Negribu iet uz solāriju! Kādas ir alternatīvas? 22

 03. jūnijs 2009 17:55 Audra Šauere, Mammamuntetiem.lv Raksts

„Negribu sauļoties solārijā, un nav laika gulēt pludmalē. Kā zināms, ir daži krēmi, kas aizvieto sauļošanos. Ir tādi, kas ietonē uzreiz, ir tādi, kas izraisa ādā esošā pigmenta aktivitāti. Vai varētu sīkāk pastāstīt, kā šie krēmi darbojas un vai tie nav kaitīgi?” Stāsta dermatoloģe Anna Ķempele.
Autoiedegums jeb pašiedeguma līdzekļi ir vienīgais veselībai nekaitīgais veids, kā iegūt iedegušas ādas izskatu, jo cilvēks netiek pakļauts ultravioleto staru ietekmei. Tādējādi tiek aizkavēta priekšlaicīga ādas novecošanās un nepastāv ādas vēža attīstības risks. Autoiedegums nesatur kaitīgas vielas, tāpēc šo procedūru drīkst veikt arī grūtnieces un sievietes, kuras baro bērnu ar krūti. Šos līdzekļus var iegādāties kosmētikas tirdzniecības vietās un aptiekās cenu diapazonā no pieciem līdz pat 25 latiem. Šie līdzekļi lietojami mājas apstākļos, taču ir skaistumkopšanas saloni, kuros piedāvā pakalpojumu, kura laikā ķermeņa kopšanas speciālists klientam paštonējošo līdzekli uzklāj uz ādas. Tādējādi vienmērīgi tiek apstrādātas tādas zonas kā mugura un kāju mugurējās virsmas, kas pašam grūti aizsniedzamas. Ir saloni, kuros tiek piedāvāta speciāla lāzera izsmidzināšanas sistēma, kas ietonē ādu.
Paštonējošie līdzekļi ir krēma, gela, losjona vai spreja veidā. Pārsvarā tie iedalās līdzekļos, kuru sastāvdaļas stimulē pigmenta veidošanos, un līdzekļos, kuri ietonē (iekrāso) ādu. Ja cilvēks ir iesācējs paštonējošo līdzekļu lietošanā, tad dabīgāku ādas toni varēs iegūt ar krēmiem, kas aktivizē pigmenta veidošanos. Visbiežāk šie līdzekļi ir hipoalerģiski, neaizsprosto poras un darbojas arī kā ādas mitrinātāji. Svarīgi atcerēties, ka visbiežāk tie nesatur saules aizsargfiltrus (SPF), tāpēc šis iedegums neaizsargās pret saules kaitīgo ietekmi.

Ievērojot dažas lietas, varēsiet iegūt labāku rezultātu:
1.    Veikalā izmēģiniet līdzekli uz plaukstas locītavas vai citur uz rokas, lai novērotu ādas reakciju. Var jautāt bezmaksas paraudziņus, lai mājās izmēģinātu dažādu zīmolu krēmus.
2.    Pirms līdzekļa uzklāšanas izmantojiet skrubi sejai un ķermenim. Tādējādi atbrīvosieties no atmirušām šūnām. Citādi ādas tonis var veidoties nevienmērīgs. Īpašu uzmanību pievērsiet tādām vietām kā elkoņiem un ceļgaliem, jo šeit bieži āda ir īpaši sausa. Labāks efekts būs, ja šos apvidus pirms līdzekļa uzklāšanas apstrādāsiet ar mitrinošu krēmu.
3.    Kad āda nožuvusi pēc dušas, ir laiks uzklāt paštonējošo līdzekli. Garāku matu īpašniekiem noderēs gumija, lai mati netraucētu tonēt ādu. Tumšs peldkostīms vai apakšveļa būs laba izvēle, ja nav vēlme apstrādāt 100% visu ķermeni. Atkārtoti lietojot krēmu, ieteicama tā paša tumšā apģērba lietošana, lai nesasmērētu vairākus apģērbus. Muguras ādas ietonēšanai var lietot švammi uz kāta. Ērtāk to izdarīt, ja švamme ir kā rullītis. Krēma uzklāšanai var izmantot mitro salveti, kas pirms tam izskalota. Uz tās uzsmidzina tonējošo līdzekli un klāj uz ādas.
4.    Sejas ādu apstrādājiet maigi, lietojot nelielu daudzumu līdzekļa. Ķermeņa ādu apstrādājiet ar apļveida kustībām. Elkoņu, ceļgalu un potīšu ādai lietojiet nelielu daudzumu krēma. Neaizmirstiet ietonēt padušu un ķermeņa sānu ādu, kā arī aizausu apvidus, ja mati ir īsi.
5.    Rūpīgi mazgājiet rokas pēc katrām piecām minūtēm līdzekļa uzklāšanas laikā un pēc procedūras, izmantojot saziepētu birstīti. Paštonējošie krēmi var pastiprināti iekrāsot plaukstas un radīt neglītu izskatu. Laba izeja ir plānu gumijas cimdu lietošana līdzekļa uzklāšanas laikā.
6.    Kad apstrādāta visa āda, vismaz 15 minūtes ieteicams nevilkt apģērbu, ja arī instrukcijā rakstīts, ka nav nepieciešams gaidīt. Visērtāk šo procedūru veikt vakarā, lai varētu doties pie miera un pamosties ar ietonētu ādu, jo pārsvarā efekts sāk kļūt redzams pēc divām, piecām stundām. Nav ieteicams mazgāties astoņu stundu laikā pēc līdzekļa uzklāšanas. Ūdeņraža pārskābe var tikt izmantota, lai padarītu gaišākus tumšus traipus uz plaukstām.
7.    To, cik bieži būs atkārtoti jālieto skrubis un paštonējošais līdzeklis, nosaka dažādi faktori. Pirmkārt, ādas tips. Ir cilvēki, kuriem āda toni zaudē ātrāk, un tādi, kuriem iedeguma efekts saglabājas ilgāku laiku. Ūdeņainākas konsistences paštonējošie līdzekļi (geli, putas) efektu saglabā īsāku laiku. Dažkārt jau pēc 24 stundām ādas tonis sāk balēt. Lai uzturētu iedeguma efektu, līdzeklis atkārtoti jāuzklāj katru trešo dienu.
 
22 Pievienot komentāru

Kategorijas