Mājdzemdības jeb īpaša dzemdību pieredze. Pirmā- emocionālā daļa. 8

 12. janvāris 2011 1:56 Emuāri

Biju sava vislaimīgākā bērniņa gaidībās. Līdz tam stacionārās dzemdībās biju pieredzējusi diezgan daudz no visa iespējamā, tādēļ mans prāts atteicās domāt par dzemdību...
Biju sava vislaimīgākā bērniņa gaidībās. Līdz tam stacionārās dzemdībās biju pieredzējusi diezgan daudz no visa iespējamā, tādēļ mans prāts atteicās domāt par dzemdību vietu gaidāmajam mazulim. Pateicoties brīnišķīgai sievietei, manai radiniecei, pie manis īstajā laikā atnāca informācija un sajūta par mājdzemdībām.

Mājdzemdībās man bija iespēja būt ar sevi, savu bērnu, Dievu, savām sāpēm un savu varēšanu. Es to nekādā veidā nevarēju piedzīvot stacionārās dzemdību nodaļās, lai cik tās bija pietuvinātas mājas videi vai bija draudzīgas bērnam un mātei.
Ieejot pa dzemdību nodaļas durvīm, es sajutos nevarīga, jutos it kā atnākusi ciemos, kur arī no manis pieprasa ciemiņa uzvedību un attieksmi. Radības ir brīdis, kad satiekas un piedzimst mamma un bērns. Tas nevar notikt ciemos. Tam ir jānotiek visdrošākajā un vissirsnīgākajā vidē. Tāda vide kopā ar pamatīgu emocionālo gatavošanos radībām atbrīvo sievietē spēku, māku un paļaušanos no radīšanas pirmssākumiem. Katra ķermeņa šūna un katrs nerva gals tad piedalās bērniņa radībās. Tikai klusumā vai vismaz pieklusinātā telpā un vidē var mēģināt sadzirdēt kaut ko ļoti būtisku. Vispirms ir jāļauj  sev klausīties. Ar prātu neaptveramā veidā pārveidojas sievietes ķermenis. Viņa tam ļaujas, iet pretī,  klausās, klausa savam ķermenim. Šī enerģija ir kā divas milzīgi spēcīgas upes, kas traucas viena otrai pretī, tomēr beigās neizprotamā veidā ieņem vienu plūdumu.

Mans bērniņš piedzima mājās vannā. Ar mums bija Dievs, vīrs un vecmāte. Mani pārsteidza spēks, kas bija manī. Un miers, protams, ne no pasaules. Mani ne mirkli nepameta sajūta, ka es savu bērniņu ieraudzīšu mājās un viss būs labi, lai gan dzemdību gaitā saskārāmies ar dažādām problēmām.

Vislielākais paldies Dievam par atklāsmi, Janai par sākotnējo informāciju un atbalstu gaidīšanas laikā, vecmātei Ivetai par sirds gudrību un paveikto lielo darbu, Ģirtam par atbalstu, visiem mīļajiem par sapratni :)

Turpinājumā: Otrā- praktiskā daļa.
 8 Pievienot komentāru

Reklāma

Kategorijas