6 idejas, kā pavadīt laiku ar bērniem pandēmijas un citos apstākļos

Kā radoši pavadīt laiku mājās ar bērniem Žurnālam "Mammām un Tētiem. Bērnudārznieks" iesaka Viktorija Ozola, Montesori pedagoģe, piecu bērnu mamma un bloga “www.espats.lv” veidotāja

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Majās nav, ko darīt? Kopā ar bērnu pagatavojiet sniegu! Foto no privātā arhīva

 

1. Lasiet

Grāmata “Ziemassvētku vecītis”, kas izdota divos miljonos eksemplāru, būs īsta ziemas pasaka, ko lasīt kopā ar bērniem. Pavisam vienkāršs stāsts par Ziemassvētku vecīti ar visu, ko mēs jau par viņu zinām, papildināts ar jaukiem zīmējumiem.

 

2. Pagatavojiet sniegu

Ja sniega šogad būs tikpat maz kā pagājušā gadā, tad prieku bērniem var pavisam vienkārši radīt arī mājās, pagatavojot sniegu. Būs nepieciešamas skūšanās putas un viena paciņa sodas. Soda jāsaber bļodā, tai pakāpeniski jāspiež klāt putas. Tas viss jāmīca, līdz iegūta patīkama mākslīgā sniega konsistence. Sniegu var vienkārši mīcīt, būvēt kalnus, rakties pa to, bērt trauciņos. Izdomai nav robežu!

 

3. Ejiet dabā ar uzdevumu

Uzdevums pastaigu vienmēr dara interesantāku. Vienojieties, ko meklēsiet, piemēram, jāatrod čiekurs, skujas un pīlādža ogas, sasalusi peļķe, dzīvnieku pēdas un divu veidu koki – kails un zaļš… Sākumā bērni var pat nesaprast, kā – zaļš? Kad ierauga skujkoku, tad nāk lielā atklāsme.

 

4. Čiekuru pētīšana

Reklāma
Reklāma

Pārnesiet mājās priežu čiekurus, lieciet siltumā uz radiatoriem, lai atveras. Kad atvērušies, pārliecinieties, ka ar rokām tos aiztaisīt neizdodas. Pēc tam pagatavojiet burvju ūdeni (parasts ūdens, kuram “burvju īpašības” varam piešķirt ar kādu spīdumiņu vai pilienu krāsvielas). Lieciet čiekurus ūdenī – pēc brītiņa būs redzams, ka tas lēnām pats veras ciet. Tāpat pēc tam varat pārliecināties, ka ar rokām čiekuru atvērt nevar. Brīnieties kopā un pameklējiet arī skaidrojumus, kāpēc tā notiek.

 

Radošā čiekuru pētīšana. Foto no privātā arhīva

 

5. Animācijas filma

Noskatieties kopā kādu Ziemassvētku spēlfilmu vai animācijas filmu. Mūsmājās šajā laikā ir iemīļota animācijas filma “The Snowman” (1982). Tā ir blāvāka, nekā mūsdienu bērni ir pieraduši – lēna, bez vārdiem, ar skaistu mūziku, bet tajā ir kaut kāds šarms, kas mūs visus aizrauj. Pieejama: youtube.com.

 

6. Spēles ar mantām

Mūsu ģimenē novērtētas tiek skaistas auduma rotaļlietas – noteikti iesakām “Mammas roku” šūtos komplektiņus. Šajā pašā kategorijā liktu arī “Maileg” jaukās pelītes un tagad, Ziemassvētku laikā, rūķus no Liepiņu ģimenes veikala “Pingas.lv”.