Foto: mammamuntetiem.lv


Apdraudēto skolu saraksts 12

 20. jūlijs 2009 15:00 Ziņa


Tūkstošiem bērnu un jauniešu būs sagrautas cerības mācīties viņu izvēlētajās skolās. Lai arī jaunais mācību gads sāksies pēc pusotra mēneša, miglā tīts vēl ir desmitiem mācību iestāžu liktenis, vēstī nacionālais ziņu portāls www.kasjauns.lv.
 Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe šonedēļ paziņoja, ka nav vērts pārāk uztraukties par skolu slēgšanu, jo likvidējamo skolu skaits ir relatīvi neliels. Tomēr vēl līdz pat šim laikam konkrēti nav publiskots visu to skolu saraksts, kuras tiks slēgtas vai apvienotas.
Jāpiebilst, ka skolas tagad ir mainījušas savus saimniekus – tās nokļuvušas jaunievēlēto pašvaldību pārziņā. Savukārt jaunie vietvaru deputāti knapi ko iesākuši darbu un nav pat iepazinušies ar savu novadu jaunajām robežām, kur nu vēl iedziļinājušies konkrēto mācību iestāžu problēmās. Tas nozīmē, ka daudzu skolu liktenis varētu būt neskaidrs līdz pat 1. septembrim
Kasjauns.lv apkopoja publiski pieejamo informāciju par likvidēšanai paredzētajām skolām.

Alūksne
Novadā tiks slēgtas divas pamatskolas – Annas un Veclaicenes. Annas skolā mācījās 27, Veclaicenes – 34 skolēni.

Aizkraukle
Novadā tiks slēgta Zalves pamatskola, kuru apmeklēja 46 bērni.
Tiek apsvērta iespēja likvidēt Vīgantes pamatskolu, kurā mācās 40 skolēnu.
Iespējams, tiks likvidēta Aizkraukles sporta skola, kurā pašlaik trenējas simtiem audzēkņu.

Cēsis
Novadā plāno slēgt Stalbes pagasta Rozulas pamatskolu, kurā mācās 33 bērni.

Dobele
Pašvaldība jau pieņēmusi lēmumu slēgt Īles pagasta pamatskolu, kurā mācās 24 bērni.

Gulbene
Gulbenes novada Izglītības pārvaldes darbinieki paziņojuši, ka ir plāns slēgt piecas novada skolas no 21, bet nav atklājuši, kuras tās būs.

Kārsava
Ja Kārsavas novads nesaņems pietiekamu finansējumu, tad nāksies slēgt vismaz trīs no septiņām novada skolām. Pirmās “zem āmura”, visticamāk, nonāks Goliševas pagasta Aizgāršas, Mežvidu 2. un Vītolu pamatskola.

Krāslava
Nepietiekamā skolēnu skaita dēļ tiks likvidēta Krāslavas vakara vidusskola, tās pašreizējie audzēkņi turpinās izglītoties Varavīksnes vidusskolas vakara nodaļā.
Nelielā bērnu skaita dēļ slēgta arī Krāslavas novada Piedrujas pamatskola. Piedrujas bērni turpmāk mācīsies Kalniešu pamatskolā vai Indras vidusskolā.

Liepāja
Liepājas pašvaldība atteikusies no Kultūras ministrijas pārņemt Bērnu mūzikas skolu Karostā, tāpēc to, visticamāk, likvidēs.

Ludza
Novadā vairs nebūs Blontu sākumskolas, bet bērniem būs jābrauc uz tuvējo Pušmucovas pamatskolu.

Rēzekne
Rēzeknes novadā slēgta viena no vecākajām skolām Latgalē – Strūžānu pamatskola, kurā mācījās 34 bērni.
Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes vadītāja Lilija Žukovska lēš, ka pēc jaunās finansēšanas sistēmas ieviešanas novadā nāksies slēgt vismaz 10 skolas.

Rīga
Izglītības un zinātnes ministrija Rīgas pašvaldībai ierosinājusi slēgt 30 vispārizglītojošās skolas, bet Rīgas dome asi kritizē skolu slēgšanas plānu. Tāpēc pagaidām ne ministrija, ne pašvaldība nepublisko nežēlastībā nokļuvušo skolu sarakstu, lai “nesaceltu pārāk lielu ažiotāžu”, jo vismaz daļu no tām plāno saglabāt.
Tiek ierosināts slēgt tās vidusskolas, kurās skolēnu skaits nepārsniedz četrus simtus. Rīgā ir 21 tāda skola:
* ar latviešu mācībvalodu: 99., 100., Jāņa Poruka, Rīgas Kristīgā, Šampētera vidusskola, Rīgas komercģimnāzija un Pļavnieku ģimnāzija;
* ar krievu mācībvalodu: 15., 16., 30., 32., 38., 54., Rīgas Krievu, Sergeja Žoltoka, Ļeva Tolstoja krievu, Mihaila Lomonosova krievu, Mežaparka un Herdera vidusskola;
* ar latviešu un krievu mācībvalodu: 66. speciālā un 14. vakara (maiņu) vidusskola.
Mežaparka vidusskola jau ir likvidēta, tā pievienota 18. vakara (maiņu) vidusskolai. “Zem āmura” visvairāk nokļūs krievu vidusskolas.
Salīdzinoši niecīgs skolēnu skaits ir arī Rīgas igauņu, ukraiņu, poļu, lietuviešu un ebreju vidusskolās, bet šo skolu audzēkņiem šīs skolas ir vienīgā iespēja izglītību iegūt savā dzimtajā valodā.
Niecīgs skolēnu skaits ir arī vairākās galvaspilsētas pamatskolās un sākumskolās. Tās ir:
* ar krievu mācībvalodu: Iļģuciema, Imantas, Bišumuižas, Sarkandaugavas sākumskola, kā arī 24. un Pārdaugavas pamatskola;
* ar latviešu mācībvalodu: sākumskola “Valodiņa” , Andreja Pumpura 11., Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskola, Valdorfskola, Ziepniekkalna, Pļavnieku, Rīgas Centra sākumskola un pamatskola “Rīdze”, kā arī speciālā pamatskola “Attīstības centrs”;
* baltkrievu pamatskola.
Jau ir pieņemts lēmums Rīgā likvidēt vairākas arodskolas. Piemēram, Dzelzceļnieku skolu pievienos Rīgas Valsts tehnikumam, Vieglās rūpniecības tehnikumu – Purvciema amatu skolai.

Smiltene
Novada domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis paziņojis, ka Smiltenes pusē nāksies slēgt divas skolas, tikai vēl nav pateicis, kuras.

Tukums
Novadā tiks slēgta Zentenes pamatskola, kuru apmeklēja tikai 26 bērni.


Autors: Elmārs Barkāns, www.kasjauns.lv
12 Pievienot komentāru

Saistītie raksti
Kategorijas