Veselības pārbaude pirms sportošanas

 13. janvāris 2009 13:00 Jautājums & atbilde

„Dēls (11 gadu) vēlas nodarboties ar basketbolu. Bērnībā viņš diezgan daudz slimoja, tomēr nekāds vārgulis nav. Tā kā treniņu slodze ir liela, gribētu pārbaudīt viņa veselības stāvokli. Kāds speciālists šādas pārbaudes var veikt?” Atbild Sporta laboratorijas valdes locekle, sporta ārste Sandra Rozenštoka, tālr. 67523042.


Foto: mammamuntetiem.lv


Tas pat būtu ļoti ieteicams, ja pirms nopietna treniņu darba tiktu pārbaudīta veselība. Veselību pārbauda sporta ārsts, kas sniedz konsultācijas par nepieciešamo diagnostisko testu izvēli, novērtē testu rezultātus, nosaka cilvēkam piemērotu fizisko slodzi, treniņu režīmu, palīdz izvēlēties piemērotāko sporta veidu, sastāda individuālu rehabilitācijas vai treniņu plānu. Iesaka vēlamo uzturu.
Konsultācijas laikā bērnu testē ar speciālām diagnostikas ierīcēm, kas ataino organisma procesus slodzes laikā: kā mainās asinsrite, elpošana, kāds ir asinsspiediens. Pēc šādas pamatīgas izmeklēšanas, kur iegūti visi vajadzīgie veselības rādītāji, reizi gadā vajadzētu iziet profilaktisko pārbaudi. Iegūtie dati var palīdzēt cilvēka sportiskajā izaugsmē, jo sporta ārsts slēdzienā dod rekomendācijas trenerim, kam tieši vairāk vajadzētu pievērst uzmanību. Tiek novērtēta arī jaunā cilvēka stāja.