Dzemdības, ja nabassaite ap kaklu 5

 08. janvāris 2009 17:00 Inga Akmentiņa-Smildziņa, Mammamuntetiem.lv Jautājums & atbilde

„Ja sonogrāfijā uzrāda, ka mazajam ap kaklu nabassaite, vai var notikt dabiskas dzemdības? Un mājdzemdības?” Atbild ārste un mājdzemdību vecmāte Dina Ceple (Ģimenes veselības centrs Stārķa ligzda, www.starkaligzda.lv).Foto: Viktorija Kuprijanova, http://www.bernufoto.lv/„Ja sonogrāfija uzrāda aptinušos nabassaiti ap bērniņa kaklu, iespējamas gan dzemdības, gan mājdzemdības. Dzemdību laikā bērniņš vēl neelpo caur kaklu, tādēļ nav būtiskas starpības, ap kuru ķermeņa daļu nabassaite ir aptinusies. Aptinums var radīt nabassaites saspiešanu, bet var arī pilnīgi netraucēt dzemdības.
Šādās dzemdībās tiek vērtēta kopaina — kā jūtas bērniņš, kā jūtas mamma, kā viss noris. Svarīgi, lai aptinums nebūtu pārāk ciešs un netraucētu virzīšanos cauri dzemdību ceļiem. Tas ir redzams, dzemdībām ritot uz priekšu — ja kontrakcijas laikā nabassaite kaut kur tiks saspiesta, mainīsies bērniņa sirdstonīši, un to varēs saklausīt. Šādi bērniņi mēdz ieturēt ilgākas pauzes starp kontrakcijām, jo viņiem vajadzīgs ilgāks atelpošanās laiks, un dzemdības var ieilgt.
Līdz šim mājdzemdībās nevienu māmiņu, kuras mazulim bijusi aptinusies nabassaite, nav bijis nepieciešams transportēt uz slimnīcu. Ir gadījies, ka grūtniecības pēdējā posmā konstatējam smagu aptinumu, grūtniecības beigās mainās bērniņa sirdstonīši un ir steigšus veikts ķeizargrieziens, mājdzemdības neuzsākot.”
 

Citus jautājumus un vecmātes Dinas Ceples atbildes vari lasīt sadaļā Jautā speciālistam! Tur viņai vai citiem speciālistiem vari uzdot arī savu jautājumu.
5 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Kategorijas