piecu bērnu tēvs0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāma

Kategorijas