Iesaki ārstu:

 •   Vērtējums: 3.66667/5
  Sanita Cvetkova

  Ļoti laba vecmāte, piedalās dzemdībās, ļoti noturīga, saprotoša, mīļa, izplaīdzīga un visvislabākā :)

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Agronomi. Mazie, zaļie kukainīši

  Tas notika pašā darba gaitu sākumā. Ir atklātā stunda 1.klasē. Vadu es, bet klasē ir skolas direktore, mācību pārzine un vēl 3 skolotāji. Ir latviešu valodas stunda. Stundā jālasa teksts, kur pieminēti agronomi. Es, pirms teksta lasīšanas, noskaidroju jaunos vārdus. Prasu: "Vai kāds zina, kas ir agronomi?" Viena meitenīte paceļ roku. Es izsaucu, jo tie

Skatīt visus jokus

      

» Māja un dārzs

Būvniecības atkritumi

Raksts / Māja un dārzs  | Skatījumi 5596

Par būvniecības atkritumiem tiek saukti atkritumi, kas radušies būvniecības, renovācijas un ēku nojaukšanas rezultātā, kā arī pārpalikumi un bojātie materiāli, kas radušies celtniecības procesā, vai materiāli, kas būvlaukumā tiek izmantoti īslaicīgi. Parasti būvniecības atkritumi no dzīvojamām mājam satur betonu, koksni, metālus, ģipša paneļus, eļļas, ķimikālijas un jumta apdares materiālus.

 

Būvniecības atkritumi ievērojamo apjomu dēļ aizņem milzīgas izgāztuvju teritorijas. Parasti būvniecība rada tīrākus materiālus nekā ēku nojaukšanas atkritumi.
 
Būvniecības atkritumi var saturēt arī videi un cilvēka veselībai bīstamas vielas. Tie, nepareizi apglabāti, var radīt augsnes piesārņojumu. Nokrišņu dēļ var tikt piesārņoti pazemes ūdeņi.
 
Lai izvestu būvgružus, sazinies ar tādiem uzņēmumiem kā SIA RSC, SIA Agers, SIA Būvgružu pārstrāde, SIA Eko Rīga, SIA Nelsens u. c. Izvedot būvgružus, jārēķinās, ka vidēji tas varētu izmaksāt 100 latus.
 

Materiāls tapis ar biedrības Latvijas zaļā josta atbalstu.


Raksts publicēts 4. nov 2008 11:00 

LAPAS KARTE