Desmit mīti un patiesības par krūšu palielināšanu 1

 16. jūnijs 2009 16:00 Raksts

Latvijā krūšu palielināšanas operācijas ir vispieprasītākās no plastiskajām operācijām. ASV vispopulārākās ir deguna operācijas, krūšu palielināšana ir tikai otrajā vietā. Brazīlijā turpretim pēc krūšu implantātiem nav nekāda pieprasījuma — turienes vīrieši krūtis neuzskata par sievietes seksīguma rādītāju, un tās var būt vai arī nebūt vispār. Daudz būtiskāki viņiem ir kupli gurni, tāpēc šajā valstī lieto gurnu implantātus, raksta www.kasjauns.lv.Foto: Evija Laiviņa, www.elfoto.lv


Profesionāļi gan zina, kur meklēt labi paslēptās operāciju rētu pēdas un arī to, ka silikona gela implanti var būt pat tikai pusglāzes tilpumā, bet kuplas krūtis bieži mēdz būt dabīgākas par dabīgu. Gan pacientes, gan plastiskie ķirurgi rūpīgi glabā operēto krūšu noslēpumu un tāpēc nav brīnums, ka ap šo sfēru vējo neskaitāmi mīti.
Krūšu palielināšanas operācijas ir vienas no pieprasītākajām. Visbiežāk plastikas ķirurga palīdzību meklē sievietes, kam no dabas krūtis ir mazas un viņas tāpēc jūtas slikti. Otra grupa ir sievietes, kam krūtis pēc bērna zīdīšanas zaudējušas formu un sarukušas, bet trešā — sievietes pēc krūts audzēju operācijām. Jebkurā gadījumā vairākums sieviešu pēc krūšu operācijām jūtas sievišķīgākas un apmierinātākas ar sevi. Mūsdienās lieto ar silikona gelu pildītus implantātus no 100 līdz 800 mililitru, bet dažkārt pat līdz 3 litru tilpumā.

Mīts: sievietes, kam ir krūšu implantāti, nevar lidot ar lidmašīnu.
Patiesība: nav nekādu iemeslu, lai to nedarītu. Implantāti ir daudz izturīgāki, nekā īstie orgāni.

Mīts: sievietes, kam ir krūšu implantāti, nevar iet pirtī.
Patiesība: krūšu implantāti iztur pat 360 grādu karsēšanu — krietni vairāk, nekā spēj izturēt cilvēka organisms.

Mīts:
sievietes, kam ir krūts implantāti, nevar zīdīt bērnu.
Patiesība: krūšu implantāti netraucē piena dziedzeru darbību. Tos ieoperē vai nu aiz piena dziedzera, vai aiz krūšu muskuļiem.

Mīts: krūšu implantāti palielina risku saslimt ar krūts audzējiem.
Patiesība: plaši pētījumi to nav apstiprinājuši. Drīzāk vērojama pretēja tendence — vēzis mākslīgo krūšu īpašnieces apdraud mazāk. Tas tāpēc, ka no dabas pilnīgas krūtis ir viens no krūts audzēju riska faktoriem, implantātiem vēža samazināšanā lomas nav.

Mīts:
vīrieši neapstrīdami spēj noteikt, vai sievietei ir krūšu implantāti.
Patiesība: vīrieši to spēj noteikt tikai tad, ja pēc operācijas radušies sarežģījumi. 80 procentos gadījumu operācijas rezultāts ir gaidītais — pat ginekologs izmeklējot var nepamanīt, ka veikta šāda operācija. Tomēr 20 procentos gadījumu organisms kādu laiku pēc operācijas sāk saspiest implantātu, un tas kļūst it kā ciets. Šo parādību sauc par kapsulofibrozi. Reizēm palīdz masāža, bet reizēm operācija jāatkārto. Jo maigāks būs sievietes mīļotais vīrietis un vairāk glāstīs viņas krūtis, jo mazāka iespēja attīstīties kapsulofibrozei. Operācijas šuves tiek meistarīgi noslēptas — padusē, zem krūts vai uz krūts areolas robežas — un nav pamanāmas.
Tas, ka uz klīniku zvana ne viens vien vīrietis, lai uzzinātu, vai viņa sievietei ir veikta krūšu palielināšanas operācija, norāda, ka viņi nespēj to noteikt citādi. Protams, klīnika savu klientu vārdus neizpauž.

Mīts: sieviete pie ārsta nevar pienācīgi izmeklēt savas krūtis implantātu dēļ.
Patiesība: implantāti netraucē izmeklēt krūtis. Vienīgi vēlams par to brīdināt ārstu.

Mīts: plīstot implantātam, tā saturs var izplūst ķermenī un radīt veselības problēmas vai pat nāvi.
Patiesība: implantātus pilda ar īpašu kohezīvo gelu. Tas ir neizplūstošs, tāpēc pat autoavāriju un smagu traumu gadījumos tas paliek uz vietas.

Mīts:
krūšu implantāti jāmaina ik pēc 10 gadiem.
Patiesība: senāk patiešām krūšu implantātiem bija ierobežots kalpošanas laiks. Pēdējos desmit gados izmanto kvalitatīvus silikona implantātus, ko pēc veiksmīgas operācijas var pilnīgi aizmirst.
Kādreiz, pirms gadiem divdesmit, krūšu palielināšanas operācijās izmantoja līķu taukaudus. Tad gandrīz visām pacientēm veidojās kapsulofibroze, organisms svešos audus atgrūda, un ar laiku krūtis sāka strutot.

Mīts: krūtis veiksmīgi var palielināt ar dažādiem uztura bagātinātājiem un vingrošanu.
Patiesība: visai nosacīti. Attīstīti krūšu muskuļi un taisna stāja ļaus nezaudēt labu formu pat necila izmēra krūtīm, bet sakumpusi mugura paslēps arī glītas krūtis.
Uztura bagātinātāji nedrīkstētu tik ļoti ietekmēt organisma hormonālo regulāciju, lai palielinātu krūtis. Ja tomēr tiem ir šāds efekts, tie var būt veselībai bīstami. Dažreiz pretapaugļošanās tabletes nedaudz palielina krūtis, tomēr drošāk un efektīvāk ir vai nu mainīt attieksmi pret savām mazajām krūtīm, sameklēt citu mīļoto vīrieti, kam miniatūrās krūtis netraucē mīlēt, vai arī doties uz krūšu palielināšanas operāciju.

Mīts:
Biežāk pašnāvību izdara sievietes, kam veiktas krūšu palielināšanas operācijas.
Patiesība: tā ir taisnība, taču vaina nav krūtīs, bet sievietes attieksmē pret sevi.
Kanādā veikta pētījuma autori nonākuši pie secinājuma, ka sievietēm, kam veikta krūšu palielināšanas operācija, ir paaugstināta nosliece uz pašnāvību, aprakstīts specializētajā izdevumā American Journal of Epidemiology
Pēc zinātnieku domām, konstatētās likumsakarības pamatā ir vispārēja psiholoģiska nestabilitāte un zems pašnovērtējums to pacienšu vidū, kas lūdz plastisko ķirurgu pakalpojumus.
Zinātnieku rīcībā bija 15 gadu ilgu novērojumu dati par 25 000 sieviešu veselības stāvokli, kurām bija izdarītas krūšu palielināšanas operācijas. Novērojumu laikā dažādu iemeslu pēc mira 480 pētījuma dalībnieces. Pašnāvnieču daļa šo sieviešu vidū pārsniedza analoģisko kontroles grupas rādītāju pat par 73%.

Avots: www.kasjauns.lv
1 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Kategorijas