Kinobusiņš dodas uz Rēzeknes rajonu

 21. jūlijs 2009 12:00 Jaunums

Šovasar Latvijā tiek realizēts unikāls projekts – Kinobusiņš Latvijas Bērniem. Kinobusiņš ir ceļojoša apvienība, kas dodas cauri visai Latvijai, lai iepriecinātu mazos un lielos skatītājus ar sirsnīgām un jaukām Latvijas animācijas filmām 144 Latvijas pagastos. Ieejas maksa – tikai 1 santīms! Projekta atbalstītāji ir parūpējušies arī par lieliskām ieejas biļetītēm – konfektēm, atstarotājiem, baloniem un citām, bērnus iepriecinošām lietiņām.
Kinobusiņa mērķis ir dot iespēju bērniem piedzīvot savā pilsētā, savā pagastā īstu kino brīnumu, kā arī popularizēt Latvijas animācijas filmas kā vērtīgu, estētisku izklaidi un mudināt vietējās pašvaldības un skolas uzņemties iniciatīvu bērnu un ģimeņu kinoseansu organizēšanā. 

Kinobusiņš ir neliels pasažieru autobuss, kas nodrošina komandas, tehnikas un saldumu vai citu dāvaniņu pārvadāšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā mazo skatītāju nogādi kinoseansa vietā un atpakaļ. Auto virsbūvi rotā krāšņi un koši tēli no režisores Rozes Stiebras filmiņas Neparastie rīdzinieki, kā arī mašīnas (projektam tās ir divas) ir aprīkotas ar košām bākugunīm un megafonu taurēm, lai ierodoties pilsēta/pagastā varētu skaļi un priecīgi paziņot par savu ierašanos.

Projekts norisinās no 2009. gada marta līdz 2010. gada martam / aprīlim. Patreiz esam jau viesojušies Ogres, Talsu, Liepājas, Bauskas,Tukuma,Krāslavas, Ludzas un  Daugavpils rajonos, kur esam guvuši lielu atsaucību gan no skatītāju, gan no pagastu vadības puses. Multfilmas tiek demonstrētas kultūras namos vai citās pagasta piedāvātās publiski pieejamās telpās. Gada laikā ir plānoti 48 braucieni, katrā no tiem Kinobusiņš apmeklēs trīs vietas.  Seansi pārsvarā ir paredzēti sestdienās – tā, lai visa ģimene to varētu apmeklēt kopā, tomēr tālākajos braucienos kino tiks rādīts arī svētdienās.

 

Kinobusiņa tuvākie braucieni:
Rēzeknes rajons:
Malta        01. 08.09. plkst.12.00 Kultūras namā
Dagda        01. 08.09. plkst.15.00 Kultūras namā
Kaunate    01. 08.09. plkst.18.00 Tautas namā

Rēzekne    02. 08.09. plkst.12.00 Kultūras namā
Viļāni        02. 08.09. plkst.15.00  Viļānu Kultūras namā

Seansa programmā iekļautas animācijas studijas Dauka un Nila Skapāna (sirsnīgs paldies filmiņu veidotājiem!) animācijas filmiņas. Kopējais programmas garums -1h.
Informāciju par tuvākajiem seansiem var iegūt Kinobusiņa mājas lapā www.kinobusins.lv, informatīvo plakātu veidā notikumu vietā, pagastu un rģionālajos medijos.

Ieeja seansā būs par simbolisku ziedojumu – 1 santīmu. Visu gadu kopā liktie ziedojumi veidos jau ievērojamu summu, ko saņems Latvijas SOS bērnu ciemati. Tādā veidā arī mazie skatītāji iemācīsies palīdzēt tiem, kam tas ir vajadzīgs. Svarīgi ir mācīties dalīties - arī mazumiņā.
 
0 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas