Uz 1. slimnīcu ar „ātro palīdzību” vairs nevedīs 3

 22. jūlijs 2009 13:30 Ziņa

Iekļūt nelaimē vai pēkšņi saslimt Rīgas centrā turpmāk kļūs vēl vairāk dzīvībai bīstami, kaut arī ārsti jūs ātri vien varētu sadakterēt. Tagad mediķi to vairs nevarēs izdarīt ātri, vēstī portāls www.kasjauns.lv.Foto: mammamuntetiem.lv


Rīgas 1. slimnīca ir “sadumpojusies” un turpmāk no “ātrajiem” uzņems nevis 80 pacientus dienā kā līdz šim, bet gan tikai desmit.
Līdz šim “ātrā palīdzība” sasirgušos no Rīgas nogādāja trīs slimnīcās – Gaiļezerā, Stradiņa klīnikā Pārdaugavā un pilsētas 1. slimnīcā pašā Rīgas centrā. Rīgas dome šajās dienās spriedīs par to, lai krasi ierobežotu “ātrās palīdzības” pacientu skaitu 1. slimnīcā.
Rīgas domes Labklājības departamenta Veselības aprūpes pārvaldes priekšnieks Mārtiņš Rempe kasjauns.lv izveidojušos situāciju raksturoja: “Valsts “ātrās palīdzības” pacientiem Rīgas 1. slimnīcai nav piešķīrusi naudu. Tāpēc nevaram piekrist viņu uzņemšanai pašvaldības finansētā slimnīcā. Viņi būs jāved uz valsts pārziņā esošajām slimnīcām – Gaiļezeru vai Stradiņiem.”
Pašlaik diennaktī Rīgas “ātrā palīdzība” hospitalizē aptuveni 250 pacientu, no kuriem līdz 80 slimnieku nogādā 1. slimnīcā dienā. Turpmāk uz 1. slimnīcu galvaspilsētas dome plāno atļaut vest tikai 10 slimniekus. “Saskaņā ar Veselības obligātās apdrošināšanas aģentūras stacionāro līgumu plānojumu 2009. gadam Rīgas 1. slimnīcai paredzēti līdzekļi 16 035 pacientu ārstēšanai. Pēc stāvokļa uz š. g. 15. jūliju Rīgas 1. slimnīcā jau ārstēti 14 070 pacienti. Atlikušajās 169 dienās Rīgas 1. slimnīca vēl var uzņemt 1695 pacientus jeb 11,6 pacientus dienā,” informē Rīgas domes Labklājības departaments.
Rīgas Ātrās neatliekamās palīdzības stacijas galvenā ārsta vietniece operatīvajos jautājumos Sarmīte Villere kasjauns.lv izteica nožēlu par 1. slimnīcas izslēgšanu no “ātrās palīdzības” maršrutiem: “Protams, pacientus neatstāsim nelaimē un viņus vedīsim uz slimnīcām Gaiļezerā un Pārdaugavā, bet nezinu, kā izvērtīsies situācija. Labs nekas nav gaidāms, jo palielināsies “ātrās palīdzības” ceļā pavadītais laiks. Kāpēc pacientus no pilsētas centra vest uz otru pilsētas galu, ja turpat līdzās ir slimnīca?”

Elmārs Barkāns, www.kasjauns.lv

Materiāls publicēts sadarbībā ar nacionālao ziņu portālu www.kasjauns.lv
3 Pievienot komentāru

Lasi vēl


Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, boolean given in /data/web/root/lib/art.php on line 1256