10 likumi veiksmīgam velobraucienam 1

 07. jūlijs 2009 17:00 Padoms

"Brīvajā laikā vizinoties ar riteni, esmu atklājusi vairākas sakritības, kuras ir vērts atcerēties, lai atpūtas braucieni būtu tikai lieliski. Savā pieredzē dalos arī ar citiem velomīļiem!" portālā www.kasjauns.lv raksta žurnāliste Kintija Bulava.Foto: mammamuntetiem.lv


1.    Ja pastāv vismazākā iespēja, ka ārā līs, bet tu tomēr nolem mazu līkumu ar riteni pavizināties, tieši brīdī, kad būsi vistālāk no mājām, lietus patiešām sāksies.
2.    Ja, braucot pa trotuāru, gribēsi apbraukt kājāmgājējus, viņi tevi gribēs palaist garām tieši pa to pusi, pa kuru jau iepriekš būsi nolēmusi viņus apdzīt. Ja tavs braukšanas ātrums ir liels, sadursme ir gandrīz neizbēgama.
3.    Mazi bērni, kas pa trotuāru staigā savā vaļā, ir īpaši bīstami. Ja tos ieraugi, vai nu vispār neapdzen, vai apdzen ātrākā pastaigas solī, riteni stumjot pie labās rokas.
4.    Pirms ikviena brauciena, kad dodies velotūrē sieviešu kompānijā, noteikti ritenim vajag uztaisīt profilaktisko „veselības” apkopi. Pretējā gadījumā, protams, vistālākajā vietā no civilizācijas (piemēram, ērti piebraucamas šosejas) ritenis pārstās darboties.
5.    Tādēļ arī nākamais punkts – ne reizi no mājas nedrīkst izbraukt bez uzlādēta mobilā telefona. Avārijas situācijās tas būs vienīgais glābiņš, lai izsauktu palīdzību. Gluži kā Mērfija likumos, arī manā velobraucējas karjerā tika pierādīts: ja ritenis saplīst, tad pēkšņi tik apdzīvotais veloceliņš ir pilnīgi tukšs.
6.    Pirms apdzīt sevišķi lēni braucošu velosipēdistu, izvērtē, kāda ir viņa braukšanas taktika. Ja mēģināsi apdzīt cilvēku, kurš brauc ar velosipēdu, bet vienlaicīgi runā pa telefonu vai raksta īsziņu, visticamāk viņš sāks braukt zigzagā un apbraukšanas brīdī viņš brauks uz to pusi, kurā esi tu. Savukārt iereibuši velosipēdisti brīdī, kad būsi jau pavisam blakus, zaudēs līdzsvaru un uzgāzīsies uz tava riteņa. Turklāt jutīsies bezgala vainīgi un gribēs iepazīties.
7.    Īpaši uzmanīgi jāpārbrauc mazas šķērsielas vai sētas vārtiņi. Par automašīnas neesamību jāpārliecinās divreiz, pretējā gadījumā var nākties pēdējā brīdī pārbaudīt velosipēda bremzēšanas spējas un savu reakcijas ātrumu.
8.    Vienīgais veids, kā izvairīties no pretimlidojošām mušām un citiem kukaiņiem – aviatoru saulesbrilles. Kukaiņi iet gulēt ap plkst. 22.
9.     Ja pa dienu esi izvēlējusies sevišķi veselīgu (un kalorijām nabadzīgu) ēdienkarti, vakarā pēc darba ļaujies trīs stundu braucienam ar velosipēdu, bet pēc šī brauciena neko vairs neēd, viens kilograms mīnusā nākamajā rītā kāpjot uz svariem ir garantēts. Arī celulīta slānis pēc trīs šādiem izbraucieniem kļūs krietni plānāks.
10.    Toties – lai arī kādu sēdekli vai velobikses ar polsteriem neizvēlētos, nākamajā dienā uz riteņa uzsēsties var tikai ar lielu gribasspēku. Lai izvairītos no tulznām, kas rodas no pārmērīgi spēcīgā tvēriena ap stūri, vajadzīgi sievišķīgi velo cimdiņi.

Autore: Kintija Bulava, žurnāla Marta žurnāliste, www.kasjauns.lv
1 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas