Foto: mammamuntetiem.lv


Priekšlaikus dzimuša bērna attīstība

 21. janvāris 2009 13:00 Raksts

Priekšlaikus dzimušam mazulim ir divi vecumi - īstais un jaunais vecums. Priekšlaikus dzimuša bērna attīstību nevajag steidzināt, taču nevajag arī viņu mūžīgi uzskatīt par viegli ievainojamu.Piemēram, mazuļa īstais vecums ir seši mēneši (viņš piedzima pirms sešiem mēnešiem), taču, atņemot iztrūkstošo augļa attīstības laiku, viņš ir tikai trīs mēnešus vecs - tas ir viņa jaunais vecums. Tas ir loti svarīgi. Priekšlaikus dzimušu mazuļu vecākiem ir jāvērtē bērna attīstība pēc viņa jaunā, nevis īstā vecuma. Tikai tāpēc, ka mazulis ir piedzimis pirms astoņiem mēnešiem, jūs nevarat gaidīt, ka viņš darīs visu to, ko parasti dari astoņus mēnešus veci bērniņi. Aptuveni pēc pirmajiem diviem gadiem bērna vecums tiek noteikts pēc dzimšanai datuma.

Nebaidieties, ja priekšlaikus dzimis bērniņš salīdzinājumā ar citiem mazuļiem attīstās lēni. Viņa attīstību veicinās emocionāls siltums un pieskārieni. Taču, ja bērniņa stāvoklis uzlabojas vai ir apstājies jau ilgāku laikposmu, noteikti konsultējieties ar ārstu.

Kas ir viegli ievainojama bērna sindroms?

Kad priekšlaikus dzimis bērniņš ir atveseļojies, sasniedzis normālu svaru, garumu un vispārējo veselības stāvokli, vecākiem vairs nevajadzētu viņu uzskatīt par priekšlaikus dzimušu. Termins "viegli ievainojama bērna sindroms" tiek lietots, runājot par bērniem, kuru vecāki nespēj pielāgoties šīm pārmaiņām un visu mūžu uzskata, ka viņu bērns ir pakļauts briesmām tikai tāpēc, ka viņš piedzima tik vārds un ievainojams. Šāda vecāku attieksme bieži vien traucē pilnīgai bērna attīstībai. Protams, ir bērni, kas nekad pilnībā neatkopjas no priekšlaicīgām dzemdībām un prasa īpašas rūpes un uzmanību, taču lielākā daļa priekšlaikus dzimušo atkopjas pilnībā un ir pelnījuši normālu bērnību.

No rokasgrāmatas vecākiem: Kā izaudzināt laimīgu mazuli no 0 līdz 5 gadiem, R.: Valters un Rapa, 2007., www.valtersunrapa.lv

 
0 Pievienot komentāru

Saistītie rakstiReklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas