Kādi dokumenti jākārto pēc dzemdībām? 1

 22. janvāris 2009 17:00 Jautājums & atbilde

Kādi dokumenti kārtojami tuvākajā laikā pēc dzemdībām? Kad reģistrējams mazulis? Kad apmeklējams ginekologs?
1. Mēneša laikā pēc dzemdībām par bērniņa piedzimšanu jāpaziņo dzimtsarakstu nodaļai. Māmiņas, kuras dzemdējušas Rīgas Dzemdību namā, līdz izrakstīšanās dienai bērniņu var reģistrēt Rīgas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas dzimšanas reģistrācijas sektorā, kas atrodas Dzemdību namā.

2. Saskaņā ar valstī noteikto grūtnieču un dzemdētāju aprūpes kārtību pēc dzemdībām katrai sievietei jāveic plaušu rentgena izmeklējums — parasti tas notiek slimnīcā pirms izrakstīšanās mājās. Grūtniecības laikā to veica tavi ģimenes locekļi, ar kuriem dzīvo kopā. Tas vajadzīgs tādēļ, lai zinātu, ka jaundzimušais nesaskarsies ar tuberkulozes slimnieku.

3. Tuvākajā laikā savam aprūpes ārstam (ginekologam) jāaiznes šādi dokumenti:
•    mātes pase (to tev aizpildītu atdos dzemdību nodaļā)
•    plaušu rentgena atbilde
•    darba nespējas lapa (ja strādā algotu darbu vai biji pašnodarbinātā persona).
Tavs ārsts, kurš izsniedza darba nespējas lapu, to pabeigs aizpildīt, tad to aiznesīsi savam darba devējam, lai apstiprinātu neierašanos darbā darbnespējas periodā. Pēc tam ar šo darba nespējas lapu un savu pasi iesi uz jebkuru Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļu, lai uzrakstītu iesniegumu maternitātes pabalsta saņemšanai.

4. Minētos dokumentus savam ārstam aiznes iespējami drīz pēc dzemdībām, taču īsta vizīte pie ginekologa, apskate un konsultācija par kontracepciju vēlama apmēram sešas nedēļas pēc dzemdībām.

Autore: Vita Začesta, Rīgas Dzemdību nama un veselības klīnikas Premium Medical ginekoloģe, dzemdību speciāliste
 
1 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Kategorijas