„Zeme – mūsu mājas” – pasaules pirmizrāde kino Rīga

 02. jūnijs 2009 18:00 Ziņa

Šā gada 5. jūnijā, dienā, ko visur pasaulē atzīmē kā Pasaules vides dienu, plkst. 18:00 kinoteātris Rīga aicina visus noskatīties izcilā franču fotogrāfa Jansa Artisa - Bertrāna brīnišķīgo dokumentālo filmu Zeme – mūsu mājas un atklāt sev Zemes skaistumu, atcerēties savu atbildību par to, apzināties savu līdzdalību it visā, kas notiek uz mūsu planētas – Zemes.Publicitātes foto


Janss Artiss – Bertrāns pievērsies dabas atainošanai, fotografējis dzīvniekus, cilvēku izpausmes sportā. Ļoti bieži viņš izmantojis iespēju skatīties un rādīt objektu neparastā rakursā – viņš fotografē no augstuma, līdz ar to zināmas, ierastas lietas, dabas veidojumi, viss, ko cēlis cilvēks, atklājas pārsteidzošā daudzveidībā, izrādās gandrīz vai nepazīstami.
Ilgajos darba gados viņš publicējis vairāk nekā sešdesmit grāmatu, kurās apkopotas fotogrāfijas. Viena no pasaulē populārākajām viņa fotogrāfiju grāmatām ir Zeme no putna lidojuma – izdota trīs miljonos eksemplāru divdesmit četrās valodās, arī latviešu valodā.
Rādot pasauli no lidojuma augstuma, Bertrāns ar šo filmu apliecina savu atziņu, ka „Zeme ir mākslas darbs”. Visnegaidītākie krāsu salikumi un formas vedina domāt, ka filma ieved fantastikas pasaulē, tikai iztēle ļauj pietuvināties un visā vizuālajā materiālā atpazīt reālās pasaules – mūsu Zemes skaistumu, krāšņo daudzveidību.

 

Šajā dienā filma piedzīvo savu pasaules pirmizrādi un to noskatīsies cilvēki 35 pasaules valstīs. 6. un 7. jūnijā filma kinoteātrī būs skatāma plkst. 13:30. 8. un 10. jūnijā – plkst. 16:00. Ieeja uz pirmizrādi un turpmākiem seansiem – 1 lats.


Ar filmu Zeme – mūsu mājas Bertrāns uzrunā visas pasaules cilvēkus, aicina saskatīt, novērtēt, aicina saudzēt un sargāt šo skaistumu, kas ir tik trausls. Zeme – lai cik liela, neaptverama liekas ikdienas skatījumā, patiesībā ir tikai neliela daļiņa Visumā, Izplatījumā. Un ir tik ļoti svarīgi apzināties, ka Zeme ir mūsu mājas, mūsu ziņā ir to saudzēt, saprātīgi apsaimniekot, lai saglabātu Zemes skaistumu, bagātību. Tieši tā – ne tikai baudīt un priecāties, bet saglabāt un saudzēt – līdz ar to globālu saturu iegūst tik konkrētais priekšstats par vides aizsardzību. Tāds ir vēstījums, ar ko Janss Artiss – Bertrāns vēršas pie cilvēkiem visā pasaulē.


Filmas producents ir slavenais franču režisors Liks Besons. Arī viņa līdzdalība šajā projektā apliecina tā nozīmīgumu visai pasaulei, visai cilvēcei un katram cilvēkam.

Preses relīzes sagatavošanai izmantota informācija no Latvijas Televīzijas mājas lapas.

Informāciju sagatavoja: Olga Savina, kino „Rīga” mārketinga menedžere
 
0 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas