No šodienas Rīgā tikai Gaiļezers un Stradiņa slimnīca

 10. augusts 2009 11:00 Ziņa

Neatliekamo palīdzību no pirmdienas — 10. augusta — Rīgā sniegs tikai Rīgas Austrumu slimnīcā Gaiļezerā un Paula Stradiņa slimnīcā. Situācija ir dramatiska un arī ar šo pagaidu risinājumu abu slimnīcu parādi turpinās pieaugt.


Foto: Edgars Runcis, mammam.lv/tetiem.lv


Veselības ministrijas valsts sekretārs Armands Ploriņš norādīja — tas ir pagaidu variants neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai galvaspilsētā, un sarunas par tās nodrošināšanu līdz gada beigām vēl turpināsies. Viņš arī sacīja, ka slimnīcu finansiālā situācija ir dramatiska un līdz ar šo pagaidu risinājumu abu slimnīcu parādi vēl vairāk turpinās pieaugt.
Ploriņš skaidroja, ka abu slimnīcu rīcībā esošais aprīkojums un personāls pieļauj neatliekamās palīdzības sniegšanu lielākā apmērā, jo līdz ar plānveida palīdzības sniegšanu tikai par maksu ir samazinājies kopējais pacientu skaits un gultas vietu abās ārstniecības iestādēs pietiek — to noslogojums patlaban ir apmēram puse no iespējamā pieņemamo pacientu skaita, piebilda VM valsts sekretārs.
Viņš arī teica, ka gadījumā, ja veselības ministrei Baibai Rozentālei izdosies no valsts iegūt papildus prasītos 45,8 miljonus latus, tie tiks novirzīti neatliekamās palīdzības sniegšanai visā valstī. Tomēr pat ar šo finansējumu ātrās palīdzības nodrošināšanai līdz gada beigām nepietikšot.
Tomēr konkrētākas aprises par nozares finansējumu Ploriņš neizklāstīja, norādot, ka darbs pie tā turpinās.
Jau vēstīts, ka Rīgas 1.slimnīcas vadība līdz augusta beigām iecerējusi atlaist 570 darbinieku, kā arī būtiski samazināt sniegtās neatliekamās medicīniskās palīdzības apmēru. No 10.augusta slimnīca neatliekamo medicīnisko palīdzību nodrošinās tikai desmit dienu mēnesī — no mēneša pirmā līdz desmitajam datumam.
Veselības ministrija Rīgas domei piedāvājusi reorganizēt pašvaldībai piederošo Rīgas 1.slimnīcu, Rīgas 2.slimnīcu, kā arī Ādas un seksuāli transmisīvo slimību centru. Veselības ministre Baiba Rozentāle norādīja, ka Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra līgumu ar Rīgas 1.slimnīcu par neatliekamās palīdzības pakalpojumu nodrošināšanu ir noslēgusi līdz gada beigām, bet pēc tam domei būs jāmeklē citi risinājumi.
Arī Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca iepriekš paziņojusi, ka papildu finansējuma nesaņemšanas gadījumā tā neatliekamo medicīnisko palīdzību spēs nodrošināt ne ilgāk kā līdz oktobra vidum.

 

Avots: www.kasjauns.lv