Anetes izredzes – pie aizbildnes vai bērnu namā 5

 20. augusts 2009 12:00 Raksts

Mazā Anete bērnu namā nokļuva Ziemassvētku vakarā nepilnu divu gadu vecumā. Viņas sešgadīgajam brālītim veicās vairāk – viņš tajā laikā atradās pie sava tēva radinieces. Tēva radiniece devās uz bāriņtiesu, lai oficiāli kļūtu par aizbildni zēnam. Tomēr nekas nenotika kā iecerēts.Foto: mammamuntetiem.lv


Zēnu atstāja tēva aprūpē, kas ne ar ko neatšķīrās no mātes, bet Aneti – bērnu namā, jo viņas tēvs nebija gatavs uzņemties rūpes. Abiem bērniem ir dažādi tēvi. Lai arī vecāki savu dzīves veidu nemainīja, liels bija pārsteigums, kad novembrī – gandrīz gadu pēc Anetes atrašanās bērnu namā – bāriņtiesa nolēma atdot mātei aprūpes tiesības uz abiem bērniem. Anetes brālītis tomēr biežāk dzīvojās pie radiem. Kā vēlāk izrādījās – tajā pašā laikā māte, tikko atguvusi aprūpes tiesības, vērsās bāriņtiesā ar iesniegumu noņemt aprūpes tiesības dēla tēvam un tiesā – par uzturlīdzekļu piedziņu. Un bāriņtiesa pat visai steidzīgi jau bija ieplānojusi sēdes dienu. Tikai viss izvērtās savādāk. Māte atsāka dzert un skandalēties, un viņas dzīves veids kārtējo reizi tika fiksēts policijas dokumentos. Noliktajā sēdes dienā aprūpes tiesības tika noņemtas gan abiem tēviem, gan mātei.

Iespējams, ka tā bija pirmā viņas dzimšanas diena ar torti un svecītēm, dāvanām, jaunām drēbēm un rotaļlietām.

Divas dienas pirms bāriņtiesas sēdes vēlā vakarā situācija izvērtās tik dramatiska, ka mazajai Anetei draudēja iespēja atkal nokļūt bērnu namā. Arī bāriņtiesa bija izmisumā un lūdza zēna radiniecei, pie kuras jau atradās zēns, uzņemt meitenīti pie sevis līdz tiesas dienai, kad arī piemeklētu mazajai labāku iespēju. Nedomājot, Anete tika atvesta mājās...un jau tajā pašā vakarā ģimene saprata, ka Anete, tāpat kā viņas brālītis, paliks šajā ģimenē.

Tieši dienā, kad bāriņtiesa Anetei un viņas brālītim iecēla aizbildni, meitenei palika trīs gadi. Iespējams, ka tā bija pirmā viņas dzimšanas diena ar torti un svecītēm, dāvanām, jaunām drēbēm un rotaļlietām. Pēc dažiem mēnešiem Anete savu aizbildni un viņas vīru sāka saukt par mammu un tēti. Sākumā bioloģiskie vecāki mēģināja jaukties bērnu dzīvē, traucēja aizbildni ar apvainojumiem, apmeloja bāriņtiesā, taču nu jau divus gadus nav likušies par bērniem ne zinis. Protams, arī uzturlīdzekļus no vecākiem bērni nesaņem un nekad nav saņēmuši.

Šobrīd Anetei ir seši gadi, viņai priekšā vēl viens gads bērnu dārzā un tad sāksies skolas gaitas. Un viņai ir pats galvenais – ģimene.

Ne visi var kļūt par audžuvecākiem vai aizbildņiem, taču ikviens no mums var sniegt palīdzīgu roku un atbalstīt Latvijas audžuģimeņu biedrību.

Ziedojumu konts:

Latvijas Audžuģimeņu biedrība
Swedbank
Balasta dambis 1a
Rīga LV 1048, Latvija
KONTS LV77HABA0551025851071
HABALV22
Maksājuma uzdevums: Dzeguzēns

Izlasi arī:
Aizbildnība var būt arī spontāna rīcība
Piepildīts sapnis - palīdzēt kādam no bērnunama
5 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas