Kā sadalīt ceļu? Padomi velobraucējiem

 29. maijs 2009 11:00 Raksts

Gājēji, autobraucēji, riteņbraucēji, motobraucēji – visi, kas kustas ir Tavas uzmanības cienīgi. It īpaši pilsētā ir jāņem vērā vairākas lietas, lai Tavs brauciens būtu patīkams un nekaitinātu pārējos satiksmes dalībniekus.Foto: Liene Biezā


Braucot pa ietvi ir jāsadzīvo gājējiem. Te nu jāsaprot, ka atbildība par saprašanos jādala 50/50, atgādina Drošas Braukšanas Skolas instruktori. Jāizvēlas tāds ātrums, lai jebkura nepieciešamā manevra izpildīšana neradītu bīstamu situāciju. Nevajadzētu paļauties uz cerību, ka gājējs dos Jums ceļu vai pārvietosies tieši tā kā Jūs to esat ieplānojuši, varbūt viņam cits variants liekas labāks. Tāpēc, ja vien ir iespējams ļoti laicīgi pabrīdiniet gājēju par savu tuvošanos, samaziniet ātrumu un mēģiniet ar zīmēm vienoties par tālākajām kustībām, šie paši principi jāievēro arī satiekoties diviem riteņbraucējiem. Laicīgi parādot citiem plānotā manevra virzienu var izbēgt no daudzām bīstamām situācijām.

Esi vērīgs un ievēro šos padomus:


1) Lielākā daļa autobraucēju, izbraucot no iekšpagalma vai vārtrūmes, droši savu auto ripina līdz pat pašai brauktuvei, kas brīdī, kad tuvojas velosipēds, rada bīstamu situāciju, jo velobraucēji pa ietvi pārvietojas ātrāk, kā gājēji un pat ļoti ticams, ka velobraucējs laikā vairs nepaspēs nobremzēt, lai izvairītos no sadursmes.

Atcerieties: ja ceļš, krustojums un izbrauktuve no pagalma vai citas teritorijas nav pietiekami pārredzami pirmais ir jāsamazina ātrums, lai pietiek laiks novērtēt situāciju un pieņemt pareizu lēmumu drošai tālāk braukšanai.

2) Līdzīga situācija, braucot pa ietvi, veidojas, kad veikalu apmeklētāji ver vaļā tirdzniecības vietu durvis. Lai izvairītos no nepatīkama starpgadījuma, kad veikala durvis trāpa pa velosipēdu, braukšanai labāk izmantot ietves kreiso pusi, kas atrodas tuvāk brauktuvei.

3) Īpaša vērība jāvelta cilvēku migrācijai ap sabiedriskā transporta pieturvietām, iekāpjošie un izkāpjošie cilvēki ir aizņemti ar citām domām un nekoncentrējās uz riteņbraucēju kustību.

Atceries: tuvojoties pieturai, samazini ātrumu un pārliecinies, ka neapdraudi sevi un citus!

Uz ietvēm sevišķa uzmanība jāpievērš maziem bērniem uz dzīvniekiem, no kuriem var sagaidīt nestandarta darbības un reakciju uz Taviem brīdinājumiem.

Šķērsojot gājēju pāreju vajadzētu to darīt gar kādu zebras svītru sākumā vai beigās, jo lauzties ar velosipēdu cauri burzmai nav ne ērti, ne droši.
 

www.dbs.lv

Drošas Braukšanas Skolas informācija
0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas