Foto: mammamuntetiem.lv


Ko šodien ēdīsim vakariņās? 3

 08. janvāris 2009 15:00 Padoms

Katru dienu, nākot no darba, mūs urda mūžīgais sirdi nomācošais jautājums “Ko šodien ēdīsim vakariņās?”. Pēc garas darba dienas nekādas pavārgrāmatas cienīgas idejas prātā nenāk. Nogurums liels, bet mazos bērnus ar saldēto picu pamielot roka tomēr neceļas... Daži padomi tev palīdzēs atvieglot ikdienas rūpes par maltītēm.Iepirkšanās vienu reizi nedēļā
Kādā brīvdienā pārdomā un uzraksti, ko plānojat ēst vakariņās visu nākamo nedēļu. Ja trūkst izdomas, pajautā pārējiem ģimenes locekļiem par viņu vēlmēm. Tā plānojot, varbūt pat izdosies atvērt kādu jau sen apputējušu pavārgrāmatu un pagatavot ko jaunu vai piemirstu, bet iecienītu gardumu.
Kad nolemts, kādi ēdieni tiks gatavoti, sastādi iepirkšanās sarakstu, lai neko neaizmirstu veikalā iegādāties. Visvairāk laika ietaupīsi, ja iepirksies tikai vienu vai divas reizes nedēļā, jo tad gandrīz katru dienu varēsi doties no darba uz mājām, pat nedomājot par veikalu. Kamēr citi vēl nīks garās rindās, jums vakariņas jau būs galdā. Šādi plānojot nedēļas ēdienkarti, ietaupīsies arī nauda, jo neveiksiet spontānus pirkumus.
Atvieglojums būs arī tad, ja vienu ēdienu gatavosi tādā daudzumā, lai tas pietiktu arī nākamajām vakariņām.


Iepirkšanās nepopulāros laikos
Ja vien tas ir iespējams, mēģini iepirkties tad, kad to nedara visi pārējie. Varbūt piemērotākais laiks tam ir agrs sestdienas rīts, kad lielākā daļa cilvēku vēl guļ, vai varbūt vēls ceturtdienas vakars — stundu pirms veikala slēgšanas. Viss ir atkarīgs no tava temperamenta un iespējām. Starp citu, mazāku drūzmu jutīsi, ja iepirksities tirgū, turklāt produkti tur būs svaigāki.


Iepirkšanos veic viena persona
Nav nekādas vajadzības doties uz veikalu visai ģimenei. Jo vairāk cilvēku iet iepirkties, jo ilgāku laiku šis process aizņem, īpaši, ja pircēju skaitā ir arī mazi bērni. Ja sastādīts precīzs produktu saraksts, veikalu var apmeklēt jebkurš ģimenes loceklis, arī tāds, kurš pats parasti negatavo.


Iepirkšanās saraksts
Ja iepērkaties tikai vienu vai divas reizes nedēļā, jāatceras nopirkt arī tās lietas, kas mājās vajadzīgas vienmēr, — šampūnu, tualetes papīru utt. Sastādot produktu sarakstu, padomājiet arī par to!


Recepšu apkopošana
Bieži vien žurnālos var atrast interesantas receptes, kuras noteikti gribas izmēģināt. Labākajā gadījumā recepte tiek izgriezta no žurnāla un kaut kur nolikta, bet parasti tiek saglabāts viss žurnāls kādā noderīgo laikrakstu kaudzē. Bet, kad interesanto recepti gribas izmēģināt, atrast to vairs nav viegli. Ja atrodi labu recepti, izgriez to no žurnāla un ieliec atsevišķā mapītē, kur glabājas tikai šādas receptes. Ja sakrājies pārlieku daudz recepšu, tās var sašķirot pēc dažādiem kritērijiem, piemēram, mana recepšu mapīte ir iedalīta vistas ēdienos, veģetārajos ēdienos, zupās utt. Īpaši aktuāli ģimenēm ar bērniem ir atrast un saglabāt ēdienu receptes, kuru gatavošana neprasa ilgu laiku.

Izmantotā literatūra:
Zaiga Strautmane. Ikdiena ar mazuli. Praktiski padomi mazu bērnu vecākiem. R: Jumava, 2008; www.jumava.lv

 
3 Pievienot komentāru

Saistītie rakstiKategorijas