Ko dāvināt Ziemassvētkos? 1. daļa 12

 16. decembris 2008 17:00 Padoms


Ierosinājumi, ko zem eglītes likt saviem tuvajiem. Otro daļu ar vēl vairāk ieteikumiem gatavosim kopā!Iesūtījusi Līga Ende-Griķe


Dāvanas bērniem
Reizēm bērniem ir konkrētas vēlmes, ko viņi vēlētos saņemt no Ziemassvētku vecīša, un parasti tās tiek uzrakstītas vēstulē Ziemassvētku vecītim (vēl šonedēļ vari pagūt to izdarīt!). Ja iespējams dāvanu nopirkt, sagādā bērnam šo prieku! Ja kārotā lieta ir pārāk dārga vai, tavuprāt, bērnam nepiemērota, centies to atrisināt diplomātiskā ceļā, piemēram, uzraksti vēstuli no Ziemassvētku vecīša, kurā paskaidro, ka bērns šo dāvanu būtu pelnījis, taču arī vecīti skārusi ekonomiskā krīze (naudas grūtības), kā dēļ viņam šogad ir mazākas dāvanas, taču viņš cer, ka arī mazāka dāvana bērnu iepriecinās. Ja vēstuli nerakstāt, tad pavērojiet savu bērnu: kas viņu aizrauj? Varbūt tie ir mūzikas instrumenti? Varbūt viņam patīk remontēt savas automašīnas? Vai arī viņš pēdējā laikā pēta lidmašīnas vai spēlē veikalos, tāpēc līksmotu par spēļu kases aparātu?

Kas bērnu iepriecina?
Pretēji daudzu vecāku viedoklim, ka bērnus var sajūsmināt tikai spožas, greznas un dārgas dāvanas, īstenībā viņiem ļoti lielu prieku var sagādāt arī dāvanas, kuru iegādei nav vajadzīgi lieli līdzekļi, piemēram, lietas, ar kurām bērns var darboties viens pats vai kopā ar vecākiem: zīmuļi, flomāsteri, krītiņi, pirkstiņkrāsas, krāsojamās grāmatas, plastilīns un plastika, konstruktori, lego, rokdarbu komplekti u. c. radošas lietas. Un pavisam droši zināms — bērniem daudz mazāku gandarījumu sniedz pieaugušo acīm noderīgās dāvanas, piemēram, jaunas drēbes, grāmatas skolai vai jauna zobu birste... Ja dāvini bērnam ko tādu, noteikti piepērc klāt kaut vai kastīti brīnumsvecīšu. Citas idejas bērnu dāvanām: binoklis, niršanas nodarbība (lielākiem bērniem), spēļu virtuve, galda spēles, puzle ar bērnu foto, šūpoles, ko iekarināt istabā, telts vai mājiņa, ko var uzsliet bērnistabā, jo mazajiem ļoti patīk savs štābiņš, kāds mūzikas instruments u. c.

Dāvanas otrai pusītei

Pirms dodies uz veikaliem ar domu sagādāt dāvanas radiem un draugiem, noteikti pasēdi kādu brīdi un paprāto, ko tieši kuram grasies dāvināt, nevis skraidi gar veikalu plauktiem, skatoties: nez kas viņam varētu noderēt? Ikvienu iepriecinās dāvana, par kuru viņš jutīs — viņš/-a par mani ir domājis/-usi. Īpaši tas attiecas uz mīļoto cilvēku. Tātad, plānojot dāvanu vīram vai sievai, rūpīgi izvērtē it visu, kas viņu saista. Varbūt viņai/-am ir kāds konkrēts hobijs (gleznošana, zvejošana, adīšana, gatavošana utt.), varbūt patīk noteikta stila mūzika, vai viņam darbā ik dienas jāierodas uzvalkā, tāpēc lieti noderētu jauna, skaista kaklasaite? Padomā ne vien par to, kas viņam/-ai noderētu, bet arī par to, lai dāvana paustu tavas siltās jūtas. Ja sagādātais pārsteigums ir vairāk praktisks, parūpējies par tā noformējumu! Citas idejas otras pusītes dāvanai: grāmata, filma, žurnāla abonements, dāvanu karte kādā iecienītā veikalā vai skaistumkopšanas salonā, siltas zeķes un šalle, aproču pogas, smaržas, rotaslietas, tevis (vai profesionāļa) gleznots/zīmēts vīra/sievas portrets/karikatūra, kopīga nedēļas nogale SPA, masāža pēdām un rokām, dāvanu karte grima mācībai, izbrauciens ar sporta auto Biķernieku trasē, drošas braukšanas apmācība, fotosesija pie profesionāla fotogrāfa. 

Kā iepriecināt vecākus un vecvecākus?
Mūsu silts ieteikums — dāvini saviem vecākiem un vecvecākiem tādas lietas, kuras ikdienā viņi sev paši neatļautos. Tās var būt biļetes uz koncertu, teātri, kosmetologa apmeklējums, masāžas kurss vai viena eksotiska masāža, piemēram, šokolādes. Vecvecākus noteikti iepriecinās arī plecu lakats/šalle vai kāds jauns apģērba gabals; ja nepārzini viņu gaumi, sagādā dāvanu karti apģērbu veikalā. Tikai ņem vērā — ja izvēlēsies lielveikalu, pastāv risks, ka vectētiņš izvēlēsies jaunu urbi, nevis jaunu kreklu… Ja zini, ka vecāki un vecvecāki vairāk priecātos par praktiskām dāvanām, nevis kultūras pasākuma apmeklējumu, iepriecini viņus, piemēram, ar preses abonēšanu nākamajam gadam, dabiskajiem vitamīniem veselības uzlabošanai, Bitnera balzamu, jaunām tapetēm viesistabā, jaunu, siltu segu vai pledu, ar ko apsegties, sēžot pie televizora, kvalitatīvu pannu u. tml. Vēl viņus noteikti iepriecinās lietas, kas vienmēr atgādinās par bērniem, piemēram, albums ar tavas ģimenes fotogrāfijām, kalendārs, kurā katram mēnesim piemeklēta kāda jūsu ģimenes bilde vai vienkārši skaista jūsu ģimenes bilde rāmītī. Ja jums ir bērni, mudiniet viņus saviem vecvecākiem pagatavot apsveikuma kartīti, kādu figūriņu no plastilīna vai plastikas vai, piemēram, apgleznot pudeli, kas varētu kalpot par vāzi ziediem.

Saldumu maisiņš
Ierasts, ka kopā ar dāvanām Ziemassvētkos pasniedz arī saldumu paciņu. Tā ir jauka tradīcija, ko vērts turpināt, tikai saldumu maisiņš nav obligāti jāpilda ar šokolādes konfektēm. To vietā papīra turzā vai maisiņā var likt pašceptas piparkūkas, mājās gatavotus cepumus, konfektes vai trifeles, šokolādē iemaisītas dzērvenes vai riekstus (to visu var iejaukt arī karamelizētā cukurā). Paciņā var likt arī kaltētus ābolus, ogas, piemēram, mellenes un brūklenes, nelobītus riekstus utt.

Tavas idejas
Lūdzu, dalies ar savām idejām, pieredzi un ieteikumiem dāvanu iepirkšanā! Jo, kā liecina mammam.lv/tetiem.lv veiktā aptauja, lielakā daļa aptaujāto (apm. 39 %) dāvanas vēl nav iegādājušies, 33% dāvanas iegādājušies daļēji, tikai 12 % aptaujāto dāvanas jau sarūpējuši, bet 42% nolēmuši šogad iztikt bez dāvanām..:( Varbūt mūsu kopīgi izveidotais dāvanu ideju saraksts šīs domas liks mainīt un bez dāvanām šogad neviens nepaliks!:) Idejas un ieteikumus raksti pie komentāriem!
12 Pievienot komentāru

Kategorijas