Ideja bērna svinību ielūgumiem

 06. janvāris 2009 17:00 Padoms

Sava puisēna trīs gadu jubilejai par godu nolēmām sarīkot īstenu bērnu baļļuku. Un gatavošanos tam sākām ar ielūgumiem – paša jubilāra mākslas darbiem. Turklāt šie ir ielūgumi ar uzdevumu viesiem!


Foto: no personīgā arhīva


Priekšdarbi. Pats pirmais uzdevums ir kopīgi ar gaviļnieku izdomāt, kas būs attēlots ielūgumā. Lai to izdarītu, vispirms izskaidroju, kas tas tāds ielūgums vispār ir, un tad jautāju, ko uz tā zīmēsim. Mans dēls Klāvs atbildēja: Vinniju Pūku. Internetā sameklēju krievu multfilmas varoņus (puika zina gan krievu, gan Disneja Pūkus) un izprintēju tos.

Darba gaita

1.    Uz baltām lapām kopīgi ar vīru pārzīmējām multfilmas varoņus un rosinājām dēlu tos izkrāsot. Svarīgi ir ielūgumus krāsot neizgrieztus – tā mazajām rociņām būs vieglāk paveikt uzdoto.

 

 

2.    Krāsošanas darbi tika sākti ar zīmuļiem, taču, kad topošā jubilāra pacietības mērs sāka izsīkt, galdā cēlām ūdenskrāsas, lai darbs sokas raitāk. Ielūgumus izgriezu pēc krāsošanas.

 

 

 

3.    Aicināmos viesus nolēmām pārsteigt ar uzdevumu – ielūgumam pievienotu neizkrāsotu Vinniju Pūku, kam aizmugurē uzrakstīts, ka tas jāizkrāso pašam un jāpaņem līdzi uz Vinnija Pūka izstādi. Lielu prieku izstādes dalībniekiem sagādāja tas, ka lācēni bija jāizkrāso ne vien bērniem, bet arī tantēm un omītēm! Tiesa gan, tik daudzu figūru sazīmēšana man – mammai – prasīja lielāku darbu.

 

 

 

4.    Pirms svinībām koridorā ierīkojām izstādes vietu – novilkām divas krāsainas auklas un iepriekš sagatavojām mazus knaģīšus un līmlapiņas, uz kurām uzrakstīt autoru vārdus.

 

 

 

 

Te nu jau trīsgadnieks pozē krāšņajā izstādē, kuru plānojam izstādīt arī turpmākajās Klāva jubilejās.

 

 

 

 

 

 

Autore: Inga Akmentiņa-Smildziņa, Klāva mamma