Publicitātes foto


Šonedēļ Latvijas kinoteātros sāk rādīt jauno latviešu krimināldrāmu "Maiņa"

 15. septembris 2020 8:00 mammamuntetiem.lv Ziņa

Pēc vairāk nekā pusgada klusuma nacionālajā kino jau šo ceturtdien, 17. septembrī, uz kinoekrāniem visā Latvijā nonāks pilnmetrāžas krimināldrāma “Maiņa”, kura balstīta uz patiesiem notikumiem. Filmas galvenais varonis Mareks naktīs strādā par taksometra vadītāju, lai uzturētu dēlu. No viņa mašīnas tiek nozagta nauda, kuru Mareks ir parādā priekšniekam par sasisto mašīnu. Viņam pēc iespējas ātrāk jāatpelna nozaudētais, tāpēc cerībā atrast ienesīgus klientus viņš dodas uz lidostu un apbraukā Rīgas viesnīcas. Mareks ignorē nerakstītos taksistu pasaules likumus, kas izjauc trauslo līdzsvaru starp konkurējošām taksometru firmām. Tuvojoties rītam, nozagtā nauda vairs ne tuvu nav viņa lielākā problēma.
 
“Šī filma ir atmosfērisks vienas nakts brauciens cauri Rīgai, kas skatītājiem atver durvis uz pilsētas daļu, kura ikdienā nav pieejama skatam no ārpuses. Veidojot filmu, vēlējos atsegt šo mikropasauli un dot iespēju skatītājiem nesteidzīgi to novērot. Filmas uzņemšana norisinājās dažādās kolorītās Rīgas vietās, un stāsts ir bagāts ar autentiskām detaļām, tādējādi filma kalpo arī kā omāža pašai pilsētai”, tā filmas režisors Reinis Kalviņš. 

Mareku atveido Liepājas teātra aktieris Edgars Ozoliņš, kurš iepriekš filmējies vairākās Krievijas spēlfilmās: “No pieciem līdz septiņiem” (rež. Aleksandrs Kasatkins), “Kvest” (rež. Andrejs Zagiduļins) un “Mantojums” (rež. Vladimirs Šegoļkovs).   “Galvenā loma vienmēr ir liels izaicinājums ne tikai teātrī, bet arī kino. Protams, lai notiktu liels darbs, ir nepieciešama lieliska komanda. Esmu ārkārtīgi pateicīgs visiem filmēšanā iesaistītajiem cilvēkiem, kuru radošums un nesavtīgais darbs iedvesmoja brīžos, kad tas bija visvairāk nepieciešams. 24 pieredzes bagātas filmēšanas dienas/naktis ir pārtapušas vienā elpu aizraujošā naktī, kuru skatītājiem būs iespēja izdzīvot kopā ar Mareku”, stāsta galvenā varoņa lomas atveidotājs Edgars Ozoliņš. 

Filma vēsta par galvenā varoņa paaudzi, kas dzimusi īsi pirms Latvijas neatkarības, piedzīvojusi neatkarības atgūšanu un savu pieaugšanu 90. gadu pārmaiņu laikā, kad ikviens varēja un mēģināja kļūt par kaut ko citu. Sižets aizgūts no reāliem Latvijas taksistu stāstiem un dokumentāliem notikumiem. Vēl tikai pirms dažiem gadiem 80% taksometru biznesa atradās pelēkajā zonā, un filmas scenārija izveidei izmantoti reāli taksometru šoferu stāsti par viņu ikdienu. 

“Filmas ir jāskatās kinoteātros. Patiess prieks, ka jaunā spēlfilma “Maiņa” Latvijas kinofilmu klāstā ir oriģināls piedāvājums: mūsdienu drāma, pilsētas filma, krimināla rakstura notikumi.",” atklāj filmas producents Gints Grūbe. Vienlaikus ar pirmizrādi Rīgā, kinoteātrī “Splendid Palace”, filmu varēs skatīties visā Latvijā – gan lielākajos reģionu kinoteātros, gan mazākās kino izrādīšanas vietās.

Vairāk par filmu un aktualitātes Facebook lapā!

 
0 Pievienot komentāruKategorijas