Foto no Māras ģimenes arhīva


Latviešu māmiņa M. Simons: Pieredze paplašinātā ģimenes modelī

 19. augusts 2009 15:00 Pieredze

Pēc teju divu mēnešu ciemošanās Latvijā esam atgriezušies Zviedrijā. Pāris nedēļas būsim paplašinātā ģimenes variantā, kas ietver mani, Andreju, Martinu, Gregu un dvīņus. Diezgan daudz testosterona mājās, kā smejoties saka Gregs.Teikšu atklāti, ne visas ciemošanās ir bijušas pavisam gludas. Pirmkārt, mūsu (manas un vīra) atšķirīgās attieksmes pret dažiem audzināšanas jautājumiem dēļ. Kad satiekas divi cilvēki, pie tam, ar jau vienas laulības pieredzi un uzskatiem bērnu audzināšanā, tad, šķiet, neizbēgami, pirmkārt, pašiem pieaugušajiem jātiek skaidrībā par daudziem jautājumiem.

Jāatzīst, ka nu jau ir vieglāk, jo mēs vairs nelaužam šķēpus savā starpā. Ir skaidrs, kādi ir mūsu mājas, ja tā var izteikties, „lietošanas noteikumi” – tie izkristalizējušies apmēram gada laikā. Pašlaik tie tiek noslīpēti „galējā variantā”. Līdz ar to ir daudz vieglāk gan mums, gan bērniem. Bet iepriekš gājis ir dažādi, un man ne reizi vien asaras šķīdušas pa gaisu (jāatzīst, ka lielā mērā tas bija arī grūtniecības laikā sakāpināto emociju dēļ).

 

Kad satiekas bērni no dažādām laulībām, ir pārbaudījums, pirmām kārtām, pašiem pieaugušajiem.


Pastāstīšu nelielu piemēru. Pagājušās vasaras sākumā mūsu mājas bija nemanāmi pārvērtušās par satikšanās vietu teju visiem kaimiņbērniem. Man nav nekas iebilstams pret draudzēšanos un ciemošanos vienam pie otra, taču, ja mājās jau ir trīs aktīvi puiši, vēl trīs tādi paši atnākuši ciemos plus pāris meitenes...Tas mūsu apdzīvojamai platībai un, jā, arī manai pacietībai, bija par daudz. Pagāja labs laiks, kamēr kaimiņu bērni pierada, ka nevar kuru katru brīdi (nereti bez zvanīšanas pie ārdurvīm) nākt mūsmājās. Uzminiet, kurš bija tas, kas bērnus dzina spēlēties laukā? Jā, tā biju es savā pēdējā grūtniecības mēnesī. Vīram šis nemitīgais „trādirīdis” netraucēja, un, šķiet, viņš neiztēlojās, cik nogurdinoši tas ir man.

Jāpiebilst, ka pakāpeniski izveidojušies noteikumi nav nekādi dzelžainie kārtības likumi, bet elementāras lietas, piemēram, savu drēbju nemētāšana pa zemi, durvju aizvēršana, dodoties laukā, ierobežots laiks datorspēlēm, tikšanās ar draugiem ārpus mājas u.tml. Pašlaik izmēģinām „pilotprojektu” – „Dežurants”. Katrs no puišiem (Andrejs, Markus un Aleks), atskaitot viengadnieku Martinu, katru dienu palīdz mums ar Gregu trauku mazgāšanā.

Domāju, ka lielā mērā situācijās, kad satiekas bērni no dažādām laulībām, ir pārbaudījums, pirmām kārtām, pašiem pieaugušajiem. Vai viņi spēs paieties solīti viens otram pretī, vai spēs izrunāt atšķirīgās pieejas un uzskatus bērnu audzināšanas jautājumos, vai spēs no „mans” un „tavējais” pozīcijas pāriet pie apzīmējuma „mūsējais”.

Māra Simons, mammām.lv reģistrētā māmiņa

Māra par sevi:

Kopš 2007.gada nogales dzīvoju Zviedrijas pilsētā Upsalā. Nokļuvu tur sava toreiz vēl nākamā vīra dēļ. Gregs ir jaunzēlandietis, bet nu jau septiņus gadus dzīvo un strādā par pētnieku Zviedrijā. Audzinām divus dēlus: manu astoņus gadus veco dēlu Andreju un deviņus mēnešus veco Martinu. Ik pa laikam mūs apciemo arī Grega deviņgadīgie dvīņu puikas. Pirms pārcelšanās uz Zviedriju strādāju PR jomā. Pašlaik mans vienīgais darbs ir būt mammai.
0 Pievienot komentāru

Saistītie rakstiReklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas