Aizbildnība var būt arī spontāna rīcība 11

 18. augusts 2009 10:00 Pieredze

Tagad Sanitai aizbildnībā ir tikai divi bērni, jo vecākā meitene jau pilngadīga. Tikai viens bērns ir viņas radinieks – brāļa dēls, abas meitenes ir zēna pusmāsas, kuras Sanita nespēja un arī nemaz negribēja nosūtīt uz bērnu namu. Sanitai un viņas vīram pašiem ir trīs bērni un kopā ar aizbilstamajiem – pieci.Foto: Aigars Jansons, http://www.ajstudio.lv/

Attēlā redzamā meitene nav raksta varone.


„Reizēm dzīvē ir jārīkojas spontāni, neder loģika un veselais saprāts. Dažreiz mēs nedomājam – kā būs tālāk, kas būs vēlāk, mēs tikai saprotam, ka jārīkojas tūlīt un tagad. Tā es tiku pie mazākās meitiņas – mums pusstundas laikā viņa bija jāpaņem no bērnu dārza vai arī to būtu izdarījusi policija, kas mazo nogādātu bērnu namā. Māte alkohola reibumā no rīta mazo bija aizvedusi uz bērnu dārzu, bet pakaļ vairs neatnāca... Un tas viss tikai trīs mēnešus pēc mazās atgūšanas no bērnu nama, kur viņa vienreiz jau mātes alkoholisma dēļ bija ievietota. Manam brāļa dēlam veicās vairāk – neskatoties uz to, ka bāriņtiesa viņu atstāja tēva aprūpē, viņš bija arī manā uzraudzībā. Tomēr pēc visiem šiem notikumiem arī bāriņtiesa nolēma visus bērnus atdot manā aizbildnībā, ” stāsta Sanita.

Māte alkohola reibumā no rīta mazo bija aizvedusi uz bērnu dārzu, bet pakaļ vairs neatnāca...

Dažreiz Sanitu mulsina cilvēku izbrīns uzzinot, ka viņa ir mamma pieciem bērniem, tad viņa aši paskaidro, ka divi ir aizbildnībā, taču tad cilvēku izbrīns ir vēl lielāks. „Es jautāju, ko jūs būtu darījuši šādā situācijā? Atbildes ir dažādas, citi saka, ka nezina, citi godīgi atzīstas, ka nespētu paņem ģimenē svešu bērnu,” saka Sanita un piebilst: „Kad mūs apmīļo savi bērni, kad viņi mums saka: „Māmiņ, es tevi mīlu!”, tas ir pats par sevi saprotams, tas ir normāli, tāda ir lietu kārtība, tādām ir jābūt vecāku un bērnu attiecībām, bet kad citu vecāku bērns jums saka to pašu – tas ir gandarījums, tas ir kaut kas tāds, kas nav vārdos pasakāms, tā ir vislielākā alga par vislabāko darbu.”


Kad Sanita uzzināja par Latvijas audžuģimeņu biedrību, viņa nolēma iesaistīties, lai satiktu un iepazītos ar citiem aizbildņiem, kā arī lai audžubērni satiktos ar citiem bērniem, kas palikuši bez bioloģisko vecāku aprūpes un saprastu, ka tā nav viņu vaina, ka viņi nav savādāki, bet, ka tā vienkārši dzīvē notiek.


„Mums tiešām ir interesanta valsts – sociālie dienesti ir gatavi tērēt ievērojamas summas, lai mēģinātu glābt ģimenes, kas jau pagrimušas tik tālu, ka nekādi dienesti vairs nepalīdzēs. Bet ja ģimene strādā, cenšas sevi, savus un vēl pieņemtus bērnus nodrošināt ne tikai ar iztikas minimumu, tad uz valsts atbalstu var necerēt,” ar rūgtumu nosaka Sanita.


Ne visi var kļūt par audžuvecākiem vai aizbildņiem, taču ikviens no mums var sniegt palīdzīgu roku un atbalstīt Latvijas audžuģimeņu biedrību.

Ziedojumu konts:

Latvijas Audžuģimeņu biedrība
Swedbank
Balasta dambis 1a
Rīga LV 1048, Latvija
KONTS LV77HABA0551025851071
HABALV22
Maksājuma uzdevums: Dzeguzēns

11 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas