Amerikā dzimušos astoņīšus baros ar krūti 22

 27. janvāris 2009 8:00 Ziņa

Izklausās neticami, bet tas ir fakts: Amerikā kāda sieviete laidusi pasaulē astoņus mazuļus. Seši zēni un divas meitenītes ar ķeizargrieziena palīdzību pasaulē nāca kādā slimnīcā Losandželosā. Mazuļu mamma ir apņēmības pilna viņus barot ar krūti.Foto: Edgars Runcis, mammam.lv/tetiem.lv


Ķeizargrieziena operācijā piedalījās vairāk kā 40 ārstu, kas bija īpaši apmācīti un sagatavojušies īpašajam notikumam. Tiesa gan, pat ārsti nenojauta, kai sievietes dzemdē atrodas veseli astoņi mazuļi, viņi bija gaidījuši - septiņus! Lai ķeizargrieziena laikā mazuļus nesajauktu, katra, no viņiem tika piešķirts savs burtiņš alfabeta secībā. "Mēs bijām pārsteigti, ka pēc mazuļa G sekoja vēl arī H," pēc operācijas atzina viens no galvenajiem ārstiem.

 

Tā kā ziņas par jauno māmiņu ir konfidenciālas, ārsti atsakās izapust, vai astoņīši ieņemti dabiski vai arī mākslīgās apaugļošanas ceļā.

Trīs no bērniņiem, kas dzimuši deviņas nedēļas pirms paredzētā laika, pagaidām pieslēgti pie elpināšanas aparātiem, tomēr citādi viņu veselības stāvokli ārsti vērtē kā labu. Jaundzimušajiem vismaz turpmākās sešas nedēļas būs jāpavada inkubatoros. Taču jaunā māte apņēmusies visus bērniņus barot dabiski - ar krūti.

Šis ir tikai otrais gadījums, kad, dzimstot astoņīšiem, visi bērniņi piedzimuši dzīvi. Pirmie astoņīši vēsturē pasaulē arī nākuši ASV. Tas notika 1998. gadā Hjūstonā. Viens no toreiz dzimušajiem bērniem gan nedēļu vēlāk mira. Tomēr pārējie septiņi bērni kopā ar laimīgajiem vecākiem pagājušā gada decembrī svinēja nu jau savu 10. dzimšanas dienu.

Pēc ārzemju preses materiāliem
22 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas