Piesakies 19. Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienam!

 28. jūlijs 2009 10:00 Raksts

Pirmdien, 27.jūlijā, tiek atklāta pieteikšanās ikgadējam nozīmīgākajam Latvijas riteņbraukšanas pasākumam - 19. Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienam. Tas norisināsies š.g. 6.septembrī Siguldā. Vienības brauciens, kura pirmsākumi meklējami Latvijas pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados, ar katru gadu pulcē arvien lielāku entuziastu skaitu un aicina velosporta cienītājus nevis sacensties, bet piedalīties, veicināt vienotību un tautas kopības spēku.Publicitātes foto


19. Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciena organizators Igo Japiņs uzsver, ka „šogad Vienības brauciens varētu būt īpaši sabiedriski nozīmīgs, jo cilvēki ir noguruši no ekonomiskajām problēmām un meklē, kur smelties pozitīvas emocijas. Trūkst pozitīvisma, saliedētības un vienotības! Un šis masu velosporta pasākums ir ļoti laba iespēja parādīt savu kopības spēku cilvēkiem un valstij ekonomiski grūtajā brīdī.”

Pagājušajā gadā Vienības braucienā piedalījās 2217 dalībnieki. Ik gadu dalībnieku skaits pieaug, taču nepārspēts palicis 1939.gadā sasniegtais rekords, kad no visiem Latvijas novadiem uz Rīgu devās 6226 dalībnieki un 4. Vienības brauciens bija valsts mēroga svētki. „Iespējams tieši 70 gadus pēc dalībnieku skaita rekorda sasniegšanas mums izdodas to pārspēt!” saka I.Japiņš, aicinot „vienoties kopīgā braucienā, smelties spēku no kopā būšanas un parādīt, ka latviešu tauta arī sarežģītās situācijās spēj viens otru atbalstīt un priecāties par otra veiksmi”.

Kā ierasts arī šogad Vienības brauciena ietvaros ir 3 distances: Sporta šosejas brauciens -  75 km, Kalnu divriteņu (MTB) brauciens - 40 km un Tautas brauciens - 37,5 km. Tas ļauj katram izvēlēties sev piemērotu distanci. Ar speciālajiem kausiem tiks apbalvoti - visvairāk pārstāvētais darba kolektīvs, viskuplāk pārstāvētā pašvaldība, kā arī kuplākā ģimene, tādējādi izceļot vienotības ideju.

Dalībnieki sākot ar 27.jūliju var reģistrēties un iegūt papildus informāciju par distancēm, pieteikšanos un noteikumiem interneta mājas lapā www.velo.lv. Sākot ar 29.jūliju iespējams pieteikties braucienam visos Veloserviss veikalos, Siguldas Tūrisma informācijas centrā, Kuldīgas Tūrisma informācijas centrā, Valmierā un Cēsīs veloveikalā Eži, Tukuma Ledus hallē, Ērgļos viesnīcā Ērgļi. Iepriekšējā reģistrācija turpināsies līdz 3.septembrim.

Jāatgādina, ka pirmais Vienības brauciens Latvijā notika 1936.gadā un tajā piedalījās aptuveni 1200 dalībnieku. Tā galvenais iniciators un idejas autors bija viens no rosīgākajiem tā laika Latvijas sabiedriskajiem darboņiem – divu olimpisko spēļu dalībnieks, vairākkārtējs čempions riteņbraukšanā, slēpošanā, pieccīņā un boksā – Roberts Plūme. Sacensību protektors bija toreizējais Latvijas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis.

Vienības brauciena galvenais mērķis vienmēr bijis nevis uzzināt ātrāko, bet veicināt tautas kopības garu. Vienības brauciena dalībniekiem bija jānobrauc noteikts ceļa gabals. Starti tika doti visu apriņķu centros ar finišu Rīgā, izņemot 1937.gadu, kad riteņbraucēji finišēja Jelgavā. 1995.gadā Murjāņu Sporta ģimnāzijas treneris Ernests Pūce ar domubiedriem šo tradīciju atjaunoja, un tagad riteņbraukšanas kalendārs nav iedomājams bez Vienības brauciena, kas ir vismasveidīgākais tautas velosporta pasākums Latvijā.
 

Sīkāku informāciju lasiet www.velo.lv.
0 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas