Pirmajā pusgadā jau 2604 bērni visā Latvijā saņēmuši bezmaksas brilles. Izmanto iespēju arī Tu!

 04. septembris 2019 19:55 Reklāmas projekts

OptiO statistikas dati liecina, ka Latvijā līdz pat 25% bērnu tiek konstatētas redzes problēmas, turklāt pieprasījums pēc redzes korekcijas līdzekļa – brillēm bērnu vidū ik gadu pieaug.Foto: Shutterstock.com

Redzes pārbaude bērniem ir pieprasīts pakalpojums, tādēļ daudzās ārstniecības iestādēs, lai tiktu pie pakalpojuma, var nākties gaidīt garā rindā. Tāpēc informējam, ka pieaugušie un skolēni redzes pārbaudi var veikt kādā no OptiO optikas veikaliem, kuros strādā augsti kvalificēti optometristi un oftalmologi.


Lai pievērstu vecāku uzmanību bērnu redzes problemātikai, OptiO 2019. gadā jau ceturto reizi līdz pat gada beigām realizē sociālās atbildības programmu, nodrošinot iespēju bērniem līdz 18 gadu vecumam, saņemt brilles 50 eiro vērtībā bez maksas: briļļu ietvaru summā līdz 25 eiro, divas briļļu lēcas 25 eiro vērtībā, kā arī bezmaksas briļļu izgatavošanu. Paralēli no 2019. gada 1. septembrim līdz 30. novembrim tiek realizēta arī pedagogu programma, kuras ietvaros pie brillēm 50 eiro vērtībā bez maksas iespējams tikt visiem pedagogiem, tajā skaitā bērnudārzu audzinātājiem un  augstskolu pasniedzējiem.
 
 
Māra Kaparkalēja, OptiO galvenā optometriste: “Diemžēl, tikai neliela daļa vecāku ņem vērā to, ka redzes pārbaudes bērniem būtu jāveic regulāri - sasniedzot viena, trīs un sešu gadu vecumu. Ja redzes problēmas netiek pamanītas un novērstas laikus, tās traucē bērna turpmākajai attīstībai un rada grūtības dzīvē, vispirms – jau skolā. Turklāt, tieši skolas laikā bērnu acis tiek intensīvi noslogotas, un laicīga redzes defektu konstatācija un novēršana ir galvenais priekšnosacījums, lai nākotnē nerastos vēl lielākas problēmas. Tieši tā iemesla dēļ mēs aicinām vecākus pārbaudīt bērnu redzi regulāri, arī ja šķiet, ka nekādu problēmu nav. Redzes pārbaude bērniem ir pieprasīts pakalpojums, tādēļ daudzās ārstniecības iestādēs, lai tiktu pie pakalpojuma, var nākties gaidīt garā rindā. Tāpēc informējam, ka pieaugušie un skolēni redzes pārbaudi var veikt kādā no OptiO optikas veikaliem, kuros strādā augsti kvalificēti optometristi un oftalmologi.”
 
Ja redzes problēmas netiek pamanītas un novērstas laikus, tās traucē bērna turpmākajai attīstībai un rada grūtības dzīvē, vispirms – jau skolā. 
 
“Vieni no visizteiktākajiem profesiju pārstāvjiem, kuriem darbu veikšanai, acīm diendienā jāpārvar liela slodze, ir pedagogi, tāpēc šogad trīs mēnešu garumā īstenojam atbalsta programmu arī viņiem, neskatoties uz to, vai viņi ir vidusskolas skolotāji, augstskolas pasniedzēji vai bērnudārzu audzinātāji,” stāsta M. Kaparkalēja
 
2019. gada pirmajā pusgadā OptiO tīkla sociālās atbildības programmā bērniem piedalījās 2604 bērni un jaunieši no visas Latvijas. Šogad, sešu mēnešu laikā programmas ietvaros OptiO nodrošinājis brilles 130 200 eiro vērtībā. Vairāk nekā puse no brillēm sociālo programmu ietvaros tika izsniegtas Rīgas teritorijā – 1672 bērniem, savukārt Zemgalē sociālajā programmā pērn piedalījās 336, Kurzemē – 290, bet Vidzemē – 306 bērni.
 
 
Maija Knēziņa, OptiO veikalu tīkla tirdzniecības direktore: “Mūsu misija - būt viegli sasniedzamiem, nodrošinot kvalitatīvu redzes korekciju visiem, kam tā ir nepieciešama. Šīs misijas ietvaros jau ceturto gadu pēc kārtas bērniem sniedzam iespēju saņemt brilles bez maksas. Manuprāt, tieši caur šādu atbalstu ģimenēm mēs arī mudinām vecākus savlaicīgi pārbaudīt savu bērnu acu veselību. Ņemot vērā, ka redzi nepieciešams pārbaudīt vismaz reizi gadā, arī programmas ietvaros piedāvājam katru gadu saņemt jaunas brilles. Pērn esam īstenojuši sociālo atbalsta programmu arī studentiem. Savukārt, programma skolotājiem līdz pat novembra beigām aktuāla arī šobrīd.”
 
 Redzi iespējams pārbaudīt pie pieredzējušiem speciālistiem OptiO veikalos.
 
OptiO atgādina, ka lai iegūtu brilles sociālās programmas ietvaros, nepieciešama oftalmologa vai optometrista izrakstīta briļļu recepte, kas  nav vecāka par trīs mēnešiem. Redzi iespējams pārbaudīt pie pieredzējušiem speciālistiem OptiO veikalos. Vairāk informācijas par sociālās atbildības programmu www.optio.lv sadaļā “Akcijas”.
 
Par OptiO:
Šobrīd Latvijā ir 24 OptiO veikali, kas atrodas lielākajās pilsētās- Rīgā, Ogrē, Valmierā, Bauskā, Madonā, Talsos, Jelgavā, Liepājā, Jēkabpilī un Cēsīs. OptiO sniedz profesionālus redzes korekcijas pakalpojumus un izgatavo funkcionālas, kvalitatīvas un mūsdienīgas brilles par izdevīgām un ikvienam pircējam pieejamām cenām. Jebkurā no OptiO veikaliem ir iespējams veikt redzes pārbaudi pie augsti kvalificētiem optometristiem, kuri regulāri papildina zināšanas redzes aprūpē.0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Kategorijas