Ceļojums uz brīnumaino Berlīni

 20. augusts 2009 9:00 Raksts

Berlīne ir ļoti jauna pilsēta, kas strauji sāka attīstīties tikai pēc 1871.gada, kad tā kļuva par Vācu impērijas galvaspilsētu. Lai arī Berlīne kļuva par Trešā Reiha galvaspilsētu, Hitlers to ienīda un uzskatīja to par vienu no neglītākajām pilsētām pasaulē. Viņš uzdeva arhitektam Albertam Špēram radīt Pasaules galvaspilsētu Germāniju, nojaucot veco apbūvi un radot gigantiskas klasicisma stila celtnes. Maz kas tika realizēts no šiem plāniem, bet 1945.gadā Berlīne gandrīz pilnībā tika nopostīta. Šodien dažas no Berlīnes ievērojamākajām vietām ir zoodārzs, dažādi muzeji, Brandenburgas vārti un Aleksandra laukums.


Foto: Askolds Molotoks


Berlīnes Zoodārzs ir viens no vecākajiem un slavenākajiem zoodārziem Eiropā. Tas ir dibināts 1844. gadā, zoodārza platība ir 35 hektāri, turklāt tas atrodas pašā pilsētas centrā. Berlīnes zoodārzs ir ievērojams ar gandrīz 1400 dažādām dzīvnieku sugām un apmēram 14 000 dzīvniekiem. Par zoodārza popularitāti liecina arī ievērojamais apmeklētāju skaits - katru gadu to apmeklē vairāk nekā 3 miljoni apmeklētāju.

Noteikti ir jāapmeklē Ebreju muzejs, kas ir Polijā dzimušā amerikāņu arhitekta Daniela Lībeskinda  projektētā Ebreju muzeja jaunā piebūve ir viens no emocionāli satriecošākajiem mūsdienu arhitektūras paraugiem.

Ja ir vēlēšanās uzzināt visjaunāko Berlīnes mākslas ainā notiekošo, jādodas uz Auguststrasse, kur izvietojušās lielākā daļa pilsētas mākslas galeriju. Arī Berlīnes Laikmetīgās mākslas institūts, kas atrodas izbijušā margarīna fabrikā. Institūts darbojas kā laikmetīgās mākslas komunikāciju laboratorija, rīkojot izstādes, radošās darbnīcas un citas mākslas aktivitātes, iesaistot gan starptautiski atzītus mūsdienu māksliniekus, gan arī jaunos vācu autorus. Īpašām Berlīnes izstāžu telpām pieder arī Ņūtona fonds – veltījums leģendārajam modes fotogrāfam Helmutam Ņūtonam, kur vienmēr rodamas izcilas fotoizstādes.

Viena no iespaidīgākajām Berlīnes panorāmām paveras no sera Normena Forstera projektētā Reihstāga stikla kupola skatu platformas. Tas ir viens no iecienītākajiem pilsētas tūrisma objektiem, taču noteikti ir redzēšanas vērts. Ja nonāksiet te dienas vidū, var gadīties, ka nāksies diezgan ilgi gaidīt rindā. Tālab vērts atcerēties, ka Reihstāgs atvērts līdz 22.00 un pēc 20.00 rindas parasti vairs nav.


Apskatīšanās vērtas ir Berlīnes mūra paliekas. Kā zināms, Berlīnes mūris ir slavens aukstā kara simbols, kas tika uzcelts 1961. gadā un bija 165 km garš. Mēģinājumi tikt pāri mūrim nereti beidzās ar nāvi. Oficiāla informācija liecina, ka bojā gājuši vairāk kā 80 cilvēki, bet neoficiālā statistika liecina par daudz lielāku skaitu, vairāk nekā 200 cilvēku.

Aleksandra laukums jeb Berlīnes centrālais laukums atrodas pilsētas centrā. Sākotnēji tā bija liellopu tirgus vieta. Savu nosaukumu ieguvis par godu Krievijas imperatora Aleksandra I vizītei 1805. gadā. Vietējie iedzīvotāji vienkārši to dēvē par “Alex”. Centrālais laukums sevī atspoguļo Berlīnes pilsētas šarmu un kosmopolītiskumu. Ikvienam, kam patīk cilvēku burzmas, šī vieta ir jāapmeklē. Laukumu šķērso tramvaja un dzelzceļa līnijas.

Brandenburgas vārti ir Berlīnes un visas Vācijas simbols. Vārti ir attēloti uz Vācijas eiro monētām. Brandenburgas vārti ir bijušie pilsētas vārti, kas uzcelti 1734. gadā. Tie atrodas uz rietumiem no pilsētas centra. Vārti ir 26 m augsti, 65,5 m plati un 11 m biezi, sastāv no 12 kolonnām. Šie vārti bija pirmā grieķu atdzimšanas neoklasicisma struktūra Berlīnē. Vārti kalpoja nevis aizsardzības nolūkos, bet gan lai kontrolētu cilvēku un preču plūsmu pilsētā un ārpus tās.

 

Potsdamas laukums ir Berlīnes modernākā pilsētas daļa ar neskaitāmām kafejnīcām, restorāniem, teātriem un veikaliem. Šī ir vieta, kur var redzēt Berlīnes moderno arhitektūru.

Bērniem prieku sagādās izklaide ūdens atrakciju parkā BLUB Badeparadies vai akvaparkā Thermen.
 

Izdevīgākie piedāvājumi www.airbaltic.lv

 

/REKLĀMAS PROJEKTS/