Kā pasaulē nāca mana peciņa 9

 24. jūlijs 2009 10:00 Pieredze

Laiku pa laikam lasu rakstus par dzemdībām un mazuļa augšanu. Pati esmu divu jauku atvasīšu mamma, dēliņam jau ir 2 gadi un 7 mēneši, bet meitiņai - 2 mēneši. Pastāstīšu kā mana peciņa nāca pasaulē.Foto iesūtījis Mārcis Dzelme, tētiem.lv reģistrētais tētis


Bija silts 16 jūnijā rīts, vīrs bij darbā, un pēc tam viņam bija vēl šis tas jānokārto, mājās viņš bija tikai ap 13.00. Ap 10.00 zvanīja draudzene, apjautājās, kā jūtos, teicu, ka viss ir labi, meitiņai bija jādzimst 17.06. Puika man jau liels kājām gājējs, no rīta izdomāja iet uz parku pastaigāties, tā nu mēs izstaigājāmies pa parku, mājup viņu nesu uz rokām. Pašsajūta bija mazliet savādāka kā ierasts. Kad vīrs pārradās mājās un  jautāja, kā jūtos, teicu savādi, un pagatavoju vīram ēst. Tad sākās mazas sapītes un kamēr vīrs ēda, gāju krāmēt somas. Kad vīrs paēda, teicu: braucam uz slimnīcu! Viņš no sākuma neko nesaprata, ko - jau?
 
Daktere tik noteica, man patīk šitās māmiņas, kas līdz pēdējam nosēž mājās, nociešas, un tad - ātri un gatavs.
Kāpām mašīnā un devāmies uz slimnīcu, pa ceļam nācās pastāvēt pie aiztaisītas dzelzsceļa pārbrauktuves. Vīrs sāka nervozēt, ka nenokavējam, bet es viņu mierināju, ka viss būs kārtība. Slimnīcā uzkāpu uz otro stāvu, vīrs aizgaja pa priekšu pasaukt ārstu. Daktere man visu noprasīja, ieveda pirmsdzemdību palātā un aizgāja sarakstīt papīrus. Pēc kāda laiciņa viņa ienāca, lika uzkāpt uz galda, lai paskatītos mani un tad uzreiz teica, lai ātri pārģēbjos un uz dzemdību zāli, jo bērniņš jau dzima! 
Līdz pēdējam brīdim nezinājām, kas būs? Piedzima meitiņa, tas viss notikās tik ātri: divos bijām slimnīcā, bet trijos jau mana peciņa bija piedzimusi. Es pat īsti nesapratu, ka esmu jau dzemdējusi. Daktere tik noteica, man patīk šitās māmiņas, kas līdz pēdējam nosēž mājās, nociešas, un tad - ātri un gatavs. Pēc dzemdībām man bija tik daudz spēka, ka likās varu maratonu noskriet. Liels paldies jasaka Siguldas slimnīcas dakteriem, es biju ļoti labās rokās, atšķirībā no Rīgas dzemdību nama, kur dzemdēju savu dēliņu.


 
9 Pievienot komentāru

Kategorijas