Foto iesūtījusi Laila Anšmite, mammam.lv/tetiem.lv reģistrētā mamma.


Vecāku pabalstu samazinās par 10% 18

 12. jūnijs 2009 11:00 Ziņa

Valdība ārkārtas sēdē līdzās citiem budžeta samazināšanas plāniem pieņēmusi lēmumu vecāku pabalstu samazināt par 10%. Savukārt neapliekami minimumu — līdz 35 latiem. Šīs normas spēkā stāšanās termiņš — 1. jūlijs, šodien raksta portāls www.kasjauns.lv.Tāpat valdība ceturtdien ārkārtas sēdē vienojusies tomēr nepalielināt nodokļus, bet tā vietā par 10% samazināt pensijas un vēl par 20% samazināt algas valsts sektorā strādājošajiem.
Valdība vienojusies arī IIN neapliekamo minimumu samazināt līdz 35 latiem. Strādājošajiem pensionāriem pensijas apcirps par 70%, bet piemaksas pie pensijām neaiztiks.
Tieslietu ministrs Mareks Segliņš (Tautas partija) žurnālistiem uzsvēra, ka solidāra algu, kā arī pensiju samazināšana ir viens no tiesiskās paļāvības principiem. "Grūtās finanšu situācijās valsts var atkāpties no savām sociālajām saistībām, bet, ja atkāpjas, tas ir jādara solidāri un to nedrīkst darīt vienas grupas interesēs uz citu rēķina," Segliņš skaidroja.
Finanšu ministrija rosināja celt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi no 21% līdz 23%. Tas, pēc ministrijas aplēsēm, budžetā dotu 32,5 miljonu latu papildu ieņēmumus. Tāpat FM rosināja atcelt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) neapliekamo minimumu un ieviest papildus IIN nodokļu likmi algām virs noteikta līmeņa.

Vēl lasi:

Progresīvo ienākumu nodokli piedāvā piemērot 300 latu ienākumiem, lielākajām algām nodokli palielinot līdz 40%


Informācija sagatavota pēc nacionālajā ziņu portālā www.kasjauns.lv publicētās informācijas.

 
18 Pievienot komentāru

Saistītie raksti


Kategorijas