Krištopana meita strādās Āfrikas bērnunamā 5

 21. jūlijs 2009 16:15 Ziņa

Ekspremjera Viļa Krištopana meita Nikola (16) šovasar nevis atpūšas kopā ar ģimeni un draugiem dzimtenē, bet gan strādā brīvprātīgo darbā — Āfrikā, raksta nacionālais ziņu portāls www.kasjauns.lv.Foto: Mārtiņš Purviņš , izdevniecība "Rīgas Viļņi"


14 gadu vecumā Nikola Krištopane darbojās žurnālistikā un strādāja jauniešu žurnālā Sīrups. Tagad viņa izmēģinās prasmes pedagoga darbā, strādājot par angļu valodas skolotāju kādā Āfrikas valsts Ganas bērnunamā
Nikola Krištopane, kura pavasarī beidza 11. klasi Amerikas vidusskolā Floridā, sakravāja ceļasomas un uz trim nedēļām devās uz Ganu. Tur Nikola dzīvošot kopmītnēs un bez atalgojuma strādāšot bērnunamā par angļu valodas pasniedzēju. Iespēju strādāt par skolotāju Āfrikas bērniem Nikola atradusi jau ziemā ar kādu jauniešu apmaiņas organizācijas starpniecību. „Tas gan nebija lēts prieks — kopumā šī nometne, kurā iekļauta naktsmītne un ēdināšana trīs reizes dienā, kā arī ekskursijas pa Ganu, izmaksāja 2000 ASV dolāru.”
Krištopane atzīst, ka viņas lēmumu braukt strādāt uz Āfriku vecāki atbalstījuši, lai gan dažas dienas pirms lidojuma uz Ganas galvaspilsētu Akru neslēpuši satraukumu. „Tētis novēlēja, lai man tur labi klājas, un, pēc viņa domām, pieredze brīvprātīgo darbā mani darīšot patstāvīgāku,” smaida Nikola.

Autore: Inta Mengiša, www.kasjauns.lv

Materiāls publicēts sadarbībā ar nacionālo ziņu portālu www.kasjauns.lv
5 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas