Hokejlaika bērns

 22. janvāris 2009 10:00 Pieredze

Mūsu bērniņš bija plānots un gaidīts. Kā pēdējais dzemdību datums bija nolikts 28. aprīlis. Jau pāris mēnešus skaidri zinājām, ka gaidāms puika. Vīrs lepns. :) Zinājām, ka dēliņu sauksim par Jāni.

 

 Kaut vai uz galvas
Tā nu vēl puncī esošo mazuli uzrunājām vārdā un nepacietīgi gaidījām brīdi, kad viņu varēsim turēt rokās. Vēl 28. aprīlī devāmies pie daktera pārbaudīties. Jancis ne par ko vēl nebija gatavs aplūkot šo pasauli, kas jau smaržoja pēc pavasara un bija piebļauta ar putnu dziesmām. Dakteris teica, ka 4. maijā, lai kā arī būtu, mums jābūt ar visām mantām slimnīcā. Kaut vai uz galvas man vajadzētu stāvēt, bet bērnam jānāk pasaulē. Domājām, ka tā nu gan būtu laba dāvana manā dzimšanas dienā 1. maijā, ja puika būtu klāt, bet ne...

 

Dakteris teica, ka 4. maijā, lai kā arī būtu, mums jābūt ar visām mantām slimnīcā. Kaut vai uz galvas man vajadzētu stāvēt, bet bērnam jānāk pasaulē.


4. maijs
Naktī no 3. uz 4. maiju jutu, ka vēders tāds jocīgs. Likās, ka tāds nieks vien ir, jo iepriekšējā vakarā biju labi saēdusies marmelādi. Piecos no rīta vīrs man prasīja, kas notiek. Atteicu, ka nekas dižs, vienkārši puncis sāp. Viņš sāka uztraukties, lika zvanīt ārstam un manai māmiņai, lai saprastu, kas un kā. Visi mani (galvenokārt jau satraukto vīru) nomierināja, lai mēs mierīgi izguļamies un tikai tad dodamies uz slimnīcu. 4. maijā ap divpadsmitiem bijām Ogres slimnīcā. Iekārtojāmies palātā. Atvērums nebija man nekāds daudzsološais, tāpēc dakteris nolēma, ka ap trijiem, kad ieradīsies vecmāte, durs ūdeņus, un tad jau process aizies. Trijos vēl vecmāte pie mums neatnāca. Laikam jau puika nebija mierā ar mākslīgu iejaukšanos, vecmāti negribēja gaidīt, un pusčetros man nogāja ūdeņi. Tad lēnām sākās.

Sāpes, sāpes, sāpes
Vecmāte Vineta bija lieliska. Stingra, pat barga, kad nepieciešams, bet ļoti mīļa un jauka vienlaikus. Sāpes ar katru stundu pieņēmās spēkā. Vīrs bija lielisks atbalsts. Bez viņa būtu grūti... Viņš mani turēja un stutēja. Bija grūti staigāt vai sēdēt. Gribēju tikai gulēt, bet nedrīkstēju. Sēdēju uz bumbas, sāpju laikā pat atļāvos kliegt un tad vienkārši atslēdzos uz mīļotā pleca, lai sagaidītu nākamās sāpes. Atceros, ka tajā dienā notika hokeja spēle starp Latviju un Baltkrieviju (ja nemaldos) un dakteris ienāca ik pa laikam palātā, lai paziņotu lielisko rezultātu.  Man nebija spēka priecāties, tikai nodomāju: „Baigais, man sāp, bet viņš priecājas.” Bet pēc tam domāju, ka to viņš dara, lai novērstu vīra uzmanību no manām ciešanām. Sāpes, sāpes, sāpes. Likās, tas nebeigsies.

Man nebija spēka priecāties, tikai nodomāju: „Baigais, man sāp, bet viņš priecājas.”


Mazais brīnums
Bet 5. maijā plkst. 00.31 VIŅŠ, mūsu mīļais dēliņš Jānis, nāca pasaulē. Vīrs pārgrieza nabas saiti, tāds apmulsis, nomocījies, piekusis... Puika 4 kg un 156 g, garums 57 cm. Liekas liels pēc parametriem, bet tik maziņš tomēr... Raudošs, sārts un slapjš. Man uz krūtīm. Tāda laime, smaids pa visu seju, apziņa, beidzot tāda patiešām īsta apziņa, ka mums ir bērns. Mūsu miesa un asinis. Nedēļu par ilgu bijis puncī, sakrokojušās rociņas un pēdiņas, it kā vannā būtu stundām sēdējis.  Pēc tam atceros to brīdi, kad pēc visām procedūrām dzemdību zālē, kas tika veiktas ar mani, iegāju palātā, kur gultiņā gulēja Jancis. Blakus jaunais tētis, kas, acis nenovērsis, skatās uz mazo un sen gaidīto brīnumu.

Laime
Šis stāsts nav ar īpašiem kurioziem, nav ar ķeizargriezieniem, komplikācijām vai dzemdībām mājās. Šis ir tāds vidusmēra stāsts par to, kā pasaulē nāk bērniņš. Tomēr katrai māmiņai un tētim savs stāsts ir īpašs, īpašs tāpēc, ka pasaulē nāk Viņu bērns. Viens, dvīņi vai trīnīši... tomēr pašu bērni. Deviņus mēnešus auklēti domās, izsapņoti, kādi būs, ko darīs, kad izaugs. Mūsu Jancis aug. Ir puika ar savu raksturiņu, smaidīgs un dzīvespriecīgs bērns. Paldies Dievam vai liktenim, kas saveda mani kopā ar vīru un deva mums iespēju iegūt pašu dārgāko pasaulē... Tā ir tāda laime :)
 

Iesūtījusi Ilze Galeniece, konkursa Un kāds ir Tavs dzemdību stāsts dalībniece

Ja arī Tu vēlies piedalīties konkursā, sīkāku informāciju lasi šeit. 
Citus konkursā iesūtītos stāstus vērtē šeit. 
0 Pievienot komentāru

Saistītie rakstiKategorijas