Vecāku pabalstu ārkārtējās situācijas laikā turpinās izmaksāt arī pēc termiņa beigām 1

 03. aprīlis 2020 10:45 Raksts

Saeima ceturtdien, 2. aprīlī, atbalstīja izmaiņas, kas ļaus Covid-19 ierobežošanai izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā turpināt izmaksāt vecāku pabalstu arī pēc šī pabalsta termiņa beigām.
Grozījumi likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" izstrādāti, lai noteiktu kārtību vecāku pabalstu saņemšanas turpināšanai, ja tā izmaksa pēc spēkā esošā regulējuma būtu jāpārtrauc.

Paredzēts, ka turpmāk gadījumos, ja personas bērns, par kuru persona saņem vecāku pabalstu, ārkārtējās situācijas laikā sasniedz vecumu, kad tiek pārtraukta vecāku pabalsta izmaksa, tad persona turpina saņemt vecāku pabalstu līdz ārkārtējās situācijas beigām, kā arī vienu mēnesi pēc tam.

Grozījumi likumā paredz, ka personai, kurai piešķirtā vecāku pabalsta periods (līdz bērna viena gada vai pusotra gada vecumam) beidzas laikā, kad sakarā ar Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija un kura ārkārtējās situācijas radīto apstākļu dēļ nevar atgriezties darbā, jo darba devējs nenodarbina darbinieku vai iestājusies dīkstāve, vai persona nevar gūt ienākumu no saimnieciskās darbības, var pieprasīt piešķirtā vecāku pabalsta turpinājuma izmaksu pēc bērna viena gada vai pusotra gada vecuma sasniegšanas.

Šo vecāku pabalsta turpinājumu var izmaksāt par periodu no 2020.gada 12.marta līdz persona sāk gūt ienākumus kā darba ņēmējs vai pašnodarbinātais, bet ne ilgāk kā sakarā ar Covid-19 izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām.

Par šo periodu vecāku pabalsta turpinājums tiek izmaksāts iepriekš piešķirtā vecāku pabalsta apmērā, bet ne vairāk kā 700 euro mēnesī.

Vecāku pabalsta turpinājumu neizmaksā, ja persona veic saimniecisko darbību un gūst ienākumus vai tai ir piešķirts dīkstāves pabalsts. Par vecāku pabalsta turpinājuma izmaksas periodu netiek veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Lai saņemtu vecāku pabalsta turpinājumu, personai ir jāvēršas VSAA ar iesniegumu.
1 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas