Gandrīz piedzima mājās 1

 21. janvāris 2009 15:00 Pieredze

Kad gaidīju pirmo bērniņu (dēliņu), es pirmo reizi pie dakteres aizgāju tikai septītajā mēnesī, līdz tam strādāju. Astoto un devīto mēnesi pavadīju mājās.
Dzemdību datums bija nolikts uz 16. jūliju, bet mazulis piedzima 5. jūlijā no rītā. Tajā dienā, kad notika dzemdības, es visu dienu biju pavadījusi mežā, lasot ogas un elpojot svaigu gaisu. Vakarā pārnācu mājās, nomazgājos un gāju gulēt. Tad pēkšņi sajutu, ka man sākas tādas kā sāpītes, kuru dēļ es vienkārši nevarēju gulēt. Es bieži skrēju uz tualeti un nespēju iedomāties, ka man ir sākušās dzemdības. Tajā laikā ne man, ne manam vīram nebija telefona un tuvākie kaimiņi dzīvoja kādus divus kilometrus no mūsu mājas. Es vīram sacīju, ka man sāp, nevaru pagulēt, lai iet saukt ātros. Viņš tikai noteica: „Gan jau tev pāries. Būs labi, mēģini iemigt.” Bet es nevarēju, jo man sāpēja un sāpēja. Tā nu beigās viņš aizgāja izsaukt ātro palīdzību.

Tajā laikā ne man, ne manam vīram nebija telefona un tuvākie kaimiņi dzīvoja kādus divus kilometrus no mūsu mājas.


Tā kā dažas dienas iepriekš biju iznākusi no slimnīcas, jo bija problēmas ar dzemdi, atbraukusī daktere jautāja, cik ilgi esmu pabijusi mājās. Es teicu, ka divas dienas. Tad viņa mani pārbaudīja un teica: „Meitenīt, tev taču ir sākušās dzemdības, tūlīt pat uz slimnīcu!” Tā mani aizveda, cik ātri vien varēja. Slimnīcā vecmāte smējās, kur tad biju sadomājusi dzemdēt - mājās vai mašīnā, ka nesaucu ātro palīdzību. Es tikai atteicu, ka nebiju tik ātri gaidījusi mazuli nākam pasaulē. Tā, pateicoties Valmieras dzemdību nodaļai, man piedzima veselīgs puika. Nu jau viņam ir gads un seši mēneši. Viņš staigā apkārt un dara blēņas.

 

Iesūtījusi Liene Trubņikova, konkursa Un kāds ir Tavs dzemdību stāsts dalībniece

Ja arī Tu vēlies piedalīties konkursā, sīkāku informāciju lasi šeit. 
Citus konkursā iesūtītos stāstus vērtē šeit. 

1 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Kategorijas