Foto: Shutterstock.com

Noteikumi paredz, ka šāds regulējums ir spēkā līdz 2020. gada 31. decembrim.


Uz Covid-19 pandēmijas laiku mainīta darbnespējas lapas izsniegšanas kārtība slima bērna kopšanai 1

 22. oktobris 2020 11:00 Raksts

Lai ierobežotu Covid-19 vīrusinfekcijas izplatību, ir noteiktas papildu situācijas, kad darbnespējas lapu var izrakstīt bez pacienta personīgas apskates un izmeklēšanas jeb attālināti.To paredz Ministru kabineta noteikumu  Nr. 152 “Darbnespējas lapu izsniegšanas un anulēšanas kārtība” grozījumi, kas stājas spēkā trešdien, 21. oktobrī.

Līdz šim darbnespējas lapu izsniegšanas kārtības noteikumi Nr. 152  paredzēja, ka darbnespējas lapu bez pacienta personīgas apskates un izmeklēšanas jeb attālināti var izrakstīt tikai divos gadījumos: ja nepieciešama izolācija karantīnas laikā un ja personai konstatēta saslimšana ar kādu no bīstamajām infekcijas slimībām, tostarp Covid-19.

Sākot ar 21. oktobri, noteikumi papildināti ar divām jaunām situācijām – attālināti darbnespējas lapu par pirmajām trim dienām var izsniegt slima bērna kopšanai, kā arī pacientam pēc izrakstīšanas no stacionāra.
 

Darbnespējas lapa slima bērna kopšanai
Lai ar akūtu respiratoru saslimšanu  (ARS) un tās pazīmēm vecākiem ar saslimušo bērnu pirmajā saslimšanas dienā nevajadzētu doties uz ģimenes ārsta praksi tikai darbnespējas lapas saņemšanai. Grozījumi paredz, ka slima bērna kopšanai bez bērna personīgas apskates un izmeklēšanas var izsniegt darbnespējas lapu par pirmajām trim slimības dienām ar akūtu augšējo elpceļu saslimšanu, ja ārsts vai ārsta palīgs var gūt pārliecību par saslimšanu un pamatot to pacienta medicīniskajā dokumentācijā. Noteikumi paredz, ka šāds regulējums ir spēkā līdz 2020. gada 31. decembrim.

Darbnespējas lapas attālināta izrakstīšana, vecākiem ar slimo bērnu pirmajā saslimšanas un simptomātikas dienā nedodoties uz ģimenes ārsta praksi, pasargā sabiedrību kopumā no ARS un arī Covid-19 izplatības, jo mazina saslimušā bērna kontaktu ar citiem iedzīvotājiem un ārsta prakses personālu, anotācijā norāda grozījumu iniciatore un izstrādātāja Veselības ministrija.

Vienlaikus šajā situācijā ir arī noteikts: ja trīs dienu laikā bērna veselības stāvoklis neuzlabojas, darbnespējas lapas turpināšanai ārstam vai ārsta palīgam jāveic saslimušā bērna personīga apskate un izmeklēšana klātienē.

Kā paskaidrots anotācijā, ņemot vērā ARS epidemioloģiju, lielākoties ARS gadījumā bērna veselības stāvoklis triju dienu laikā uzlabojas. Savukārt, ja pēc trim dienām veselības stāvoklis neuzlabojas, nepieciešama detalizētāka ārsta konsultācija, kā arī ieteicams veikt Covid-19 testu, lai izslēgtu iespējamu inficēšanos ar koronavīrusu.
 

Informācija no portāla LVportals.lv


  •  1 Pievienot komentāru


Kategorijas