Nogalinātas 50 000 koalas, izmirušas veselas populācijas – Austrālijas uguns elle līdzi paņem augus un dzīvniekus 1

 06. janvāris 2020 10:00 Raksts

Dabas aizsardzības speciālisti un savvaļas dzīvnieku eksperti bažījas, ka plašie ugunsgrēki, kas pārņēmuši Austrāliju, jau ir radījuši katastrofālus zaudējumus videi un dzīvnieku pasaulei.

 Foto: REUTERS/SCANPIX


Ugunsgrēki, kas pārņēmuši visus Austrālijas dienvidus ir postošākie, kādi līdz šim piedzīvoti. Nopostīta jau trešdaļa Ķengura salas, Austrālijas dienvidos, pilnībā iznīcinot atsevišķu augu sugas un, pakļauti liesmām, bojā gājuši jau miljoniem savvaļas dzīvnieku. 

Uguns nogalinājusi jau teju 50 000 koala lāču un teju vai pilnībā iznīcināta plēsīgo somaiņu – dunnartu populācija. 

“Mēs darīsim visu, ko spējam, lai atjaunoto un atveseļotu vidi, taču tam būs vajadzīgi gadi,” atzina Sems Mičels, Ķenguru salas dabas parka līdzīpašnieks. 


FOTO: Ugunsnelaime Austrālijā iznīcina miljoniem dzīvnieku

 
 

Iedzīvotāji sākuši vākt līdzekļus, lai atjaunoto Ķenguru salas dabas parku. Parka administrācija norādījusi, ka saziedotie līdzekļi tikšot izmantoti veterinārajām izmaksām ugunsgrēkos cietušo dzīvnieku ārstēšanai. 

Kopš ugunsgrēku sākuma visā Austrālijā varētu būt cietis jau pusmiljards dzīvnieku, lēš amatpersonas. Sidnejas universitātes profesors Kriss Dikmens medijiem pastāstīja, ka savvaļas dzīvnieku populāciju atjaunošana būs milzīgs ilgtermiņa izaicinājums. 

“Austrālijas Vides un Enerģētikas ministrija jau pašlaik sākusi sadarboties ar zinātniekiem, valsts organizācijām, parkiem un dabas resursu pārvaldītājiem, lai noteiktu vides un dzīvnieku populāciju atjaunošanas prioritātes un turpmākās aizsardzības stratēģijas,” pauda departamenta pārstāvis. 

No portāla Jauns.lv
1 Pievienot komentāru

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas