Iesaki ārstu:

 •   Vērtējums: 2.875/5
  Inta Linde

  Profesionāle. Ja no Jūsu zoba atlikusi desmitā daļa, viņa uzbūvēs jaunu un vēl- Viļķenes bērniem ir labākie zobi Latvijā. Neticiet? Atbrauciet un apskatiet!

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Mammu, re kur Pežo banka!

Tad viņam bija četri gadi un Latvijā vēl bija Krājbanka. Emīls perfekti iemācījies automašīnu nosaukumus un zīmītes - Audi, Volvo, VW u.t.t. Pastaigu laikā regulāri tika nosauktas visas stāvošās mašīnas. Staigājam pa Vecrīgu un pēkšņi dēla pārsteiguma sauciens: "Mammu, re kur pežo banka!" :) Iesūtījusi: Līga Sējēja.

Skatīt visus jokus

      

» Māja un dārzs

Akumulatori

Raksts / Māja un dārzs  | Skatījumi 6063

Transportlīdzekļu akumulatori pēc savas būtības ir baterijas. Tomēr, kad tiek runāts par bateriju izmēriem un izmantojuma mērķiem, tiek nošķirtas pārnēsājamās, industriālās un transportlīdzekļu baterijas.

 

 

Transportlīdzekļu akumulatorus pieskaita pie sekundārajām baterijām, jo tos var atkārtoti uzlādēt un lietot vairākkārt. Akumulatori parasti tiek izmantoti, lai iedarbinātu un apgaismotu transportlīdzekli. Industriālās baterijas ir lielas un tiek izmantotas industriāliem mērķiem.
 
Akumulatori kā jebkuras baterijas satur smagos metālus — kadmiju, niķeli, dzīvsudrabu, varu un citus —, kas uzkrājas kaulos. Svins var izraisīt anēmiju, bet visbīstamākais no visiem metāliem cilvēka veselībai ir tieši kadmijs, kas uzkrājas nierēs un matos.
 
Vecos akumulatorus var nodot SIA Auto starts tirdzniecība, AS BAO, SIA Zaļā nafta V, SIA Kuusakoski. Turklāt, ja akumulatoru nodosi SIA Auto starts tirdzniecība vai SIA Kuusakoski, saņemsi par to nelielu naudiņu.

 

Materiāls tapis ar biedrības Latvijas zaļā josta atbalstu.


Raksts publicēts 20. nov 2008 11:00 

LAPAS KARTE