Iesaki ārstu:

 •   Vērtējums: 3.5/5
  Inta Linde

  Profesionāle. Ja no Jūsu zoba atlikusi desmitā daļa, viņa uzbūvēs jaunu un vēl- Viļķenes bērniem ir labākie zobi Latvijā. Neticiet? Atbrauciet un apskatiet!

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Onkuli, tu esi zaglis!

Mūsu trīsgadīgais dēls šobrīd ir aizrāvies ar policijas darbu un lomu spēlēm. Mājās esam runājuši, ko dara policisti, un dēls to labprāt izspēlē dažādās situācijās. Reiz kāpņutelpā satikām kaimiņu, uzsākām sarunu un pēkšņi dēls svarīgā balsī paziņo: "Onkuli, tu esi zaglis, tu nozagi man maku!" Es nobālēju, bet kaimiņš acīmredzami apvainojās. Aizejot mājās, pār

Skatīt visus jokus

Grūtniecības kalendārs !

1. Trimestra nedēļas

2. Trimestra nedēļas

3. Trimestra nedēļas

 

34. grūtniecības nedēļa

Tavs bērniņš
Viņa ādiņa ir sārta, un mazulis sver aptuveni 2,2 - 2,5 kg. Zemādas tauku slānis veido 8% no kopējā bērniņa svara. Dzemdes un vēdera sieniņas kļuvušas plānākas, tāpēc mazulītim piekļūst vairāk gaismas, uz ko viņš reaģē, aizverot un atverot acis. Tas bērniņam palīdz atšķirt dienu no nakts un ievērot aktivitāšu un gulēšanas cikliskumu. Visdrīzāk, ka bērniņš sāk ieņemt to pozu, kādā atradīsies līdz pat dzemdību brīdim. Lielākā daļa guļ ar galviņu uz leju. Vietas dzemdē paliek mazāk, tāpēc arī kustības vairs nav tik izteiktas. Tavas sajūtas
Pamazām jāsāk iegādāties un kravāt dzemdībām vajadzīgās lietas — tas tevi noteikti iepriecina. Nepieciešamo lietu sarakstu pārdomā rūpīgi, jo nepietiks vien ar to, kas norādīts slimnīcas iedotajā lapā. Piemēram, ja tev ir pusgari vai gari mati, noteikti noderēs matu gumija. Tāpat varbūt dzemdībās tu jutīsies ērtāk nevis slimnīcas iedotajā halātā, bet gan garā T kreklā. No 34. nedēļas uz slimnīcu ņemamajai somai jau vajadzētu būt saliktai. Ir slimnīcas, kas lūdz ierasties uz dzemdībām ar savu dzemdību komplektu. 


Tavs ķermenis
Tuvojoties dzemdībām, tavs iegurnis izplešas, tāpēc iespējamas nepatīkamas sajūtas šajā apvidū. Grūtniecība tevi nogurdina, tāpēc varbūt esi kašķīgāka un raudulīgāka. Nedēļas laikā vari pieņemties svarā pat par 500 gramiem. Pēc tam mazulis šos " uzkrājumus"  zīžot nokausēs. Šis ir pēdējais laiks, kad svars tik būtiski pieaug. Vēders kļūst apaļāks un pamazām nolaižas zemāk. Citām sievietēm vēders noslīd 2-3 nedēļas pirms dzemdībām. No krūtīm var izdalīties pirmpiens, bet ja tā nav, uztraukumam nav iemesla. 


Noderīgi padomi
Vairākas reizes dienā atpūtini kājas, atbalstot tās uz augstākas virsmas, — tā tu izvairīsies no potīšu tūskas un vēnu paplašināšanās. Šajā grūtniecības periodā var pasliktināties miegs — tas ir dabiski. Pirms nakts miega izpildi kādus relaksācijas vingrinājumus, savukārt, guļot uz sāniem, turi vienu kāju saliektu un atbalstītu uz spilvena. Citu māmiņu ieteikumi
„Pirms dzemdībām es vizualizēju dzemdību mirkļus — savu lielo spēku un izturību, vīra atbalstu un glāstus, mieru, kas valdīs gan manī, gan vīrā. Un tiešām — mūsu dzemdības bija tik skaistas! Es uzskatu, ka nekas līdz šim mūs nebija satuvinājis tik ļoti kā dzemdību diena.”Attiecības
Gaidāms, ka pēc mazulīša nākšanas pasaulē draudzību lietas uz laiku nostāsies dzīves otrajā plānā, jo bērniņš pieprasīs galveno lomu jūsu dzīvē. Plaisa būs lielāka starp tiem draugiem, kam vēl nav bērniņu. Gluži kā visās attiecībās arī šajās vissvarīgākā ir komunikācija, tāpēc, cik vien bieži iespējams, kontaktējies ar draugiem tagad — vēlāk, aizņemtības posmā, pietiks vien ar sazvanīšanos un sarakstīšanos.


Dvīņi
34.–36. nedēļa dvīņu gaidībās tiek uzskatīta par otru kritisko posmu, kad procentuāli visbiežāk sākas priekšlaicīgas dzemdības vai noplūst augļūdeņi. Tāpēc šajās nedēļās ārsta apmeklējums tiek ieplānots biežāk. Ja tevi satrauc kāds jautājums, nekautrējies zvanīt ārstam un pārrunāt savas raizes!

Noskaties arī video, kas notiek sievietes organismā no 28. līdz 37. grūtniecības nedēļai 
 
Autore: Inga Akmentiņa-Smildziņa, Līga Brūvere
Konsultēja: Māra Grieze, Ģimenes veselības centra "Stārķa ligzda" vecmāte un PEP mamma Līga Zelmene-Laizāne
Izmantotā literatūra: Ilona Vereša, Antje Andersa. Grūtniecības kalendārs. Četrdesmit nedēļas kopā ar Nelliju, R.: Valters un Rapa, 2008; Māte un bērns. Enciklopēdija vecākiem, R.: Jumava, 2006.

Skaties mazuļu gaidīšanas bildes!


  Lai pievienotu komentāru, jāielogojas:


   

  LAPAS KARTE