Latviete ārzemēs Māra Simons: Ikviens gals ir kaut kā jauna sākums 6

 09. jūnijs 2009 13:00 Pieredze

Kad pirms vairāk nekā astoņiem gadiem dzima mans vecākais dēls un es izbaudīju savu pirmo dzemdību pieredzi, manī pirmo reizi radās apjausma par to, cik vāra ir tā svītriņa, kas atdala mūs no dzīvības un nāves. Man nebija patoloģiskas dzemdības, nenotika nekas ārkārtējs un šokējošs. Taču dzemdību pieredze kā tāda lika man aizdomāties par dzīvības un nāves jautājumiem. Tas bija kas līdzīgs pirmajai iniciācijai.Foto no personīgā arhīva


Kad aptuveni pirms pusotra gada gaidīju otru dēlu, gāja bojā mans tētis. Vēl neviens, atskaitot manu vīru, nezināja par gaidāmo mazuli. Šoreiz dzīvības un nāves tēma sevi nodemonstrēja ļoti „uzskatāmi”. Tie ir divi dabīgākie un neizbēgamākie notikumi mūsu dzīvēs, taču nez kādēļ mēs nāvi dēmonizējam, piešķirot tai negantus epitetus un vizualizācijas. Es pati nebūt neesmu savādāka; man joprojām grūti samierināties ar tuvu cilvēku zaudējumu.

Ikviens gals ir kaut kā jauna sākums – tā nav tikai Raiņa lirika, bet universāls likums.

Kad pavisam nesen, jūnija pirmajās dienās, apciemoju savu draudzeni – poļu meiteni, kas precējusies ar zviedru un ar nepacietību gaidīja sava mazuļa piedzimšanu, jo termiņš bija pārsniegts jau par 11 dienām, saņēmu zvanu no Latvijas ar bēdīgām ziņām. Mana mamma bija slimnīcā, un viņas veselības stāvoklis bija pasliktinājies. Man atkal atmiņā atausa ideja par „galu un sākumu”.

Lai gaiša dzīve Tev, mazais Joel! Lai viegla aiziešana uz Mājām Tev, Mamma!Nedaudz vēlāk, kad devos mājās, manī bija savāds miers. Tāda sajūta, ka viss, kam jānotiek, tas notiks tāpat: kam būs jāpiedzimst, tas piedzims; kam jānomirst tagad, tas aizies tagad. Es šajā lietu kārtībā nevaru iejaukties. Šajā pat vakarā saņēmu zvanu no māsas Latvijā, ka mūsu mammīte un omīte mūsu bērniem ir aizgājusi.

Draudzenes mazulis vēl lika pagaidīt dienas divas līdz izlēma ienākt šajā pasaulē. Lai gaiša dzīve Tev, mazais Joel! Lai viegla aiziešana uz Mājām Tev, Mamma!

Māra Simons, mammām.lv reģistrētā māmiņa

Māra par sevi:

Kopš 2007.gada nogales dzīvoju Zviedrijas pilsētā Upsalā. Nokļuvu tur sava toreiz vēl nākamā vīra dēļ. Gregs ir jaunzēlandietis, bet nu jau septiņus gadus dzīvo un strādā par pētnieku Zviedrijā. Audzinām divus dēlus: manu astoņus gadus veco dēlu Andreju un deviņus mēnešus veco Martinu. Ik pa laikam mūs apciemo arī Grega deviņgadīgie dvīņu puikas. Pirms pārcelšanās uz Zviedriju strādāju PR jomā. Pašlaik mans vienīgais darbs ir būt mammai.
 
6 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas