Kā izvēlēties atbilstošāko velosipēdu? 1

 29. maijs 2009 11:00 Raksts

Pirms iegādājies velosipēdu, pārdomā, kur Tu visbiežāk ar to brauksi – pa meža taku, zemes un grantētiem ceļiem, vai pa asfaltētām ielām un velo celiņiem. Ja velosipēds paredzēts braukšanai pa pilsētu, tad vispiemērotākais braucamrīks būs ar 28 collu riepām un nelielu protektoru.Attēlā: Drošas braukšanas skolas insstruktors Andris sniedz padomu velobraucējai..


  • Nevajadzētu iegādāties velosipēdu ar diviem amortizatoriem - tas būs krietni smagāks un ar katru „soli” Tu lieki tērēsi spēkus, jo velosipēds šūposies. Ja braukšana paredzēta vairāk no kalna uz leju nevis augšup, vai īpaši nelīdzenām vietām, tad varētu izvēlēties velosipēdu ar diviem amortizatoriem, Latvijā tādu vietu ir visai maz, tādēļ apdomā kārtīgi, kāds ceļa segums ir Taviem maršrutiem.
  • Izvēloties velosipēdu bērnam, vajadzētu padomāt, vai braukšana notiks pagalmā, parkā vai būs jāveic arī lielāki attālumi. Ja paredzēts veikt lielākus attālumus, tad noderēs velosipēds ar ātrumu pārslēdzējiem. Velosipēdi bez ātrumu pārslēdzējiem, vai BMX ir vienkāršāki, tādēļ izturīgāki. Arī bērniem ir pieejami šosejas un sporta velosipēdi, bet ņemot vērā ceļu stāvokli un autobraucēju kultūru Latvijā, šī nebūs labākā izvēle.
  • Ja vēlaties ar iegādāto velosipēdu pārvietoties, nevis nolikt garāžā vai šķūnīti, tad nevajadzētu iegādāties savu braucamo lielveikalā, jo šie velosipēdi nebūs adekvāti saregulēti un gatavi braukšanai.
  • Velosipēdu nav ieteicams iegādāties arī lielos sporta preču veikalos, jo bieži pārdevēji nav vienlīdz zinoši visā veikala sortimentā un nespēj dot labākos padomus. 
  • Mēs taču nepērkam pienu un desu sporta veikalā vai automašīnu lielveikalā, tādēļ arī velosipēdu vislabāk iegādāties specializētā velo veikalā. Tajā jūs iegūsiet ne tikai kvalitatīvu divriteni, bet arī profesionāļu konsultāciju, garantiju, labākos aksesuārus un rezerves daļas, kā arī iespēju veikt nepieciešamo velo apkopi un remontdarbus.

 

www.dbs.lv

Drošas Braukšanas Skolas informācija

 
1 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas