Kā aizmigt un izgulēties karstās vasaras naktīs. 19 noderīgi risinājumi, ja mājās nav kondicionieris

 07. jūnijs 2019 9:00 mammamuntetiem.lv Raksts

Karsto laiku sagaidām sajūsmu, bet jau pēc dažām dienām organisms ir ir noguris no tveices. Ēku sienas uzkarst, naktis nenes veldzējošo dzestrumu un lielu daļu cilvēku piemeklē bezmiegs. Foto: Shutterstock.com

Ar galvu ledusskapī - arī karsto nakšu risinājums!


Lai labi gulētu, gaisa temperatūrai istabā nebūtu jāpārsniedz 19 grādus, bet zem segas - ne vairāk kā 27 grādu. Ja ārā visu dienu bijis karstums, tad nakts ir silta, bet telpas - karstas. Kā sev palīdzēt, lai karstos vasaras periodos nemocītos ar bezmiegu? 


Sasaldē palagu
Pirms gulētiešanas ieliec uz dažām minūtēm palagu saldētavā, ietinot to plastmasas maisiņā, pēc tam klāj to uz gultas. Tas ļaus uz īsu brīdi aizmirst par karstumu. Galvenais – iemācīties ātri aizmigt!


Noliec ventilatora priekšā bļodu ar ledu
Ir viens triks, kas sagādās svaigumu visu nakti. Noliec ventilatora priekšā bļodu ar ledu. Gaisa plūsma “ savāks” ūdeni no ledus virsas, radot kondicioniera efektu.


Samitrini palagu
Nīlas krasta iedzīvotāji vienmēr zināja, kā cīnīties ar karstumu. Segu vietā viņi lietoja ūdenī samitrinātus palagus vai dvieļus. To sauc par ēģiptiešu metodi. 


Izvēlies kokvilnas gultas veļu 
Gultas veļu no zīda, satīna vai poliestera atstāj ziemas periodam. Vasarai piemērota kokvilnas veļa. Tā elpo un atvēsina. 


Ventilators iepretim logam
Noliec ventilatoru pie loga tā, lai karstais gaiss tiktu ventilēts prom no telpas. 


Guli ērtā pidžamā
Var gulēt kails, bet ja tomēr izvēlies gulēt naktstērpā, izvēlies ko ērtu, vieglu, plānu no kokvilnas. 


Atsvaidzinies ar slapju dvieli
Ļoti ātri atvēsināties var, pieliekot maisiņu ar ledu vai saslapinātu dvieli pie kakla, locītavām, delnām un ceļiem. Proti, vietām, kur ādas virskārtai ir tuvu klāt lielie asinsvadi. 


Guli viens 
Karstumā labāk gulēt vienatnē. Partnera apskāvienos ķermeņa temperatūra paaugstinās un gulta uzsilts vēl vairāk.  Vēsāk ir gulēt zvaigznītes pozā. 


Izdzer uz nakti glāzi ūdens
Glāze auksta ūdens pirms miega samazina dehidrācijas risku, ko veicinās aktīva svīšana un nepārtraukta rotēšana pa gultu, meklējot vēsāku vietu. Noliec uz naktsskapīša glāzi ar ūdeni. 


Guli uz grīdas vai šūpuļtīklā
Karstais gaiss ceļas uz augšu, tāpēc centies gulēt pēc iespējas tuvāk grīdai. Vēsāk būs gulēt šūpuļtīklā vai pat uz salmiem vai siena gubā. Tie neuzsilst tik ļoti kā matrači, segas, spilveni. Guļvieta nedrīkst būt par mīkstu vai par cietu. 
 

Ieej dušā
Vēsa duša vai pelde pirms miega pazemina ķermeņa temperatūru.


Ieslēdz minimālu gaismu
Lai neļautu telpām vēl vairāk sasilt, izslēdz gaismu mājās pēc iespējas ātrāk. Vasarā pietiks arī ar mazāk jaudīgiem gaismas avotiem. Atslēdz uz nakti visas iekārtas,  arī tās arī izdala siltumu.


Aizkarini logam priekšā slapju dvieli
Tas aizkavēs karstā gaisa iekļūšanu telpās.


Negatavo siltas vakariņas
Šis ir brīdis, kad drīkst un vajag atteikties no siltām vakariņām. Karstā laikā gribas mazāk ēst un tā ir normāla ķermeņa reakcija. Var ieturēt vieglākas vakariņas – augļu, dārzeņu salātus, aukstās uzkodas, aukstās zupas. Tam organisms nepatērēs tik daudz enerģijas kā gaļas ēdieniem. Centies nelietot plīti un cepeškrāsni, kas vēl vairāk sasildīs telpu. 

Turi kājas aukstumā
Ielieciet pēdas aukstā ūdenī, tas ļoti labi atvēsina ķermeni. Var pat nolikt pie gultas bļodu ar aukstu ūdeni un ik pa laikam atvēsināties. 


Guli svaigā gaisā
Ja dzīvo privātmājā, uzcel pagalmā ēnainā vietā telti. Bērni būs sajūsmā, gulēt būs vēsāks. 


Izvēlies griķu spilvenu
Nav nekas piemērotāks par griķu spilvenu tveicīgās naktīs. Aukstai kompresei  izmantojiet zeķi, ko piepilda ar rīsiem un ieliek uz stundu saldētavā. Komprese paliks auksta apmēram 30 minūtes un tas  pietiekoši, lai paspētu aizmigt.


Atver visus logus un durvis
Vakaros sarīkot caurvēju, lai izdzītu visu silto gaisu no telpām.


Noliec istabā traukus ar ledainu ūdeni
Ūdens iztvaikos un atdzesēs telpu.
 

Avots: greatist.com
0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Kategorijas