Latvijā ierodas cūku gripas skartā skolēnu grupa 10

 26. jūnijs 2009 16:00 Ziņa

ASV skolēnu grupā, kas uzsākusi ceļojumu pa Baltijas valstīm, savlaicīgi, vēl atrodoties Igaunijā, tika atklāti un apstiprināti pieci saslimšanas gadījumi ar jauno gripu A (H1N1). Pārējie skolēni ir pārbaudīti, bet viņiem gripas vīrusa klātbūtne nav konstatēta. Gripas slimnieki turpina ārstēties Tallinas slimnīcā, savukārt pārējā grupa, kam saslimšana nav konstatēta turpina plānoto ceļojumu pa Baltijas valstīm un šodien ierodas Latvijā.Foto: mammamuntetiem.lv


Kā portālam mammām.lv/tētiem.lv skaidroja Sabiedrības Veselības aģentūras Preses nodaļas vadītāja Laura Bundule, citiem grupas locekļiem, kas šodien ieradušies Latvijā, ārsti nozīmējuši profilaktiski lietot pretvīrusu līdzekli, kas inficēšanās gadījumā samazina vīrusa vairošanos un izplatīšanos.

Sabiedrības veselības aģentūras epidemiologi, laikus saņemot informāciju no Igaunijas kolēģiem, sazinājās ar skolēnu grupas vadītāju, viesnīcas administrāciju, kurā skolēniem plānots apmesties, ar Latvijas ceļojuma koordinatoru, ASV vēstniecību un Ārlietu ministriju. Sniegti nepieciešamie ieteikumi, lai ievērojami samazinātu risku Latvijas iedzīvotājiem. Grupas koordinators un vadītājs informēts par nepieciešamo rīcību gadījumā, ja kādam no skolēniem parādās saslimšanas simptomi, sagatavotas arī rekomendācijas pašiem skolēniem.

Jāatzīmē, ka Pasaules Veselības organizācijas vadlīnijās norādīts, ka arī gripas pandēmijas 6.fāzes laikā iedzīvotāju ceļošanu un brīvu preču kustību nedrīkst ierobežot.

Par skolēnu grupas turpmāko ceļojuma maršrutu, SVA informēs savus Lietuvas kolēģus.

Analizējot statistikas datus par saslimšanu ar jauno gripas vīrusu, secināts, ka lielai daļai saslimušo infekcija norit vieglā formā un viņi izveseļojas bez nepieciešamības atrasties slimnīcā. Pasaules Veselības organizācija gripas pandēmijas 6.fāzi ir izsludinājusi balstoties uz jaunā gripas vīrusa ģeogrāfiski izplatību, nevis vīrusa izraisīto saslimšanu smagumu.

 

Jaunās gripas A(H1N1) saslimšanas simptomi:

·       straujš saslimšanas sākums;

·       ķermeņa temperatūras paaugstināšanās (parasti >380C);

·       sauss klepus un sāpes kaklā;

·       sāpes muskuļos (kaulu „laušanas” sajūta);

·       galvassāpes, drebuļi, nogurums.

 

Ja ir aizdomas par saslimšanu, nekavējoties jāsazinās ar ģimenes ārstu!

 
10 Pievienot komentāru

Lasi vēl


Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, boolean given in /data/web/root/lib/art.php on line 1256