Iesaki ārstu:

 •   Vērtējums: 2.8/5
  Violeta Fodina

  Ļoti jauka daktere...Ginekoloģijas jomā un neauglības risināšanai...

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Mammu, re kur Pežo banka!

Tad viņam bija četri gadi un Latvijā vēl bija Krājbanka. Emīls perfekti iemācījies automašīnu nosaukumus un zīmītes - Audi, Volvo, VW u.t.t. Pastaigu laikā regulāri tika nosauktas visas stāvošās mašīnas. Staigājam pa Vecrīgu un pēkšņi dēla pārsteiguma sauciens: "Mammu, re kur pežo banka!" :) Iesūtījusi: Līga Sējēja.

Skatīt visus jokus

      

» Māja un dārzs

Riepas

Raksts / Māja un dārzs  | Skatījumi 5997

Riepas pieder pie tādiem cilvēku saimnieciskās darbības pārpalikumiem, kam ir tendence uzkrāties arvien lielākā daudzumā un kam dabiskais sadalīšanās periods ir ārkārtīgi liels.

 
Foto: mammamuntetiem.lv

Viena tonna autoriepu aizņem ap 17 m3 telpas, to uzglabāšana kļūst par aizvien pieaugošu problēmu. Tās nav ieteicams noglabāt arī atkritumu izgāztuvēs, jo riepu formas dēļ pēc noglabāšanas to caurumos paliek neizplūdis gaiss. Tas padara apraktās riepas „peldošas”, un pēc kāda laika tās „uzpeld”, salaužot augsnes virskārtu.
 
Sasmalcinot riepas, iegūst gumijas pulveri. Iegūto pulveri var izmantot jaunas gumijas ražošanā kā pildvielu. Var izmantot celtniecībā, ceļu būvē, dažādu paliktņu, buferu un paklājiņu izgatavošanā, kā arī daudz kur citur. Arī veselām vai sagrieztām lietotām riepām var atrast virkni videi nekaitīgu izmantojumu, piemēram, aizsargbarjeru izveidei trieciena mazināšanai.
 
Kā zināms, nolietotu riepu sairšanai dabiskos apstākļos vajadzīgi aptuveni 100 gadi. Savukārt, sadedzinot tās ugunskuros vai apkures katlos bez speciāla aprīkojuma, tiek radīts kaitējums ekoloģiskajai sistēmai.
 
Ar riepu utilizāciju nodarbojas tādi uzņēmumi kā SIA Eko reverss, SIA Kuusakoski, SIA Riepu bloki, AS L&T Hoetika.
 

Materiāls tapis ar biedrības Latvijas zaļā josta atbalstu.


Raksts publicēts 4. nov 2008 11:25 

LAPAS KARTE