Venecuēla aizliedz "Coca-Cola Zero" tirgošanu 4

 12. jūnijs 2009 11:00 Ziņa

Venecuēlas valdība likusi ASV atspirdzinošo dzērienu ražotājam Coca-Cola Co. valstī pārtraukt dzēriena Coca-Cola Zero tirgošanu, šādu lēmumu skaidrojot ar veselības riskiem, raksta portāls www.kasjauns.lv.
Venecuēlas veselības ministrs Hesuss Mantila norādīja, ka dzērienu Coca-Cola Zero valstī vairs nedrīkst pārdot un tā krājumi ir jāaizvāc no veikalu plauktiem. "Produktu ir nepieciešams izņemt no cirkulācijas, lai pasargātu venecuēliešu veselību," sacīja ministrs. Taču viņš neprecizēja, kādu risku Coca-Cola Zero valsts iedzīvotājiem rada.
Dzēriens Coca-Cola Zero pārdošanā Venecuēlā nonāca aprīlī, un Meksikā bāzētais Coca-Cola produktu ražotājs Coca-Cola Femsa tajā laikā ziņoja, ka zemo kaloriju dzērienu tirgus daļu plāno palielināt par 200%.

Ne Coca-Cola, ne Coca-Cola Femsa komentārus par Venecuēlas valdības lēmumu pagaidām nesniedz. Lai arī Venecuēlas prezidenta Ugo Čavesa vadītā valdība ir noskaņota pret kapitālismu un patērnieciskumu, valstī vēl joprojām saglabājas viena no Latīņamerikas visamerikanizētākām kultūrām, iedzīvotājiem jūsmojot par ASV ātrās apkalpošanas ēstuvēm, iepirkšanās centriem un beisbolu.

 

Informācija: www.kasjauns.lv, pēc Leta Reuters informācijas
4 Pievienot komentāru

Kategorijas