Vecāku šūmēšanās par un ap bērnudārznieku izlaidumu 11

 28. marts 2013 12:50 Emuāri

Mana jaunākā meita šogad beigs bērnudārzu, lai jau rudenī sāktu skolas gaitas. Man kā mammai šis jau būs trešais izlaidums bērnudārzā, tādēļ spēju uz šo pasākumu paraudzīties ar daudz pragmatiskākām acīm. Vecākiem, kuri šogad no dārziņa lielajā dzīvē palaidīs savus pirmos bērniņus, šķiet, drudzis ir iestājies jau kopš Ziemassvētkiem.
Marta sākumā bērnudārzā bija īpaši izlaidumam veltīta vecāku sapulce, un tajā tad varēja dzirdēt kārtējos Dieva brīnumus - kas nepieciešams svinīgajai daļai, kādas un kam dāvanas tiks pirktas, kur un kā rīkot "afterparty", kurš var un kurš nevar atļauties piedalīties ārpus bērnudārza rīkotajā pasākumā. Klausījos un pie sevis domāju:"Vai patiešām es arī biju tik pārņemta ar šo lietu, kad mana pirmā meita beidza dārziņu?". Bez manis bija arī vēl daži vecāki, kuru ģimenēs aug lielāki bērni, kuri iebilda un norādīja, ka bērnudārza beigšana jau nav nekāds dzīves lielākais sasniegums, lai nevajadzīgi mētātos ar naudu.

 

Piekrītu un saprotu, ka šī diena ir ļoti nozīmīga gan vecākiem, gan bērniem un arī omītēm, krustvecākiem un citiem radiem, kas dzīvojuši līdzi mazā cilvēka izaugsmei, tomēr pārspīlējumu šajā procesā ir pārāk daudz. Dāvanas audzinātājām, auklītei - saprotams, arī medmāsiņai, kas bērnus regulāri sver un mēra, pārbauda, vai tos nav apsēdušas utis utt. Taču par dāvanu iegādi mēles tiek trītas arī attiecībā pret sētnieku, pavārītēm, grāmatvedi un vēl virkni cilvēku, kuri vienkārši dara savu darbu, kā to paredz viņu līgumattiecības ar iestādi. Vārds pa vārdam, mūsu sapulcē tomēr lēma, ka ziedi un kopīgs kliņģeris tiks visiem bērnudārza darbiniekiem, taču lielākas dāvanas būs bērniem pašiem tuvākajiem cilvēkiem.

... par dāvanu iegādi mēles tiek trītas arī attiecībā pret sētnieku, pavārītēm, grāmatvedi un vēl virkni cilvēku, kuri vienkārši dara savu darbu, kā to paredz viņu līgumattiecības ar iestādi.

Dāvana bērnudārzam - spriests tika šā un tā, vairums it kā nolēma, ka dārziņš šogad neko nedabūs, jo jau iepriekšējos gadus tam sadāvināts gana daudz. Tomēr nē, kāds vecāks - entuziasts epastā atsūtījis izmaksas tūju iegādei, ko plānots iestādīt dārziņa teritorijā, izmaksas visai iespaidīgas, ja vēl ņem vērā, ka absolventu skaits ir vien 16 bērnu (pārējie vēl uz skolu neies).

Hēlija baloni - tos "uzsaukšot" kāda bērna vecāki, kuri jau vairākkārt vecāku sapulcēs sevi pašapliecinājuši ar skaļām frāzēm, ka viņiem vienalga, cik izmaksā šis vai tas. Jāpiebilst, ka grupiņā ir vairākas ģimenes, kuras atzinušās, ka viens no vecākiem ir bez darba un viņi, visticamāk, nepiedalīsies nekādos svinīgajos pasākumos, jo vienkārši to nevar atļauties. Neraugoties uz šiem faktiem, daži vecāki nespēj apvaldīt savu vēlmi padižoties. Manuprāt, ja cilvēks patiešām vēlas kādam palīdzēt, tas jādara pieklusinātāk, tā, lai nevienam nav nekādas nojausmas par savu labdari. Tas ir īstais mecenātisms, bet tās ir tikai manas domas.

Jāpiebilst, ka grupiņā ir vairākas ģimenes, kuras atzinušās, ka viens no vecākiem ir bez darba un viņi, visticamāk, nepiedalīsies nekādos svinīgajos pasākumos, jo vienkārši to nevar atļauties.

Iepriekšminētās ir tikai dažas izlaiduma izdevumu pozīcijas, jo dienu vēlāk pēc oficiālās daļas ārpus Rīgas notiks arī tā dēvētais "afterparty". Tādi, lūk, vērieni ir bērndārznieku izlaidumā.

Pagājušajā gadā 9.klasi beidza mana vecākā meita, kura mācās salīdzinoši prestižā Rīgas skolā. Un ziniet, izdevumi šim izlaidumam bija ja ne trīsreiz mazāki, tad uz pusi gan. Kurš sasniedzis vairāk? 

Protams, arī mūsu ģimenē jaunākās meitas "lielā diena" tiek gaidīta, arī svinību kleita jau sarūpēta, taču es šo visnotaļ skaisto dzīves notikumu uzņemu ar daudz vēsāku galvu. Skaistā diena, diemžēl, paies pārāk ātri, bet mūsu šūmēšanās var atstāt iespaidu uz daudzām lietām.

Lai visiem šā gada bērnudārzu absolventiem prieks un acis mirdz pirms pirmo soļu speršanas skolas solā!

Autore: mammamuntetiem.lv redaktore Aija Rutka.11 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāma

Kategorijas


Notice: Undefined index: in /data/web/root/lib/art.php on line 1106