No otrdienas apskatāma izstāde "NESKARTIE".

 06. jūlijs 2009 13:00 Ziņa

7.jūlijā pl.17.00 Ārzemju mākslas muzejā tiks atklāta Latvijas Tekstilmākslas asociācijas rīkotā izstāde NESKARTIE.Publicitātes foto


2009.gada 8.jūlijs – 30.augusts.

Izstādē apskatāmi Latvijas Tekstilmākslas asociācijas piecu iepriekšējo gadu labākie darbi, ko darinājuši vairāk nekā 30 dažādu paaudžu mākslinieki – gan labi pazīstami un atzīti mākslinieki kā Aija Baumane, Edīte Pauls-Vīgnere, Daina Dagnija un citi , gan jaunie autori.

Latvijas Tekstilmākslas asociācija ir dibināta 1994.gadā un šobrīd apvieno gandrīz 100 profesionālus tekstilmāksliniekus. Galvenie asociācijas darbības mērķi ir savstarpēja informācijas apmaiņa, radošo procesu veicināšana tekstilmākslas jomā un jauno mākslinieku iesaistīšana izstāžu darbībā.
Latvijas Tekstilmākslas asociācija regulāri rīko izstādes gan Latvijā, gan ārzemēs. Latvijas tekstilmākslas skates bijušas daudzās valstīs – Igaunijā, Čehijā, Norvēģijā, Vācijā, Itālijā, Beļģijā, Grieķijā, Spānijā, Polijā, Lietuvā, Baltkrievijā, Austrālijā un citur, vienmēr gūstot augstu vērtējumu par izcili augsto māksliniecisko sniegumu. Mākslinieki piedalās starptautiskos konkursos un izstādēs dažādās valstīs, gūstot augstas godalgas.. Ik gadus Tekstilmākslas asociācija rīko vienu kopēju izstādi.
Mākslinieku radītajos tekstildarbos izmantoti visdažādākie materiāli: dabiskās un sintētiskās šķiedras, metāls, koks, plastmasa un citas tradicionālas un netradicionālas izejvielas.
Izstādē nozīmīgs ir mākslinieku sniegums, meklējot jaunus izteiksmes līdzekļus, jaunu tehnisko risinājumu – piemēram, digitālā aušana, magnētiskās virsmas izmantošana, sietspiede, fotoiespējas u.c. Kā vienmēr, varam priecāties par izcili smalkiem, klasiskiem gobelēniem, tekstilijām velšanas tehnikā, tekstilmozaīkas un batikas darbiem, dažādās autortehnikās veidotiem eksperimentāla rakstura šķiedras mākslas objektiem.
Materiāla izvēli un tehniku nosaka katra mākslinieka iekšējā nepieciešamība un tekstildarba tēma. Savukārt tēmu loks ir visplašākais: no sociāli aktuālu tēmu risinājuma līdz indivīda iekšējās pasaules pārdzīvojumu simboliskai atklāsmei, no filozofiskiem uztvērumiem līdz asociatīvam dabas motīvu traktējumam krāsu un formu dažādībā. Plašais mākslinieku redzējums ļaus skatītājam ielūkoties tekstilmākslas pasaules daudzveidībā, kā arī no plašā darbu klāsta atrast savai esībai vistuvāko.

Latvijas Tekstilmākslas asociācijas prezidente- Aija Baumane.

Ārzemju mākslas muzejs atrodas Rīgā, Pils laukumā 3.
Darba laiks vasaras sezonā:
Pirmdien: slēgts
Otrdien: 11.00 – 17.00
Trešdien: 11.00 – 17.00
Ceturtdien: 13.00 – 19.00
Piektdien: 11.00 – 17.00
Sestdien: 11.00 – 17.00
Svētdien: 11.00 – 17.00


Izstādes laikā tiks rīkoti pasākumi, lekcijas un radošās darbnīcas:

  • RADOŠĀS DARBNĪCAS 2gadīgiem, 3gadīgiem mazuļiem un viņu vecākiem 8.augustā un 9.augustā pl.12.00 un 14.00
  • VILNAS VELŠANAS DARBNĪCAS 24.jūlijā un 25.jūlijā pl. 14.00
  • TIKŠANĀS AR TEKSTILMĀKSLINIECI Edīti Pauls - Vīgneri Rīgas svētku laikā 22.augustā plkst. 14.00


Papildu informāciju iespējams gūt muzeja mājas lapā
www.amm.lv vai zvanot pa tālr. 67226467, 67225209.
0 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas